Žemaičių Naumiestyje, Katyčiuose ir Degučiuose pasikeitė kunigai, laukiama naujovių

2016-08-17, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Liūdėdami parapijiečiai atsisveikino su kunigu Kazimieru Lesčiausku ir maloniai priėmė naująjį sielų ganytoją Stanislovą Anužį.
Liūdėdami parapijiečiai atsisveikino su kunigu Kazimieru Lesčiausku ir maloniai priėmė naująjį sielų ganytoją Stanislovą Anužį.
Trečiadienį Žemaičių Naumiesčio Šv. arkangelo Mykolo parapijos bažnyčioje vos tilpo vietos gyventojai, ne vienas tikintysis verkė. Čia parapijiečiai atsisveikino su juos 13 metų aptarnavusiais kunigais broliais Kazimieru ir Arvydu Lesčiauskais.

Maloniai sutiktas ir naujasis sielų ganytojas – Stanislovas Anužis.

Tapo savais žmonėmis

Į naujo kunigo sutiktuves ir senųjų šleistuves žmonės skubėjo būriais. Vienų veiduose matėsi susirūpinimas, kitų – ašaros, treti – be emocijų.

„Labai liūdna. Senieji kunigai jau tapo savais žmonėmis. Atėjo svetimas. Ateitis parodys, kaip čia bus. Gal jis - dar geresnis. Iš dvasininko tikimės nuoširdumo, gražių pamokslų ir viskas. Daugiau nieko nereikia“, - sakė Ona Jasevičienė iš Sugintų kaimo.

Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė ir jos pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė neslėpė, jog širdis skauda, kad jau bendruomenės nariais tapę kunigai palieka jų parapiją. Pasak jų, naujiena, jog keisis kunigai, nelabai nudžiugino. Pedagogės įsitikinusios, jog pripras bei bendraus ir su nauju dvasininku. „Geras kunigas tas, kuris yra bendraujantis, įsijungiantis į bendruomenės gyvenimą, kuris nori suprasti, kuo gyvena mūsų miestelis“, - kalbėjo moterys.

Naumiestiškiai Irena ir Alfonsas Bajorinai sakė, jog senieji kunigai jiems buvo labai malonūs, viską lengvai išspręsdavo, o iš naujo tikisi to paties. „Atėjo naujas žmogus. Sako, jog taip turi būti. Yra kaip yra, nieko nepakeisi“, - kalbėjo sutuoktiniai.

Patarnaujantys trys jauni žmonės  Jonas Stasytis, Saulius Simonas Ramanauskas ir Lukas Mickus teigė, kad su kunigais broliais Kazimieru ir Arvydu Leščiauskais gerai sutardavo ir jaunimas.

Pasak zakristijono Aniceto Vingio, jau sekmadienį Žemaičių Naumiesčio bažnyčioje vyko atsisveikinimo ceremonija. Parapijiečiai nuoširdžiai padėkojo dvasininkams K. ir A. Lesčiauskams už padarytus darbus, gerumą, nuoširdumą. A. Vingis teigė, kad tądien abiejose sekmadienio mišiose buvo daugybė žmonių, visi norėjo atsisveikinti. „Kad jūs būtumėte matę, kaip žmonės verkė, kaip liūdėjo“, - teigė jis.

Nuveikė daug darbų

Trečiadienį pristatytas naujas klebonas S. Anužis. Jį sveikino seniūnijos, bendruomenės atstovai.  Žemaičių Naumiesčio seniūnijos specialistė Vaidilutė Dūdienė pristatė ir naująjį seniūną Virginijų Stasiulį.

S. Anužis skaičiuoja 34-uosius kunigystės metus. Jis dar 1983 metais kunigauti pradėjo Mažeikiuose, po metų – Karklėnuose, Kelmės rajone. Čia jis išbuvo trejus metus. Vėliau penkerius metus tarnavo Dievui Kražiuose. 1992 metais sulaukė paaukštinimo – tapo Skuodo klebonu ir dekanu. Vėliau išvyko į Ameriką. Daugiau nei po 10 metų, praleistų Los Andželo lietuvių bendruomenėje, kunigas Stanislovas Anužis atvyko į Gargždų parapiją. Po metų buvo paskirtas klebonu į Endriejavo Šv. apaštalo Andriejaus bažnyčią. Čia jis nesėdėjo rankų sudėjęs.

Įgyvendinti du europinėmis lėšomis finansuoti projektai, sutvarkyta bažnyčia ir jos prieigos, renovuotoje klebonijoje įrengtas Endriejavo parapijos pagyvenusių žmonių centras.

Per septynerius S. Anužio klebonavimo metus buvusiuose kultūros namuose įrengti maldos namai tapo sakralesni. Pagražintas bažnyčios fasadas, šventorių juosia atnaujinta akmeninė tvora, atkurti istoriniai vartai, į naują varpinę įkeltas senovinis varpas. Priešais bažnyčią iškilo šv. apaštalo Andriejaus medinė skulptūra.

Paskutinis didelis darbas – Dienos centras pagyvenusiems Endriejavo parapijos žmonėms.

