Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazistai rugsėjį sugūžės į remontuotas patalpas

2016-08-11, Stasys BIELSKIS
Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis ir Vilkyškių gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Robertas Šlajus rūpinasi pastato A bloko remonto darbais.
Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis ir Vilkyškių gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Robertas Šlajus rūpinasi pastato A bloko remonto darbais.

Nors vasara daugeliui – atostogų metas, Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje vyksta intensyvūs remonto darbai. Po vasaros atostogų grįžę mokiniai ras atsinaujinusias klases, dažais dar kvepiančius koridorius.

Bus pabaigta tai, kas pradėta

Darbų įkarštyje esamą situaciją apžvelgti į Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnaziją vyko LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ir Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Tęsdami savo vizitus po remontuojamus objektus Pagėgių savivaldybėje, Seimo vicepirmininkas ir Savivaldybės vadovas domėjosi kaip minėtoje gimnazijoje vyksta koridorių remontas, kur keičiamos grindys, radiatoriai, dažomos sienos ir atliekami kiti darbai, bei klasių remontas, kur taip pat keičiamos grindys, radiatoriai.

Iš pradžių planuota, jog Seimo vicepirmininko rūpesčiu gautos Valstybės investicijų programos lėšos (Švietimo ir mokslo ministerija) bus skirtos naujai Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos sporto salei statyti, tačiau vėliau planai keitėsi.

„Dabar rinkimų metas, kai situacija nėra stabiliausia. Pradėti sporto salės statybų darbus galėjome, tačiau praūžus Seimo rinkimams situacija gali keistis - gali kisti valdžia, jos požiūris. Nenorime palikti neužbaigtų darbų, šiuo atveju - sporto salės statybų, nežinomybėje. Norime užtikrinti, jog pabaigsime tai, ką pradėjome. Juolab, jog ir lėšos labai ribotos – klasėse kol kas atliekami tik grindų ir radiatorių keitimo darbai. Klasių dažymui šiuo metu neturime lėšų. Priėmėme bendrą sprendimą su Pagėgių savivaldybės administracija, jog darbus Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje pradėsime palaipsniui, nuo patalpų remonto. Situacija po Seimo rinkimų didele dalimi lems tai, kokius darbus būsime pajėgūs atlikti ateityje“, - sakė Savivaldybės meras V. Komskis.

Statybos darbų pabaiga nukeliama vėlesniam laikui

Pagėgių savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Petras Kuzmarskis „Šilokarčemai“ sakė, kad gimnazijos pastato remontas finansuojamas Valstybės investicijų programos lėšomis. Pinigai skirti Švietimo ir mokslo ministerijos modernizavimo programai vykdyti.

Šiais metais buvo gauta 130 tūkst. eurų, už tas lėšas parengtas techninis projektas gimnazijos pastato statybos darbams užbaigti ir sporto salės statybai. Projektavimo darbai kainavo beveik 57 tūkst. eurų.

Pasak P. Kuzmarskio, šio pastato statyba jau yra tapusi istorine, vykstanti nuo 1992 metų.

„Kiti pinigai – apie 73 tūkst. eurų - bus panaudoti gimnazijos pastato A bloko vidaus patalpų remontui atlikti, - pasakojo P. Kuzmarskis. – Bus pilnai suremontuoti koridoriai – sienos, grindys, lubos, klasėse pakeistos grindys, atsiras šiuolaikiški radiatoriai. Tikimės darbų tęstinumo, nes šis projektas yra brangokas“.

Ši mokymo įstaiga yra suskirstyta į blokus. Yra A, B, C ir D blokai. A blokas – tai senasis mokyklos pastatas, kiti blokai - priestatai prie jo.

Kitoje gatvės pusėje yra atskiras mokyklos pastatas, jokiu bloku nevadinamas. Tai sporto salė – šiuo metu jau avarinės būklės, nors 2001 metais, gavus lėšų iš Pasaulio banko, ji buvo renovuota. Apšiltintos tik sienos, iš lauko pusės atrodo gražiai, o viduje jau lubos griūva.

C bloke turėtų būti pastatyta šiuolaikiška sporto salė, jos projektas jau parengtas. Šiam projektui įgyvendinti reikėtų dar apie 1,2 mln. eurų. P. Kuzmarskis sakė, kad ši mokykla dar tebėra įregistruota kaip nebaigta statyba, kurioje atlikta 70 proc. darbų. Dabar sporto salės statybos projektas bus padėtas į spintą ir laukiama finansavimo.

 

 


Foto galerija

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Petras Kuzmarskis sakė, kad naujosios sporto salės projektas jau parengtas, beliko laukti finansavimo.

Straipsnio komentarai

rrrrrrrrrrrrrrr2016-08-11
pagėgiai saviems stengias kuo daugiau butu patogiasniu butu ir gražiasniu mokyklu o šilutė visas kiek imanoma mokyklas naikina tipo lėšu nėra o kavai ir saldainukam suranda lėšu vistiek dada ateis galas tokiem godoliams gyvenimas vistiek turi turi du galus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?