Degutiškių ir svetelių sambariai

2016-08-09, Stasys BIELSKIS
Degučių jaunimo bendruomenės „Jaunatis“ narė Daiva Kuršelytė
Degučių jaunimo bendruomenės „Jaunatis“ narė Daiva Kuršelytė

Taip pavadinta Degučių bendruomenės „Rytdiena“ surengta šventė vyko net tris dienas. Rugpjūčio 4-ąją bendruomenės namuose buvo surengti edukaciniai užsiėmimai vaikams. Kitą dieną mokykloje vaikams demonstruotas sferinis filmas. Na, o šeštadienį vyko pagrindinė šventė – su koncertais, šokiais, šašlykais bei šnekučiu alučiu...

Linksmybių šeštadienio vakarą buvo tiek daug, kad net lietus geros nuotaikos beveik nesugadino. O čia dar ir daug visokių svečių susirinko – atvyko ne tik būrelis Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, bet ir Seimo narys Artūras Skardžius, ir net Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Pirmoji visus sveikino su švente ir gražaus oro linkėjo Degučių bendruomenės „Rytdiena“ pirmininkė Irena Vismantienė. „Kiek pas mus yra vykę švenčių, niekada tokio prasto oro neturėjome. Visada būdavo puikus, nuostabus oras. O šiandien yra taip, kaip yra“, - sakė bendruomenės pirmininkė.

Meras V. Laurinaitis kalbėjo: „Miela Degučių bendruomene, labai gražu, kad ir jūs turite tradicinę šventę, jog susirenkate, išvykę sugrįžtate, pabūnate kartu. Manau, kad oras bus geras. Šiandien, kai atvažiavau, nustojo lyti. Todėl daugiau lietaus nebebus. Noriu palinkėti jūsų bendruomenei aktyvumo, sumanumo, visiems geros sveikatos, gražios likusios vasaros ir kad rastumėte ėjimo į priekį kelią. Linkiu, kad ateinantys metai Degučių bendruomenei būtų inovacijų ir naujovių metai, nes ši bendruomenė tikrai aktyviai dalyvauja projektuose“.

Meras 2016-ųjų, bendruomenių metų proga įteikė padėkas bendruomenės „Rytdiena“ pirmininkei I. Vismantienei ir Degučių jaunimo bendruomenės „Jaunatis“ prezidentei Jūratei Dulkytei. V. Laurinaitis pasidžiaugė, kad Degučių jaunimas yra tikrai labai aktyvus.

K. Komskis sakė, kad ir jam iš tiesų yra malonu dalyvauti tokioje šventėje. „Jaučiuosi kaip namie, kalbėjo politikas. – O iš tikrųjų, Mažoji Lietuva – jau penktasis šalies regionas, todėl aš visada sakau, kad turime savo kraštą ir savitus papročius. Džiaugiuosi, kad šiandien pas jus esu. Kadangi meras sakė, kad jam atvažiavus oras pasitaisė, aš siūlau merą palikti pas jus iki vėlaus vakaro, jog čia būtų geras oras. Noriu palinkėti, kad ši bendruomenė stiprėtų ir visą laiką jungtų jus – ir ne tik švenčių metu, bet visus metus, laimėje ir nelaimėje“.

A. Skardžius irgi juokavo: „Lenkiamės visi merui už gerą orą, o aš norėčiau nusilenkti Inkaklių kaimo kolektyvui „Ašvelė“, per vieną koncerto valandą sugebėjusiam išlaikyti debesis. Nušvito saulė ir turbūt pamatysime žadėtąją vaivorykštę. Norėčiau, jog šiandien skambėtų dainos, kad visas šilas ūžtų nuo dainų, visi debesys pasitrauktų nuo šios scenos. Blogo oro nebūna – būna tik bloga nuotaika. Tad linkiu geros nuotaikos, žemdirbiams – puikaus oro, kad leistų nuimti derlių, ir šiandien būtų paskutinė lietaus diena“.

Seimo narys įteikė po gėlių puokštę bendruomenių vadovėms I. Vismantienei ir J. Dulkytei.

Prie mikrofono priėjusi Žemaičių Naumiesčio seniūnijos darbuotoja Vaidilutė Dūdienė paklausė ir pati atsakė į klausimą, kodėl šiandien blogas oras. „Dėl to, kad nėra seniūno Jono Budrecko. Jis visada užsakydavo gerą orą“, - kalbėjo V. Dūdienė.

Per metus, nuo praėjusios iki šios šventės, Degučiuose gimė Aistė Balčiauskaitė, Paulina Baltutytė, Vytautas Kubilas, Deividas Mankaitis, Akvilė Vilčiauskaitė ir Jonas Bertašius. Jų tėveliai su mažosiomis savo atžalomis buvo pakviesti prie scenos, norėta juos pagerbti, bet šiek tiek pavėlavusi su vaikišku vežimėliu, kuriame buvo jos sūnelis Vytautas, pasirodė tik vienintelė mama Monika Kiaupaitė.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

klevelis2016-08-14
be Inkakliu niekas neapsieina, pasaulinės įžymybės Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaimas2016-08-12
daiva tu nuostabiai grazi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02016-08-10
Kokia simpatiška mergaitė. :)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Linas2016-08-10
Kodėl tarybos narys Antanas Kūbaitis,bijo,negerbia degutiškių,pats gyvena Degučiuose,bet jokios paramos,globos ar pagalbos nematyti,matyt,kur mažiau žino apie jį,geriau reklamuotis,tik ne savo gyvenamoje vietoje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?