S. Anužio nuveikti darbai svarbūs ne tik Endriejavo seniūnijai, bet ir rajonui. Pernai už nuopelnus jam buvo įteiktas Gargždų miesto atminimo ženklas. „Eisiu pas rajono valdžią, ieškosiu pinigų.  Norisi suremontuoti bažnyčios prieigas. Nežinau, kokia čia valdžia – bedieviai ar geraširdžiai, bet Klaipėdos buvo gera“, - kalbėjo klebonas. Jis įsitikinęs, jog kunigas turi patarnauti, nebijoti ir naktį atsikelti bei vykti pas ligonį. „Kunigas turi būti tarnas, jo darbas – malda, o ne žemės, kiaulės, kaip kad buvo anksčiau“, - tęsė pašnekovas. Jis pirmiausia ketina susipažinti su naumiestiškiais, degutiškiais ir katytiškiais. „Manau, seksis gerai. Niekada neturėjau jokio priešo. Nebijau darbų, ant jų galiu ir gulėti. Būk pats geras ir kiti tau bus geri“, - sakė dvasininkas.

Nuo šiol sekmadieninės šv. Mišios bus aukojamos 9 val. – Katyčiuose, 9:30 val. – Degučiuose ir 12 val. – Žemaičių Naumiestyje.

Naumiestiškiai būriais skubėjo į bažnyčią, kur daugelis jų labai liūdėjo.

Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė ir jos pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė neslėpė, jog širdis skauda, jog jau bendruomenės nariais tapę kunigai palieka jų parapiją.

Naumiestiškiai Irena ir Alfonsas Bajorinai sakė, jog senieji kunigai jiems buvo labai malonūs, viską lengvai išspręsdavo, o iš naujojo tikisi to paties.

Patarnaujantys trys jauni žmonės Jonas Stasytis, Saulius Simonas Ramanauskas ir Lukas Mickus teigė, kad su kunigais broliais Kazimieru ir Arvydu Lesčiauskais gerai sutardavo ir jaunimas.

Pasak zakrastijono Aniceto Vingio, jau sekmadienį Žemaičių Naumiesčio bažnyčioje vyko atsisveikinimo ceremonija.


Foto galerija

Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė ir jos pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė neslėpė, jog širdis skauda, jog jau bendruomenės nariais tapę kunigai palieka jų parapiją.Pasak zakrastijono Aniceto Vingio, jau sekmadienį Žemaičių Naumiesčio bažnyčioje vyko atsisveikinimo ceremonija.Naumiestiškiai būriais skubėjo į bažnyčią, kur daugelis jų labai liūdėjo.Naumiestiškiai Irena ir Alfonsas Bajorinai sakė, jog senieji kunigai jiems buvo labai malonūs, viską lengvai išspręsdavo, o iš naujojo tikisi to paties.Patarnaujantys trys jauni žmonės Jonas Stasytis, Saulius Simonas Ramanauskas ir Lukas Mickus teigė, kad su kunigais broliais Kazimieru ir Arvydu Lesčiauskais gerai sutardavo ir jaunimas.

Straipsnio komentarai

to dvasinis sodas2023-06-09
Can you tell me more about what you know? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dvasinis sodas2023-06-09
Stanislovas Anuzis is a child rapist and sexual abuser, who was banished from the Los Angeles Archdiocese based on LAPD and FBI investigations into sexual assault. Fortunately for Stanislovas, he was aided by the roman catholic government and shuttled to your area to abuse your children. I have personally witnessed his abuse of a child in July, 2005, and reported him to the authorities to start these investigations. Even if he escapes worldly justice, he shall burn in hell for eternity. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
juliusnuostabus2016-10-03
klebonas stanislovas anuzis nuosirdus uzjauciantis paguodziantis daugiau tokiu kunigu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Optimistas2016-08-23
Buvę broliai švietė,bet nešildė, labiau mylėjo pinigus nei žmones, mėgo pliotkus, nes turėjo ,,taškus", daugelį žmonių atstūmė, todėl dingo noras eiti į bažnyčią. Buvo šiek tiek užgaulūs, jei netiesiogiai, tai sekmadienio pamoksle įpindavo. Turėjo numylėtinių tiek iš moteriškos , tiek iš vyriškosios pusės.
Neretai skundėsi, kad jie jau pavargę, tad ramaus poilsio naujose parapijose.
Linkime naujajam kunigui atgaivinti Ž. Naumiesčio parapiją, sušildyti kiekvieną besikreipiančią širdį, glausti ir vienyti visus !
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zibute 2016-08-18
Noriu padekoti ir pasakyti nuosirdu aciu naujajam Z.Naumiescio kunigui S.Anuziui uz nuostabiai laikytas misias uz mano amzinatilse kriksto mama,aciu jums uz paguodziancius ir nuosirdzius zodzius,jus esate tikrai labai nuostabus ir labai geras kunigas ir visi Lietuvos kunigai turi imti pavyzdi is jusu,dar karteli nuosirdus aciu jums,aciu kad easte!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jurgis2016-08-18
norint tokius komentarus rašyti, reikia lankyti bažnyčią ir dalyvauti jos veikloje, tada gal butumėte supratę , kad broliai kunigai savo veiksmais nebuvo nukrypę nuo bažnyčios kanonų, kaip ne kurie.............. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A2016-08-17
''Megdavo jaunimas'',isvis jie neidavo, pagaliau jie isejo gal bus noras i Baznycia eiti =) Zenonas geriausias budavo,davatkos isvare !!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?