Ir Pagėgiuose sekama šilutiškių brakonierių pavyzdžiu

2016-08-23, Stasys BIELSKIS
Brakonieriaus automobilio bagažinėje buvo išdoroto stirnino skerdiena bei nupjauta galva su ragais.
Brakonieriaus automobilio bagažinėje buvo išdoroto stirnino skerdiena bei nupjauta galva su ragais.

Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas pranešė ir apie vieną brakonieriavimo atvejį Pagėgių krašte. Rugpjūčio 12-ąją, apie 22 val. 30 min., iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos buvo gautas pranešimas apie tai, kad patruliuojantys pasienio pareigūnai Palumpio kaime (Lumpėnų sen.) patikrinimui sustabdę automobilį, jo bagažinėje rado į dėžę sudėtą žvėrienos skerdieną, ginklą ir medžioklės lapą.

Į įvykio vietą nedelsiant išvyko Klaipėdos RAAD Tauragės rajono agentūros vyriausiasis specialistas gyvajai gamtai Petras Survilas ir neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius. Bardinų užkardos budėtojų dalyje buvo apklausti VSAT pareigūnai ir brakonieriavimu įtariamas pilietis, Vilkyškiuose registruoto medžiotojų klubo „Santaka“ narys S. K.

Aplinkosaugininkai patikrino užkardos kieme stovėjusį automobilį „Citroen Berlingo“. Jo bagažinėje buvo išdoroto stirnino skerdiena bei nupjauta galva su ragais. Pasienio pareigūnai perdavė medžioklės lapą, užpildytą sulaikytojo medžiotojo vardu, šautuvą su optiniu taikikliu ir užtaisytais dviem šoviniais, prožektorių, peilį, leidimą ginklo laikymui, suvertą stirnino licenciją.

Apsilankius pažeidimo vietoje buvo rasta žvėries dorojimo žymių: kraujo, stirnino vidaus organai, kailis, prie kurio buvo gyvūno ausys. Stirnino ausyse nesimatė jokių licencijos įvėrimo žymių. Atliekos buvo paliktos ne tam skirtoje vietoje – pievoje. Medžioklės lape nebuvo pažymėta apie stirnino sumedžiojimą ir licencijos jam sumedžioti panaudojimą.

Už neteisėtą medžioklę teismas gali skirti baudą nuo 868 iki 1 737 eurų su teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu. Gyvūnijos ištekliams padaryta žala – 1 587 Eur.

Medžiotojų klubo „Santaka“ pirmininkas Romas Minelga „Šilokarčemai“ sakė, kad šis brakonierius artimiausiu metu bus pašalintas iš medžiotojų klubo. S. K. pirmininkui sakęs, kad apie stirnino sumedžiojimą medžioklės lape nepažymėjęs todėl, kad buvo tamsu ir neturėjo kuo pasišviesti. Naivus pasiteisinimas – tam tikslui galėjo būti panaudotos automobilio šviesos. Be to, aplinkosaugininkas P. Survilas teigė, kad brakonierius turėjo ir kuo puikiausiai šviečiantį prožektorių.

Tą patį vakarą iš Klaipėdos buvo iškviestas techninės pagalbos automobilis, kuris brakonieriaus „Citroen Berlingo“ ant tralo nugabeno į Tauragę – arčiau rajono apylinkės teismo, kuriame netrukus bus priimtas sprendimas dėl baudos ir žalos gamtai atlyginimo paskyrimo bei visų medžioklės įrankių ir transporto priemonės konfiskavimo.

Neseniai „Šilokarčemoje“ rašėme, kad Šilutės rajone šiais metais konfiskuoti jau trys brakonierių, neteisėtai sumedžiojusių stirnas, automobiliai. Matyt, S. K. seka jų pavyzdžiu, juolab kad ir jis pats buvęs šilutiškis, tik dabar jau apie porą metų gyvena Klaipėdoje.

Pagėgių krašte – pirmas atvejis, kai iš brakonieriaus konfiskuojamas automobilis. Prieš kelerius metus žvejams į tinklą buvo patekęs bebras, aplinkosaugininkai įtarė, kad jis sumedžiotas neteisėtai. Tauragės rajono agentūros vyresnysis specialistas gyvajai gamtai Vytautas Mockus tebeprisimena, kaip prieš dvejus metus vienos žvejybos įmonės žvejai Nemune užmetė tinklą stintoms gaudyti. Į jį pateko bebras. Šį atvejį per vaizdo stebėjimo kameras irgi pamatė pasieniečiai. Jie pranešė aplinkosaugininkams, teismas už bebro sugavimą skyrė baudą, priteisė gamtai padarytą žalą ir konfiskavo automobilį. Šis teismo sprendimas buvo apskųstas aukštesnės instancijos teismui, ilgai truko bylinėjimosi procesas, kol galų gale panaikino paskirtąją baudą, grąžino konfiskuotą automobilį. Tariamajam pažeidėjui teko atlyginti tik gamtai padarytą žalą.

Panašu, kad stirniną neteisėtai sumedžiojęs S. K. automobilio nebeatgaus, nes brakonieriavimo faktas yra akivaizdus.


Straipsnio komentarai

tysa2016-08-25
Geriau butu ideje brakonieriaus snuki. Paziuretumem jam i akis visi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aha2016-08-24
Kam tokia nuotrauka dedat.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2016-08-24
Kas iš to kad vienam atėmė leidimą medžioti? Matote kad brakonieriavimas tam krašte vyksta masiškai. Metas visam būreliui atiminėti leidimus medžioklei. Dabar niekas negali atsispirti pagundai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?