Leitgiriškiai tampa vis bendruomeniškesni

2016-08-29, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Savaitgalį į pirmąją savo šventę „Geriausi mūsų vakarai“ kvietė Leitgirių kaimo bendruomenė. Nors bendruomenė jau skaičiuos trečius veiklos metus, tačiau iki šiol nieko panašaus nebuvo organizavusi.

Gyvena aktyviai

Renginys prasidėjo programa vaikams. Mažieji šventės dalyviai dūko su peliukais Mine ir Mikiu. Kol vaikai linksminosi, susirinko ir būrys vietos gyventojų, svečių iš aplinkinių gyvenviečių. Nežinia dėl ko – ar dėl to, kad Leitgiruose labai linksma, o valdžios vyrus žavi kultūrinė veikla, ar dėl to, jog artėja rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą, netrūko ir politikų. Todėl buvo daug norinčiųjų pasisakyti, tarti sveikinimo kalbas.

Gražiausias linkėjimų puokštes įteikė ir Juknaičių seniūnas Alfredas Guobys bei bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė, Leitgirių seniūnaitis Regimantas Grigalis, bendruomenės pirmininkė Rita Raulynaitienė.

Daug puikių padėkos žodžių ištarta ir Leitgirių kaimo seniūnaičiui R. Grigaliui. Už Leitgirių kaimo bendruomenės vienijimą, žmonių telkimą kultūriniam gyvenimui, už širdies šilumą, kantrybę, atsakomybę ir nuoširdų darbą dėkota vietos aktyvistei Ritai Grigalienei. „Mes esame tie žmonės, kurie šiandien čia gyvename ir kuriame istoriją, o Leitgirių kaimo istorija prasidėjo jau bemaž prieš 500 metų. 1540 metais pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose minima Leitgire. Leitgiriuose XIX amžiuje yra gyvenę 380 žmonių. Dabar jų nėra net šimto“, - pradėjo savo kalbą ji. Anot R. Grigalienės, matydami kaip nyksta jų kaimas leitgiriškiai nutarė įkurti kaimo bendruomenę. Čia nuveikta jau nemažai – įgyvendinti du projektai. Pirmiausia įrengta laisvalaikio aikštelė. Surengta ir daugybė susirinkimų organizuojant įvairias veiklas, talkas.

Leitgiriškiai stengiasi kuo daugiau laiko leisti drauge, skatinti bendruomeniškumą. Todėl dar visai neseniai plaukė baidarėmis, organizavo šeimų turnyrą, dalyvavo Juknaičių ir Pašyšių vasaros šventėse.

Visi buvo vaišinami

„Bet dar daug veiklų turėsime įgyvendinti - sutvarkyti viešąją erdvę Leitės upės pakrantėje. Jei oras leis, ten specialistė vaikučius mokys plaukti. Šioje poilsio zonoje pastatysime ir krepšinio stovą. Rudenį turėsime paskaitų ciklą sveikos gyvensenos temomis bei edukacijas papročių puoselėjimui. Ačiū brangieji, kad esate tokie geri ir aktyvūs. Būkite sveiki, būkite laimingi ir, žinoma, būkite aktyvūs prisidėdami prie savo kaimo gražinimo, bendruomeninės veiklų“, - baigė pokalbį R. Grigalienė. Ji netrukus į sceną pakvietė Dalią Žygaitienę – leitgiriškę, kuri visuomet su malonumu imasi įvairių iniciatyvų ir mielai organizuoja įvairias talkas. Jai įteikta didžiulė dėžė, o joje kažkas vis judėjo. Daugelis ėmė spėlioti, kas ten gali būti. Ne vienas manė, kad ten šuo. Tačiau ten buvo itin ryškus ir įvairiaspalvis gaidys. Apdovanotoji jautėsi tikrai nustebinta ir net sutrikusi nulipo nuo scenos.

Šventės metu puoduose kunkuliavo žuvienė ir plovas. Juos mielai skanavo susirinkusieji.

Leitgirių kaimo bendruomenės kiemelyje visi buvo kviečiami pasivaišinti ir kitokiais įvairiais gardžiais patiekalais bei namine gira.

Visi aiškinosi ir tai, kaip vadinasi gėrimas, kuris priverčia įsimylėti. Tai padėjo padaryti Žemaičių krašto etnokultūros centro dramos mėgėjų kolektyvas „Lamata“. Jie  parodė spektaklį,  pastatytą pagal Tarasonio pjesę „Meilės eliksyras“.

Savo dainas dovanojo ir  Juknaičių pagrindinės mokyklos jaunučių choras. Visus pašokti, padainuoti kvietė grupė „Takas“.

Kaimo seniūnaitis R. Grigalis įžiebė vakaro akcentą - šventinį laužą, skambant šventės dainai „Geriausi mūsų vakarai“. Bet renginys tuo nesibaigė. Gegužinė vyko iki paryčių, nes žmonės neskubėjo skirstytis.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

as2016-09-13
Šaunuoliai :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?