Dietologė: kai kurias sultis reikia gerti šaukšteliais, o ne stiklinėmis

2016-08-28

Visada pirmenybę teikite patiems vaisiams ar daržovėms, o ne jų sultims, pataria dietologė Jūratė Dobrovolskienė. Nes, pavyzdžiui, aktyviausi antioksidantai būna obuolių luobelėse. Dietologė taip pat įspėja, kad jokiu būdu negalima sulčių gerti kaip vandens ir negalima gerti tik vienos rūšies vaisių ar daržovių sulčių.

„Pavyzdžiui, beta karotenas, [esantis morkose], yra hepatotoksiškas. Jeigu į save pilsime labai daug morkų sulčių, tai ilgainiui, tarkime, per visą rudens sezoną, galima rimtai pakenkti kepenims“, – atkreipia dėmesį gydytoja.

Be to, geriant daug sulčių atsiranda alergijų grėsmė. „Pulmonologai ir konstatuoja vaikų alergijas, atsirandančias nuo sulčių, kurios geriamos vietoj vandens“, – sako J. Dobrovolskienė.

Taip pat sultis itin atsargiai, pasak dietologės, turėtų vartoti onkologinėmis ligomis sergantys žmonės: „Žinodami, kad morkų sultys turi antioksidanto, vitamino C, beta karoteno, pradeda jas gerti litrais. Ir tai yra labai nenaudinga, nes netgi gali pagreitinti onkologinio proceso eigą, provokuoti metastazių paankstinimą.“

Jos teigimu, labai atsargiai reikėtų elgtis ir su burokėlių bei želmenų sultimis. „Vartojant nedideliais kiekiais – tai tikrai geros sultys: sveikam žmogui reikėtų vartoti du kartus per savaitę arbatiniais šaukšteliais, galbūt šaukštais, bet ne stiklinėmis“, – tvirtina J. Dobrovolskienė.


Straipsnio komentarai

ir išvis kam jas gamina 2016-08-29
o tai kodėl ne miligramais o šaukšteliais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?