Pagėgiai – blusų kunigaikštystė?

2016-09-01, Stasys BIELSKIS
Šiame name „karaliauja“ blusos, gyventojai apimti siaubo. Panašu, kad Pagėgių savivaldyje nebėra valdininkų, kurie galėtų jiems padėti.
Šiame name „karaliauja“ blusos, gyventojai apimti siaubo. Panašu, kad Pagėgių savivaldyje nebėra valdininkų, kurie galėtų jiems padėti.

Prieš dvejus metus „Šilokarčemoje“ spausdinome straipsnį „Pagėgiškiai mokomi, ką daryti, kad blusos nekąstų“. Pastarosiomis dienomis paaiškėjo, jog tų „mokymų“ buvo per mažai – dabar pagalbos šaukiasi Pagėgių miesto Malūno gatvės 5-ojo namo gyventojai. Ten iš 5-ojo buto šie padarai šokinėja pro išdaužtą langą į kiemą, „smaginasi“ namo koridoriuje.

Praėjusį pirmadienį šiame name gyvenanti Danutė Dovydovienė pasiskųsti dėl siautėjančių blusų nuvyko į Pagėgių savivaldybės administraciją, bet už tai atsakingos darbuotojos – vyriausiosios specialistės sveikatai ir sanitarijai Irenos Levickienės nerado. Tada pagėgiškė kreipėsi į „Šilokarčemos“ redakciją.

„Savivaldybei priklausančiame socialiniame būste, 5-ajame bute, gyvenęs Audrius liepos 26-ąją mirė, - pasakojo D. Dovydovienė. - Jo palikimas liūdnas – pilnas kiemas šokinėjančių blusų. Negalima net katę išleisti į lauką. Kreipiausi į Pagėgių seniūną Dainių Maciukevičių, atvažiavo, pavaikščiojo po kiemą ir pasakė: „Tai gal pavasarį tame bute darysime remontą“. Tai kaip mums dabar gyventi? Kiek dar tų blusų iki pavasario prisirinks? Turime pirkti valdiškam butui nuodus ir nuodyti blusas“.

Pašnekovė sakė, kad 5-ajame bute dabar niekas negyvena, tad kaip tos blusos pro užrakintas duris gali patekti į lauką? Ką gi, visai paprastai – buvo praviras langas, vėjas trenkė jį į metalinius vartus ir išdaužė stiklą.

„Šalia 5-ojo buto gyvenanti neįgali moteris jau ne kartą purškė koridorių, buvo net apsinuodijusi. Iš Klaipėdos atvažiavusi sesuo pripirko jai nuodų. Baisu. Kiek galima purkšti?“, – piktinosi D. Dovydovienė, stebėdamasi, kad net policininkai to vyriškio mirties dieną buvo atvažiavę – purškė blusas, nes negalėjo vidun įeiti.

Tikrai, kokie šaunūs Pagėgių policininkai – atskuba žmonėms į pagalbą. Beveik kaip Anglijoje... Ar žinote, kur anglas, pavyzdžiui, radęs savo bulvių lauke kolorado vabalų, pirmiausia skambina? Ogi, į policiją. O pastarieji suranda tarnybą, kuri atvažiuoja ir nupurškia bulves.

„Kai išeinu į lauką, tai tos blusos šokinėja tiesiog ant kūno. Kaimynė visą laiką plauna koridorių su nuodais. Kiek jų galima pirkti dėl valdiško buto?“, - kalbėjo sutrikusi moteris.

Specialistė sanitarijai serga, o blusos džiaugiasi...

Pabandėme susisiekti su Pagėgių savivaldybės vyriausiąja specialiste sveikatai ir sanitarijai I. Levickiene.

Buvome informuoti, kad ji serga ir turi nedarbingumo lapelį. Tad panašu, jog blusos gali ir toliau siautėti... Nejaugi Pagėgių savivaldybėje nėra valdininko, kuris galėtų nors trumpam pakeisti I. Levickienę?

Seniūnas irgi serga, bet blusos jam rūpi...

Pagėgių seniūnas D. Maciukevičius šiuo metu taip pat serga, bet, paskambinus mobiliuoju telefonu, atsiliepė – panašu, kad ir jam blusos neduoda ramybės.

