Šilutiškio pagrobimo byla – teisme. Kaltinamasis elgėsi įžūliai

2016-08-11, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Vedamas į teisiamųjų suolą Oskaras Lomsargis elgėsi provokuojamai. Dienraščio „Klaipėda
Vedamas į teisiamųjų suolą Oskaras Lomsargis elgėsi provokuojamai. Dienraščio „Klaipėda"nuotrauka.

Klaipėdos apylinkės teismas nagrinėja šilutiškio studento pagrobimo bylą. Į teisiamųjų suolą sėdęs Oskaras Lomsargis teisme elgėsi provokuojamai, o 21 metų nukentėjusysis net drebėjo. Jis žurnalistams atskleidė motyvus, kodėl galėjo būti pagrobtas.

Matė mokyklos mokytoja

21 metų Lukas į Klaipėdos apylinkės teismo salę ėjo drebančiomis rankomis, mat jam tądien teko akis į akį vėl susidurti su savo pagrobėju O. Lomsargiu. Dar iki šio įvykio jis teisėsaugai buvo žinomas.

Teisėsaugos duomenimis, būsimas virėjas iš mokyklos bendrabučio buvo išvesdintas ir įsodintas į automobilį dviejų sėbrų – O. Lomsargio ir Raimondo Vaitiekaus.  Pastarasis byloje iš įtariamojo vėliau tapo liudininku.

Už pakarpos vedamą jaunuolį dar matė mokykloje dirbanti mokytoja. Tačiau ši pagalvojo, jog vaikinai aiškinasi santykius dėl merginos.

Pagrobėjai iš jaunuolio kambario paėmė kompiuterį, kvepalus, kitus asmeninius daiktus. Kompiuterį iškart bandė parduoti lombarde Klaipėdoje, bet to padaryti nepavyko. Tai padarė viename Šilutės lombarde. Už jį gavo 100 eurų.

Atskleidė motyvus

Klaipėdos turizmo mokyklos auklėtinis Lukas žurnalistams atskleidė motyvus, dėl ko galėjo būti pagrobtas. Anot jo, O. Lomsargis susijęs su jo mamos parduotuvės apiplėšimo istorija. „Vėliau liudininkai keitė parodymus, ne visų įtariamųjų kaltę pavyko įrodyti. Aš manau, kad tai buvo iš keršto. Mano mamos parduotuvė yra miesto centrinėje gatvėje. Ji tris kartus buvo apiplėšta. Pastarąjį kartą buvo padaryta labai didelė žala. Mamos automobiliui keturis kartus buvo subadytos padangos. Neseniai mašiną baltais dažais kažkas apipylė. Matyt, jie pamatė, kad aš ja važinėjau sugrįžęs iš užsienio“, – pasakojo jaunas žmogus.

Pasak pašnekovo, pagrobėjai grasino, kad jiems privalės mokėti, liepė atnešti 1,3 tūkst. eurų.

Pagrobėjai ir aptalžė studentą, bandė svaiginti narkotikais. Net teigė, kad pripratins prie heroino ir taps priklausomas.

Užpuolikai buvo išėmę iš mobiliojo ryšio telefono SIM kortelę. Tik sustojus automobiliui degalinėje, vaikinas paskambino Bendrajam pagalbos centrui ir šaukėsi pagalbos, informavo, jog yra pagrobtas. Po kelių valandų Šilutės viename daugiabučių policijai pavyko rasti nukentėjusįjį. O. Lomsargio bute įkalintas vaikinas buvo sumuštas, iš jo atimta striukė ir batai, kiti asmeniniai daiktai.

Sulaukta grasinimų

Po incidento studentui ir toliau buvo grasinta, todėl artimieji padėjo surasti darbą ir išvykti į užsienį. Tačiau ir ten vaikinas gyventi ramiai negalėjo -  atsivijo grasinimai.

Nukentėjusysis neslėpė - dabar išgyvena ne tik dėl savęs, bet ir dėl artimųjų.

Į teisiamųjų suolą sėdęs O. Lomsargis teisme elgėsi provokuojamai. Jo 26 metų bendrininkas, dirbęs taksi bendrovėje, išvengė baudžiamosios atsakomybės, mat ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu nutrauktas nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių kaltę.

Už neteisėtą laisvės atėmimą numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4-erių metų. Už plėšimą numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki 6-erių metų. Šiuo metu O. Lomsargiui paskirta kardomoji priemonė - suėmimas.


Straipsnio komentarai

ss2016-08-12
oskarui zonoj ne piragai,jau pabuvo ir mamyte ir teveliu,o dabar pabus ir seneliu:D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
parazitai2016-08-11
peršvelnios bausmės tokiem toliatus valyt seneliu prieglaudoj ir basonus nešiot nuo kiekvieno senolio kad nesedėtu be tikslo kaip kurorte kalėjime Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?