Vilkyčiuose surengta Saugų seniūnijos bendruomenių šventė

2016-08-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Susirinko gausus būrys Saugų seniūnijos gyventojų ir svečių.
Susirinko gausus būrys Saugų seniūnijos gyventojų ir svečių.

Šiemet visos Saugų seniūnijos bendruomenės susivienijo ir drauge suorganizavo savo tradicinę kaimo šventę Vilkyčiuose „Vilko pėdoms“. Čia didelis dėmesys skirtas tiems, kurie puoselėja grožį, saugo kultūrą ir tradicijas. Nepamiršti ir naujagimiai bei senjorai.

Visi turėjo ką veikti

Nuo ankstyvo ryto šventėje visi turėjo ką veikti – ir maži, ir dideli. Netrūko norinčių save išbandyti šaudykloje ar šaškių žaidime. Mažieji itin noriai jodinėjo ant ponio, šokinėjo ant batuto.  Netrūko ir tų, kas norėjo pasivažinėti karieta, užsiropšti ant žirgo. Buvo ir tokių, kurie tiesiog mielai leido laiką apžiūrėdami įvairiausius prekybininkų siūlomus daiktus.

Šventės vedėja buvusi vilkytiškė Vaida Ubartienė susirinkusiesiems priminė, kokia yra Žolinės prasmė ir tradicijos, mat tądien šventinti žolynai turi magišką galią. Tokie augalai saugo namus nuo gaisrų bei kitų nelaimių. Pasak moters, šventintomis morkomis ir burokais anksčiau gydė gyvulius.

Netrūko politikų, norinčių pasveikinti susirinkusiuosius. Svečiai pasidžiaugė, kad Saugų seniūnijoje gausu bendruomenių, sveikino su bendruomenių metais, linkėjo ir toliau išlikti aktyviais. Daug padėkos žodžių ištarta seniūnei Daliai Rudienei.

Vilkytiškiai niekada nepamiršta pasveikinti nuo šventės iki šventės gimusius mažylius. Šiemet pasaulį išvydo 53 kūdikiai. Kaip ir kasmet didelis dėmesys skirtas tiems senjorams, kurie sulaukė 80 metų. Tokių buvo 29. Ir vaikams, ir senoliams įteiktos seniūnijos ir pagrindinės renginio rėmėjos UAB „Germanika“ dovanos. Tie, kas į šventę neatvyko, nebus nuskriausti. Dovanas jie taip pat gaus.

Netrūko padėkų

Už meilę savo kaimui ištartas ačiū Vilkyčių bendruomenės „Viltis“ nariams. Išrinktos ir įspūdingiausiai besitvarkančios įmonės, sodybos bei daugiabučiai.

Puoselėjantiems savo aplinką Vilkyčių kaimo gyventojams Elenai ir Jonui Geniams, Žemaitkiemyje gyvenantiems Egidijai ir Raimundui Sasnauskams, daugiabučio Saugose, Mažosios Lietuvos g. 22, gyventojams įteiktos dovanos ir padėkos.

Už norą gyventi gražioje aplinkoje ištarti gražiausi padėkos žodžiai Lankupiuose, Minijos g. 11, esančio daugiabučio gyventojams. Už norą dirbti gražioje aplinkoje padėkota Vilkyčiuose esančios  kavinės „Sotus vilkas“ vadovui Simui Budriui.

Nepastebėtas neliko vilkytiškių Danutės ir Stasio Matonių sukurtas žiedų sodas. Petreliškių Astos Sinskaitės ir Rimanto Pilibavičiaus sodyboje saugomas ir puoselėjamas kultūros paveldas, o Kukorų kaime gyvenančių Danutės ir Petro Bagdonų namuose puoselėjama natūrali kraštovaizdžiui draugiška aplinka. Už tai minėtoms šeimoms irgi dėkota.

Įvyko kontaktas tarp dangaus ir žemės

Vilkytiškiams Virginijai ir Henrikui Jucevičiams įteikta nominacija  už ieškojimus ir atradimus, o saugiškiui Algiui Galavčenko - už išlaikytą sodybos stilių.

Šalia senosios mokyklos visus žavėjo šiaudinės skulptūros. Jų pynimą vėl organizavo idėjos iniciatorius Darius Vilius. Todėl jam dėkota už etninių tradicijų sklaidą. Vyrui ir šiemet mielai į pagalbą atskubėjo savanoriai. Sutemus kūriniai paskendo liepsnose. Ugnies šou atrodė įspūdingai. Visa tai sudegė ir parodė, kad viskas trapu, pažeidžiama bei laikina. Degant skulptūroms įvyko kontaktas tarp dangaus ir žemės, kuris atrodė itin magiškai.

Puikią šventės nuotaiką padėjo sukurti Vilkyčių pašonėje įsikūrusi  įmonė „Germanika“, kurioje dirba pusantro šimto Saugų seniūnijos gyventojų. Už tai dėkingos seniūnijos bendruomenės, kurių yra net septynios.

Visą vakarą skambėjo dainos, netrūko šokančiųjų. Niekas neskubėjo skirstytis, nes visiems buvo gera pabūti drauge, pabendrauti.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

tada2016-09-20
nesuprantu ,ko nepatenkinti-normali buvo ta šventė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vilkyčiai2016-09-01
Baisi kaimo šventė. Ponai ir politikai vienas kitą giria ir patys sau dėkoja. Apie kultūrinę dalį tai geriau nekalbėti ir nerašyti, nes nėra ką.Kodėl organizatoriai galvoja kad kaime gyvenantys turi klausytis labai žemo lygio nusidainuojančių, tų pačių kiekvienais metais ,meno kolektyvų, muzikos grupių kurios 15 metų dainuoja apie alų ir degtinę.Tiesiog baisu, gėda organizatoriams,kurie yra apkiautę ir nieko naujo nepasiūlo. Mugininkai visas kinietiškas šiukšles suvežė į kaimą išsiparduoti. Kas buvo gražų tai Viliaus šiaudinės idėjos,padėkos senjorams ir kt.,pramogos vaikams. Mieli organizatoriai neberenkit tokių kaimo švenčių . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2016-08-25
tai cia tipo skaito kad saugams geresne seniune bus nei pries tai? pirmas zingsnis Sauguose neberengti sventes o rengti vilkyciuose kur ir taip jiems ten uztenka pramogu viena is ju vilkyciu ralis tai ne dar ir svente is saugu ten perkele. krito iskart mano akyse sita veikeja ir pagarbos nebeatgaus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?