Arklių banda apgadino pasieniečių visureigį

2016-08-16, VSAT informacija
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Pagėgių savivaldybėje prie Nemuno ganęsi arkliai dantimis apibraižė pakrantėje stovėjusį Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pasieniečių tarnybinį visureigį. Įvykio metu už kelių šimtų metrų buvęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnas paupyje tikrino atplaukusį katerį.
 
Sekmadienį popiet Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pasieniečiai stebėjimo įranga užfiksavo Nemunu plaukusį katerį, kuris sustojo pakrantėje ties Pagėgių savivaldybės Lazdėnų kaimu.
Atlikti tokiais atvejais įprasto katerio ir juo plaukusių asmenų patikrinimo VSAT pareigūnas nuvyko tarnybiniu visureigiu „Nissan Patrol“.
 
Šioje vietovėje prie upės privažiuoti automobiliu neįmanoma – tam trukdo tankūs krūmai bei medžiais, plyti skardis.
 
Netoli šlaito visureigį palikęs VSAT pareigūnas nusileido į pakrantę ir patikrino čia stovėjusį Lietuvoje registruotą katerį ir juo pramogavusių asmenų dokumentus.
 
Iš viso kelis šimtus metrų pėsčiomis suvaikščiojęs pasienietis netrukus grįžo prie automobilio ir rado jį apgadintą.
 
Neabejojama, kad „Nissan Patrol“ sulaukė čia besiganiusios gausios arklių bandos dėmesio. Maždaug pusšimtis smalsių gyvulių nulenkė abu „Nissan Patrol“ šoninius veidrodėlius, apibraižė kėbulą, šonines dureles, variklio dangtį ir dantimis apkandžiojo atsarginio rato dėklą. VSAT pareigūnas po katerio patikros, kurios metu nieko įtartino nenustatyta, tuo pačiu visureigiu grįžo į užkardą.
 
Pasak Plaškių užkardos pasieniečių, ties Lazdėnų kaimu plytinčiose bendrovės „Nemuno žirgynas“ ganyklose besiganantys arkliai neretai prikrečia įvairiausių eibių. Gyvuliai yra išvartę poilsiautojų palapines, „patikrinę“ asmeninius žmonių daiktus, suniokoję žvejų įrangą, prakandę lengvojo automobilio padangą.
 
Kėsinosi arkliai ir į pasieniečių infrastruktūrą – buvo sutrypę pylimą prie vieno iš bokštų, kuriame sumontuota sienos stebėjimo įranga.
 
„Puikiai suprantame, kad didelę gyvulių bandą suvaldyti yra sunku. Pastebėję naują objektą arkliai dažnai mėgina jį ne tik apžiūrėti iš arti, bet ir patikrinti dantimis. Draugiškai sutariame su žirgyno administracija ir kartu stengiamės padaryti viską, kad ir gyvuliai galėtų mėgautis laisve, ir nenukentėtų sienos apsaugos įrenginiai. Pavyzdžiui, šioje vietoje pastatyti valstybės sienos ženklai yra aptverti vadinamaisiais elektriniais piemenimis“, - sako Plaškių užkardos vadas Vytautas Didžiūnaitis.

Foto galerija

Straipsnio komentarai

virsininkas2016-08-17
pzeista tvarka,negalima palikti transporto priemones ,kaip ir ginklo be prieziuros tarnybos metu,manau paslaptis yra kitur,o nurase ant arkliu-BARDAKAS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tadozas2016-08-16
tegu zino kad masinas reik statyti masinu stovejimo aikstelese o ne pievuose ir netoli vandens telkiniu... jei paprastas zmogus pastato jy apipila baudomis cia faktai, o patys kaip ponai kur noriu ten statau stai jum ir rezultatai:) saunuoliai arkliai:)) Komentaras patinka Komentaras nepatinka