Laimikis ketvirtojoje „Grybų fiestoje“ – daugiau nei pusė tūkstančio

2016-08-10, Violeta Astrauskienė

Švėkšniškiai, puoselėdami tradiciją, vėl visus norinčius kvietė į grybavimo šventę „Grybų fiesta 2016”. Ketvirtą kartą Sigo ir Danutės kaimo turizmo sodyba „Gilė“, Papjaunio kaime, Švėkšnos seniūnijoje, virto tikra grybų sostine. Šiemet vyko jau ketvirtoji tokia šventė.

Šventės pradžioje organizatoriai paskelbė, kad surinkti grybai bus skaičiuojami vienetais, daugiausia grybų surinkusi komanda laimės taurę, o be originalių dovanų, žinoma, neliks ir kiti varžytuvių dalyviai. Buvo pažadėta apdovanoti grybautoją, radusį didžiausią, mažiausią ir įspūdingiausią grybą, daugiausia grybų sugrybavusį grybautoją ir šauniausią komandą. Komandos galinčios rinkti visus valgomuosius grybus, bet komisija skaičiuos ir matuos tik tikrinius baravykus, raudonviršius ir lepšius.

Šiemet grybavimo varžytuvėse panoro dalyvauti aštuonios komandos: „Miškų girinukai“ (Šilutės urėdijos jungtinė komanda); „Alkanos sraigė“ (jungtinė šilutiškių komanda); „Miškinukai“ (Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugijos „Viva Femina“ jungtinė komanda); „Makavykai“ (Švėkšnos neįgaliųjų skyriaus narių komanda); „Skraidantys baravykai“ (jungtinė švėkšniškių komanda); „Raudonikiai“ (Švėkšnos neįgaliųjų skyriaus narių komanda); „Žalčiukai“ (Šiaulių kaimo, Švėkšnos sen., komanda); „Graumena“ (Gedminaičių seniūnaitijos komanda).

Komandoms išradingai prisistačius vertinimo komisijai, kapitonams įteikus švilpukus, kad sėkmingai valdytų savo komandas, paskelbtas startas.

Po dviejų valandų grybavimo, šlapi, su šypsenomis ir krepšiais grybų rinkosi komandų nariai. Vertinimo komisijai visus grybus suskaičiavus, pamatavus ir susumavus rezultatus, visi nekantriai laukė skelbiamų rezultatų.

I vieta ir LR Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio taurė „Grybų fiesta 2016“ atiteko „Miškų girinukų“ komandai, surinkusiai 132 grybus.

II vieta paskirta „Graumenos“ komandai, surinkusiai 119 grybų.

III vieta – „Makavykams“, surinkusiems 74 grybus.

Nuo jų ne ką atsiliko „Skraidantys baravykai“ – 61 grybas, „Raudonikiai“ – 48 grybai, „Miškinukai“ – 33 grybai, „Žalčiukai“ – 28 grybai ir „Alkanos sraigės“ – 21 grybas.

Specialiaisiais šventės prizais apdovanoti: Arvydas Riteris, surinkęs net 43 grybus, Tadas Jančiauskas, radęs didžiausią baravyką – 18 cm skersmens ir 20 cm aukščio, Aldona Jančiauskienė, radusi didžiausią raudonviršį – 20 cm skersmens ir 21 cm aukščio, Loreta Būdvytienė - už įspūdingiausią grybą, Juzefa Brazienė – už grybų puokštę. Šauniausios komandos titulas atiteko „Makavykams“.

Iš viso per dvi valandas sugrybauta 516 grybų.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!