Šyliuose vėl visus sukvietė „Gandro dovanos“

2016-08-30, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šventės metu pasveikinti šyliškiai naujagimiai.
Šventės metu pasveikinti šyliškiai naujagimiai.

Savaitgalį šyliškiai visus kvietė į savo kaimo tradicinę šventę „Gandro dovanos“. Joje apdovanojimai šyliškiams pažiro tarsi iš gausybės rago.

Netrūko sportuojančių

Šventė prasidėjo tradicinėmis sportinėmis varžybomis. Kamuolys bumsėjo krepšinio ir tinklinio aikštelėse. Kas norėjo, galėjo save išbandyti rankų lenkime, bėgime ir kitose rungtyse.

Greičiausiai distanciją nubėgo Mantas Baltutis, antras liko Edvardas Lukošius. Merginų grupėje nepralenkiama buvo Giedrė Jockutė, antra vietą iškovojo Rikantė Melinavičiūtė.

Baudas geriausiai mėtė Martynas Stanišauskas. Rankas lenkė ir moterys, ir vyrai. Tvirčiausių rankų savininkai -  Inga Rimkuvienė ir Osvaldas Girskis.

Tinklinio varžybas laimėjo komanda „Vietiniai“, krepšinį – „Trenerio Žygio komanda“.

Sportininkams įteikti medaliai.

Atėjus vakarui, visi šventės dalyviai sugužėjo prie šventinės scenos, kur  visus susirinkusiuosius sveikino politikai ir Gardamo seniūnas Tomas Balčytis.

Gražiai prasidėjusia švente bei puikiu oru džiaugėsi Šylių bendruomenės pirmininkas Arūnas Juozas Uselis. Visiems linkėjo geros kloties ir gero vakaro. Paskelbus šventės atidarymą apdovanojimai šyliškiams pažiro tarsi iš gausybės rago.

Daugybė apdovanojimų

Iki šiol Šyliuose tęsiama tradicija pasveikinti nuo šventės iki šventės gimusius kūdikius. Šiemet sulaukta keturių – Herkaus Daugalo, Augusto Raštučio, Simo Salio ir Kristijono Mockaus.

Kaip ir kasmet, nepamiršti gražiausiai besitvarkantys sodybų šeimininkai. Jiems už grožio puoselėjimą bendruomenės pirmininkas įteikė padėkas.

Paskirtos dvi nominacijas - „Tvarkingiausias vienkiemis“ - Virginijos ir Juozo Šiaudvyčių sodybai, o „Gražiausios sodybos“ - Meilės ir Nerijaus Bastakių šeimai. Sodybų šeimininkai apdovanoti ne tik padėkomis, bet ir dovanomis bei atminimo lentelėmis, kuriose užrašytas nominacijos pavadinimas.

Padėkos raštai įteikti ir aštuonių tvarkingai tvarkomų sodybų savininkams – Stasei Norgėlaitei, Daivai ir Egidijui Grubliams, Algimantos ir Juozo Visbergių, Irenos ir Jono Bendžių, Birutės ir Bronio Skruibių, Virginijos ir Vlado Urbikų, Rasos ir Sauliaus Oželių bei Laimos ir Rimo Balčiauskų šeimoms.

Bendruomenės pirmininkas priminė, jog 2016-ieji yra bendruomenių metai. Todėl buvo apdovanota ir bendruomeniškiausia šyliškių Vaidos ir Vacio Mockų šeima, kuri visuomet į organizuojamas talkas, šventes atskuba visi drauge.

Daug padėkos žodžių A. J. Uselis skyrė šventę padėjusiems organizuoti bendruomenės nariams, rėmėjams.

Susirinkusiesiems į renginį buvo padovanota spalvinga muzikinė puokštė. Savo dainas atliko vietos muzikantai broliai Vladimiras ir Sergejus Saviljevai, ramutiškė Violeta Vilniškytė.

Atlikėjas Mino visus sužavėjo savo paprastumu ir puikiu bendravimu. Todėl netrukus šokių sūkurys tik didėjo. Dainas atliko ir Liepa Maldeikaitė.

Vakarą vainikavo ne tik šokiai, dainos, bet ir  šventiniai fejerverkai, kuriuos dovanojo gardamiškiai Rasa ir Gintaras Šarkai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

saulene2016-08-31
Labai "sausas" straipsnis. Jaučiasi, kad korespondentė šventėje nedalyvavo....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
žavinga 2016-08-30
kiek pagėgiuose nuostabiu ir šauniu organizatoriu o ypač švenčiu ŠILUTEI reikėtu reikėtu pasimokyt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?