Naumiestiškiai dalyvavo „Jurgelio valse“

2014-12-02, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
 Į kapelų šventę vyko 12 „Žaliakalnio“ muzikantų ir dainininkų.
Į kapelų šventę vyko 12 „Žaliakalnio“ muzikantų ir dainininkų.

Telšių Žemaitės dramos teatre nuskambėjo 23-ioji liaudiškos muzikos kapelų šventė „Jurgelio valsas“. Joje dalyvavo ir Šilutės rajono Žemaičių krašto etnokultūros centro kaimo kapela „Žaliakalnis“.

Pasisėmė naujų idėjų

Į renginį vyko 12 „Žaliakalnio“ muzikantų ir dainininkų. Visi grįžo ne tik pasisėmę geros nuotaikos, bet ir naujų idėjų.

Šventės metu, po kolektyvų pasirodymų, Telšių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus direktorės pavaduotoja Eva Stonkevičienė atlikėjams įteikė renginio globėjo Telšių r. savivaldybės mero Vytauto Kleivos padėkos raštus ir dovanas.

„Jis turi gyvuoti dar daug dešimtmečių ir būti organizuojamas kasmet. Taip neleisim nugrimzti užmarštin mūsų iškilaus žemiečio kompozitoriaus Jurgio Gaižausko vardui, jo kūrybai, nes liaudies muzika, daina ir toliau žadins bei stiprins tauriausius žmogaus jausmus, suartins šeimas, populiarins bei puoselės liaudiškos muzikos žanrą“, – sakė Telšių kultūros centro direktorė Birutė Juozapavičienė kalbėdama apie kapelų šventę „Jurgelio valsas“.

Pasibaigus  kapelų šventei,  renginio organizatoriai pakvietė muzikantus ir dainininkus į vakaronę, kur vaišino žemaitiškais cepelinais.

„Žaliakalnis“, vadovaujamas Valerijono Krutikovo, ne pirmą kartą dalyvauja Telšių kultūros centro organizuojamuose renginiuose. Dar 2008 metais naumiestiškiai buvo pakviesti savo kūrinius atlikti Žemaitijos festivalyje.

Nuolat visur dalyvauja

Kolektyvas susibūrė daugiau kaip prieš 20 metų. Dabar kapeloje nebėra nė vieno žmogaus, kuris buvo pirminiame sąstate, išskyrus patį vadovą. Anot V. Krutikovo, kiekvienas naujai ateinantis žmogus įneša ką nors naujo ir pozityvaus į kolektyvo veiklą.  Kapelos pavadinimas ,,Žaliakalnis“ kilęs iš Žemaičių Naumiestyje esančio piliakalnio ir parko vardo. Groja įvairią muziką, tinkamą liaudiškai kapelai: aranžuotas lietuvių liaudies dainas, instrumentinę ir kompozitorių sukurtą muziką, skirtą liaudiškai (kaimo) kapelai.

 Dauguma muzikantų turi muzikinį išsilavinimą. Groja įvairiuose renginiuose Šilutės rajone ir už jo ribų. Jau yra dalyvavę televizijos laidoje ,,Duokim garo“, renginiuose  ,,Kretingiškė polka“, ,,Grajykit, Bikavos žiogeliai“, respublikiniuose renginiuose ,,Jurginės“, ,,Grok, Jurgeli“, tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje ir Lenkijoje.

Ansamblis ,,Jonis“ pakvietė ,,Žaliakalnį“ 2015 metų vasarą dalyvauti savo organizuojamame trijų dienų  kapelijų ir stilizuotų kapelų festivalyje ,,Ant rubežiaus“, kur dalyvauja geriausios Lietuvos kaimiškos muzikos kapelos.

„Manau, kad kaimiškos muzikos žanras yra pakankamai populiarus. Žemaitės dramos teatro salėje, kur vyko renginys, beveik nebuvo laisvų vietų, nors renginys buvo mokamas“, - sakė V. Krutikovas.

  


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?