Hobį darbu pavertęs dailininkas iš Šilutės savo piešiniais nori nustebinti pasaulį

2016-08-27, 15min.lt
Asmeninio archyvo nuotr. / Saulius Gudelevičius piešiniai nepalieka abejingų
Asmeninio archyvo nuotr. / Saulius Gudelevičius piešiniai nepalieka abejingų
Kantrybė ir didelis noras. Tokius patarimus jauniesiems menininkams žarsto iš Šilutės kilęs ir šiuo metu Rusijoje, Jaroslavlyje, gyvenantis ir kuriantis dailininkas Saulius Gudelevičius. Jis sugebėjo savo hobį paversti darbu, o savo 3D piešiniais nepalieka abejingų.

Naujausias menininko darbas – pasaulį užvaldžiusios „Pokemon Go“ simbolis Pikachu. Būtent šis pokemonas yra vienas geidžiamiausių – jį nori sugauti bene kiekvienas „Pokemon Go“ žaidėjas. Neatsitiktinai menininkas ir pasirinko įamžinti jo atvaizdą. 

„Tai buvo idėja, kad žmonės jį galėtų sugauti ir fotografuoti. Daugiausia emocijų šis piešinys sukėlė vaikams, tačiau abejingi neliko ir tėvai, kurie jį fotografavo, pagyrė už darbą“, – sako Saulius. 

Pasak jo, socialiniuose tinkluose teko matyti, kad ne vienas Jaroslavlyje gyvenantis vaikas šį piešinį yra patalpinęs kaip pagrindinę savo profilio nuotrauką. 

Šį piešinį dailininkas sukūrė per šešias valandas. 

Piešia penkerius metus 

Saulius 3D piešinius kuria jau beveik penkerius metus. Jis pasakoja, kad viskas prasidėjo nuo paprastų portretų kūrimų. Vėliau sekė gyvūnai, automobiliai. Galiausiai jis nusprendė pabandyti sukurti 3D piešinį ant popieriaus. 

Tai buvo, kaip pats Saulius jį vadina, monstras, vėliau nugulęs ant Šilutės Pamario pradinės mokyklos kiemo grindinio. 

„Šiek tiek skandalinga pradžia“, – prisimena menininkas, nes būtent šis piešinys sukėlė audringą pedagogų reakciją. 

Visgi dėl piešinio kilusias audras nuplovė lietus – po jo piešinio nebeliko. 

Lietuvius pavergę piešiniai 

„Visi mano piešiniai man yra daugiau ar mažiau išskirtiniai, bet labiausiai įsiminė pirmieji“, – pasakoja Saulius.

Tarp jų patenka jau minėtas monstras, kuris leido menininkui išgarsėti. 

Jis taip pat išskiria 2014 metais Juodkrantėje sukurtą piešinį, vaizduojantį rastą lobį. „Tai buvo mano pirmas darbas su ilgalaikėmis priemonėmis – dažais. Kartu tai buvo vienas iš didesnių piešinių, kurį teko kurti. Pavyko geriau nei tikėjausi“, – prisimena Saulius. 

Šį piešinį dailininkas kūrė savaitę, o jam prireikė penkių skardinių dažų. Tačiau vertėjo stengtis – jo kūrinys tapo itin populiariu ir turistų mėgiamu objektu. 

Štai po euro įvedimo Lietuvoje Saulius savo kūryba kvietė prisiminti 2 litų monetą – tam specialiai sukūrė piešinį. 

„Kūrybinės idėjos ateina savaime. Kartais jas nulemia įvykiai. Pavyzdžiui, pokemoną piešiau todėl, nes apie juo visi aplink kalba“, – apie savo įkvėpimo šaltinį kalba menininkas. 

Su piešiniais skverbiasi į pasaulį 

Jaroslavlyje įamžintas pokemonas nėra vienintelis Sauliaus piešinys, sukurtas už Lietuvos ribų. Jis savo piešiniais jis džiugino ir latvius, ir estus. 

„Svajoju dalyvauti gatvės meno festivalyje, kuriame susirenka tokio pobūdžio menininkai iš viso pasaulio“, – sako dailininkas. 

Rusijoje jis yra sukūręs keliolika 3D piešinių, kurie eksponuojami šios šalies miestuose. 

„Artimiausiu metu ketinu sukurti piešinius, kuriuos dovanosiu dviems vaikų namams. Noriu savo kūryba vaikams sukelti šypseną ir bent šiek tiek praskaidrinti jų pilką kasdienybę“, – ateities patarimais dalijasi Saulius. Jauniesiems menininkams, kurie dar tik pradeda piešti, Saulius pataria turėti daugiau kantrybės ir noro mokytis.

„Visa kita ateis savaime“, – tikina iš Šilutės kilęs dailininkas.

Šaltinis: 15min.lt


Straipsnio komentarai

Alvydas2016-08-28
Kaip jis atsidure Jeroslavlį? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sekmės pasisekimo 2016-08-28
čia tai bent grožis čia tai bent menas Komentaras patinka Komentaras nepatinka