Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą probacijos srityje

2016-08-12, tm.lt
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Lietuva, Latvija ir Estija stiprina bendradarbiavimą probacijos – laisvės atėmimui alternatyvių bausmių skyrimo – srityje. Šiandien šalių ketinimai dalintis praktinėmis patirtimis, statistiniais duomenimis bei kita aktualia informacija buvo patvirtinti pasirašant bendradarbiavimo sutartį. 

„Puoselėdami ryšius tarp Baltijos valstybių probacijos sistemų skatiname Lietuvos, Latvijos ir Estijos probacijos sistemų plėtrą. Manau, kad trišalis bendradarbiavimas užtikrins nenutrūkstamą dalijimąsi gerąja patirtimi ir dar sklandesnę informacijos sklaidą,“ – įsitikinęs bendradarbiavimo sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavęs teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Bendradarbiavimo sutarties partneriai keisis praktine, statistine ir kita informacija probacijos klausimais, mokslinių tyrimų medžiaga ir rezultatais, kurie prisidės prie probacijos sistemų strateginės plėtros. Šalių probacijos sistemų atstovai vyks į pažintinius vizitus, specialius seminarus, konferencijas ir kitus renginius, siekdami užmegzti tiesioginius ryšius tarp šalių probacijos sistemų darbuotojų. 

Bendrą sutarimą dėl Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių probacijos plėtros gairių pasirašė Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos direktorė Živilė Mikėnaitė, Latvijos valstybinės probacijos tarnybos vadovas Mihails Papsujevičs ir Estijos Respublikos teisingumo ministerijos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Priit Kama.

„Nors Lietuvos, Latvijos ir Estijos probacijos sistemos yra skirtingos, jas sieja daugelis panašumų. Kartu įveikdami iššūkius, dalydamiesi žiniomis ir patirtimi, savo šalyse mes galime sukurti pažangesnę probacijos sistemą. Latvija ir Estija visada buvo mūsų artimi ir patikimi bendradarbiavimo partneriai, tad labai džiaugiuosi, kad savo ryšius patvirtinome oficialiai“ – teigė Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?