Tarybos narys Vladas Kainovaitis - kaltas

2016-08-28, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Politikas V. Kainovaitis mano, kad lazda turi du galus – su vienu duosi, su antru gausi.
Politikas V. Kainovaitis mano, kad lazda turi du galus – su vienu duosi, su antru gausi.

Trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Vladas Kainovaitis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimą vengti interesų konflikto, o jam iškilus – nusišalinti.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė ir Antikorupcijos komisijos pirmininkė Sandra Tamašauskienė pranešė, kad politikas, būdamas UAB „Statyk pats“ akcininku, nenusišalino Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijoje svarstant minėtos bendrovės pareikštą pretenziją Šilutės pirminiam sveikatos priežiūros centrui dėl viešojo pirkimo rezultatų. Pastarajame dalyvavo ir ši V. Kainovaičio valdoma bendrovė.

VTEK tyrimo metu S. Tamašauskienės nurodytos aplinkybės pasitvirtino. Iš Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos 2016 m. balandžio 26 d. posėdžio protokolo matyti, kad V. Kainovaitis dalyvavo UAB „Statyk pats“ pretenzijos svarstymo procedūrose. Duomenų apie tai, kad politikas būtų pareiškęs nusišalinimą, šiame dokumente nėra. Posėdžio protokole nurodyta, kad Antikorupcijos komisijos pirmininkė V. Kainovaitį perspėjusi, jog jis neturėtų dalyvauti posėdyje, tačiau į tai politikas nesureagavęs. 

Šioje situacijoje politikui kilo tiesioginė ir akivaizdi interesų konflikto situacija. Jos V. Kainovaitis galėjo išvengti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo tvarka  Šilutės rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijoje pareikšdamas nusišalinimą ir nedalyvaudamas jokiose klausimų svarstymo procedūrose, susijusiose su UAB „Statyk pats“. Tačiau tokių veiksmų V. Kainovaitis neatliko.

Tikėjosi palankaus sprendimo.

Prieš pat VTEK posėdį V.Kainovaitis „Šilokarčemai“ sakė, kad tikisi sau palankaus komisijos sprendimo, nes situacija yra labai juokinga. „Kvaila apie tai galvoti. Čia išpūstas burbulas. Net neįsivaizduoju, kam Sandrai meluoti. Iš posėdžio pasitraukiau, tik sakiau dalyvausiu, pasiklausysiu, kaip sprendžia. Bet kada korupcijoje matoma etika, o ne korupcija ir sprendžiami ne korupciniai reikalai, o antikorupciniai, etikos klausimai... Tada apie ką mes šnekame? Kokie žmonės į LR Seimą eina? Kaip jie žada kovoti su korupcija?“, - kalbėjo politikas.

Jis teigė, kad VTEK gavo  jo paaiškinimus, kaip viskas buvo, ir jei jie bus supratingi žmonės, jie supras. „Iš ko jie gali atleisti? Ką jie gali atleisti? Nieko. Paaiškins, kad taip negalima. Tai suprantu ir pats“, - tęsė pašnekovas. Jis neabejoja, kad konservatorių kandidatė į LR Seimą daro politinį šou prieš artėjančius rinkimus. Pasak V. Kainovaičio, lazda turi du galus – su vienu duosi, su antru gausi.  Jis įsitikinęs, kad kandidatai ne taip turi save viešinti. Tai turi daryti gerais darbais.

„Konservatorių atstovas pasako, kur ponai renkasi, baudžiauninkai negali ten rinktis. Apie kokią partiją kalbame, ką galime rinkti? Nežinau pagal ką čia skirstoma. Jei yra frakcijos vadovas – jis ponas, jei eisi paprastas frakcijos narys, esi baudžiauninkas. Taip buvo pasakyta per paskutinį posėdį. Jau dabar paprastoje Taryboje atsirado aureolė, kas bus, jei į Seimą pateks“, - sakė V. Kainovaitis.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė S. Tamašauskienė mano, kad jeigu esi neteisus, elgiesi neteisingai ir nepagarbiai, tai ir reikia pripažinti, nes taip elgiasi garbingi žmonės. „Nuo pat atėjimo į politiką elgiuosi principingai, ne visiems tai patinka, Tarybos nario V. Kainovaičio atvejis tai tik įrodo. Esu su žmonėmis, kad ginčiau jų interesus. Pasitikiu Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimu“, - kalbėjo politikė.

 


Straipsnio komentarai

Irena puidokiene2016-08-31
Vladas,kiek ji pazystu nuo jaunystes,savo siuometini versla pasieke savo protu ir sunkiu darbu. Kiek atsimenu jis pradejo dirbti Grabupiuose,veliau parduotuveje,buvusiame kino teatre,lyg tai pas Kaminska? Nesu susipazinusi su p.Tamasauskienes politine strategija,tik kiek atsimenu,ji yra pedagoge.Kai ji balotiravosi i Silutes savivaldybes rinkimus ir skaiciau ka ji zada pagerinti savivaldybes darbe,pritariau jos idejoms. Bet dabar suprayau,jog zmogus uzlipes ant pirmos sloves pakopos ,nori daugiau,o apetititas kyla bevalgant. P. Tamasauskiene,norite buti seimo nare? Pirmiau atsiskaitykite savo Silutes m. Rinkejams,o paskui ....Aisku, zuvis iesko kur giliau,zmogus iesko kur naudingiau.Ir kvailam turbut aisku,jog seimo narys gaus daugiau pinigu piestukams,nors juo nesinaudoja,n

Nes yra kompiuris! Mastykit p. Tamasauskiene,jog neliktumete,kaip toj pasakoj apie auksine zuvele,prie suskilusios geldos? Butu idomu,p Tamasauskiene suzinoti Jusu atsakyma i mano issakytas mintis. Sekmes Jums rinkimuose i LT seima,apgeilaustauju,taciau as savo balso uz Jus neduosiu,Sekmes.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o kaip čia kaltas 2016-08-29
juk aplinka kalta amžiaus yvikis istorijoi Komentaras patinka Komentaras nepatinka