„Nesakiau, kad tik pavasarį 5-ame bute darysime remontą, - paaiškino D. Maciukevičius. Grįš į darbą už higieną atsakinga I. Levickienė, kuri ir ieškos būdų bei galimybių, kaip tuos parazitus išnaikinti. Teks kviesti tarnybą, atlikti rimtą dezinsekciją, ten su flakonėliu nieko nepadarysi. Pirmiau reikės išnaikinti blusas, o paskui suremontuoti būstą ir įleisti kitą gyventoją“.

Blusos – socialinė-politinė problema!

Prieš porą metų Savivaldybės administracijai ir Tarybos nariams buvo įteiktas pagėgiškių prašymas su daugiau nei šimtu gyventojų parašų. Šiame rašte teigta, kad jau keletą metų iš eilės daugelis Pagėgių gyventojų įvairiomis priemonėmis bando apsiginti nuo juos puolančių blusų, tačiau niekaip nepavyksta šios epidemijos sustabdyti.

Rinkti parašus ir kreiptis į Savivaldybės išrinktuosius nuspręsta todėl, kad politikai sužinotų apie šią problemą ir rastų geriausią jos sprendimo būdą.

Tuomet I. Levickienė „Šilokarčemai“ teigė, kad po prašymu buvo daugybė gyventojų parašų, todėl Savivaldybės administracija nusprendė teikti pagalbą - orientuotis į švietėjišką veiklą, apie tai paaiškinti žmonėms visuomenės informavimo priemonėse.

„Mes pasistengėme suteikti daugiau žinių, paraginti žmones, kad jie palaikytų švarą namuose, prižiūrėtų naminius gyvūnus, - sakė I. Levickienė. – Mat kai kurių pagėgiškių teigimu, padaugėjo blusų, todėl ir buvo nuspręsta vykdyti tokią akciją – apklausti gyventojus, ar tikrai daugiau atsirado blusų. Mokyklose protrūkių nėra, konkrečių skundų neturime, bet ta problema yra aktuali ir visoje Lietuvoje. Tai socialinė-politinė problema – kiek yra asocialių asmenų, benamių gyvūnų. Pas mus dabar dėl benamių gyvūnų situacija nebloga, nebeturime jų tiek, kiek anksčiau būdavo. Kartu su Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru geranoriškai nutarėme, kad tokia informacija būtų paskelbta žiniasklaidoje, rengiamės išleisti lankstinukus, kuriuos su seniūnijų pagalba išdalinsime socialinės rizikos šeimoms. Mes negalime važiuoti ir tikrinti pastarąsias šeimas, o konkrečių skundų, kad būtų kur nors blusų židinys, nesame gavę. Dažniausiai blusas platina benamės katės“.

...Gerai tik tiek, kad kažką pažadėjo. Šiuo atveju gyventojams net nėra kam padėti. Jau lygiai mėnesį daugiabučio namo žmonės kenčia siaubą. Kaip toje pasakoje be pradžios ir pabaigos – vienoje kunigaikštystėje gyveno daug daug...


Straipsnio komentarai

ievutei2016-09-07
sąmones rašo deja, visi Pagėgiai su aplinkiniais kaimeliais blusom apkibę ir čia seniai ne paslaptis nors daugumai ir gėda atvirai šnekėt vis dar. O kad tai išeina vis labiau į viešumą tai tik patvirtina faktą, kad padėtis tikrai labai bloga ir vis dar neisprendžiama, nes blusas ne taip lengva suvaldyti, kai asiocialūs jų net ir nebando naikinti. Man tik keista kodėl Komskiai nieko nedaro, jog jie puikiai moka sutvarkyti visus gyventojus pagal savo poreikius ir visi paklusnūs, pagal nerašytą taisyklę.. o vat blusų nesutvarko, tai kokie jie tvarkiečiai...? O gal jiems jau pabodo tas "Komskių kunigaikštystė" štampas ir jie nieko prieš jį pakeist į "Blusų kunigaikštystė"... Na atleiskite už tokius išsireiškimus, bet negaliu neatsistebėti tokiu pasyvumu... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ohoo2016-09-04
Nu cia jau geras, tik pagrindine gatve grazi, ppaziurekite i pakrascius.......baisuuuu koks grozis, veisiasi ne tik blusos, bet ir gyvates.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ievute 2016-09-03
Nesąmones rašo, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kai visur pagėgiuose blizga ir švaru tai turi kažkas aplot 2016-09-01
kai kažkam pavydas bamba griaužia tos blusos didesnės už patį liežuvi pasidaro Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Na2016-09-01
Ir Komskiai nebesusitvarko,reikia jas i TT deleguoti,sobla kaip mat padides Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?