Didinami daugiabučių renovacijos mastai

2016-08-26

Aplinkos ministerija, siekdama sėkmingai tęsti per pusketvirtų metų didelį pagreitį įgavusį senų daugiabučių renovacijos procesą, imasi veiksmų modernizavimo mastui šalyje padidinti.

„Nuo 2013-ųjų, kai buvo patvirtintas naujas renovacijos finansavimo modelis, iki šių metų pabaigos šalyje visiškai atnaujintų daugiabučių skaičius perkops 1,6 tūkst. Iškėlėme ambicingą tikslą jį gerokai padidinti – iki 2020 metų naujam gyvenimui prikelti dar 2,5 tūkst. namų, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. – Ir tikiu, kad ES fondų dėka šį tikslą tikrai pasieksime.“

Panaudojant 2014-2020 m. ES fondų lėšas, iki šios dienos yra pasirašyta daugiabučių atnaujinimo projektų už 220 mln. eurų. Bendra nuo 2013 m. į šių namų modernizavimą investuota suma siekia daugiau kaip 0,5 mlrd. eurų.
Didinant renovacijos apimtis jos reikiamam finansavimui užtikrinti Aplinkos ir Finansų ministerijos rugsėjį numato įsteigti specialų fondą „Jessica III“ panaudojant 2014-2020 m. ES paramą.
Pradėdama šį naująjį renovacijos Lietuvoje etapą, Aplinkos ministerija jau dabar kviečia norinčiuosius modernizuoti senus daugiabučius teikti savo savivaldybėms paraiškas rengti investicijų planus jiems atnaujinti.

Savivaldybių indėlis, pasak Kęstučio Trečioko, daugiabučių modernizavimo procese vis didėja. Aplinkos ministerija tikisi, kad, prasidėjus naujajam renovacijos etapui, jos aktyviai atrinks labiausiai renovuotinus namus pagal norinčiųjų modernizuoti savo namus pateiktas paraiškas ir jas pateiks vertinti Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA), kuri administruoja valstybinę Daugiabučių namų modernizavimo programą.

Šiuo metu šalyje statybininkai darbus vykdo prie beveik 800 daugiabučių namų. BETA duomenimis, jau yra suderinta daugiau kaip 3,6 tūkst. investicinių planų. Su minėtuoju Aplinkos ministerijos kvietimu teikti paraiškas investicijų planams rengti jų skaičius viršys 4 tūkstančius.


Straipsnio komentarai

Pilietis2016-08-26
Vėliau ar ančiau renuvuos reikės, nes nerenuvuotam name mokėsi kelis kartus daugiau už komunalinius ir dar niekas nebekompencuos tokiam namui už šildymą ir tt... Beto ateityje gali priverstinai renovuoti ir tada mokėsi pilna kainą, nes dabar dar prisideda ES. O čia vienas sako pinigus plauna ir medžiagas vagia tai niekas nedraudžia stebėti ir skusti arba pakeisti darbus atliekančios fyrma. Kiek aš žinau geriausiai dirba "Žibai" visikiti kiti š... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
atkreipk dėmesi 2016-08-26
renovacija yra pinigu plovimas ir medžiagu vogimas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?