Rengiantis į mokyklą – pagalba nepasiturinčių šeimų vaikams

2016-09-01, socmin.lt informacija

Siekiant paremti nepasiturinčias šeimas, auginančias mokyklinio amžiaus vaikus, ir padėti joms pasiruošti mokyklai, prasidedant naujiems mokslo metams mokiniai iš mažas pajamas gaunančių šeimų gali gauti nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad norintys gauti paramą mokinio reikmenims įsigyti prašymus savivaldybėms gali pateikti iki spalio 5 dienos. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus, pablogėjus šeimos finansinei situacijai.

„Prašymai savivaldybėse dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti jau priimami nuo liepos 1 dienos. Tuos, kurie dar nespėjo to padaryti, labai raginčiau nedelsti ir kreiptis į savivaldybes, kad vaikai būtų mokykliniais reikmenimis aprūpinti kuo greičiau ir galėtų visavertiškai lankyti mokyklą“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Atsižvelgiant į vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius, nuo šių metų paramai mokinio reikmenims įsigyti skiriamų lėšų dydis padidintas nuo 45,6 euro iki 57 eurų.

Planuojama, kad naujais mokslo metais nemokamą maitinimą mokykloje gaus apie 68 tūkst. mokinių, paramą mokinio reikmenims įsigyti apie 62 tūkst. mokinių. Praėjusiais metais nemokamą maitinimą gavo 75,8 tūkst. mokinių, paramą mokinio reikmenims įsigyti – 67,6 tūkst. mokinių iš mažas pajamas gaunančių šeimų.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 VRP dydžio (153 Eur). Patikrinus šeimos gyvenimo sąlygas, nemokamas maitinimas mokiniams gali būti skiriamas išskirtinais atvejais (ligos, nelaimės atveju, mokiniui iš gausios šeimos ir pan.) ir su didesnėmis pajamomis.

Jei mokinys patiria socialinę riziką arba auga šeimoje, patiriančioje socialinę riziką, mokinio reikmenų rinkiniai kiekvienam mokiniui sudaromi pagal jo individualius poreikius, atsižvelgiant į mokinių skaičių šeimoje ir jų jau turimus mokinio reikmenis.

Ir dėl nemokamo maitinimo, ir dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti vienas iš mokinio tėvų ar kitų pilnamečių šeimos narių, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, tai yra pripažintas visiškai veiksniu, gali kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į savivaldybės, kurioje gyvena, administraciją.

Prie prašymo-paraiškos reikia pridėti šeimos narių pažymas apie pajamas, gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius, arba kreipimosi mėnesio pajamas, jei, palyginti su trimis praėjusiais mėnesiais, pasikeitė šeimos pajamų šaltinis ar šeiminė padėtis. Jeigu kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu šeima gauna piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams (socialinę pašalpą ar kompensacijas), pateikiamas laisvos formos prašymas ir pažymų apie gaunamas pajamas pateikti nereikia.

Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar bendrojo ugdymo programas.


Straipsnio komentarai

Pasigrozekim2016-09-03
Kaip gyventi seimai turinciai 3 ir daugiau vaiku, kai niekas nepriklauso jokia pagalba is valstybes , kai pajamos nepilnai 5e virsijo riba ir kai tu pajamu pajanka tik busto paskolai ir komunaliniams mokesciams!!!!!?!!!ir lieka 2e pragyvenimui.... vienu zodziu , manau dar viena gausi , padori , ir neasociali seima paliks savo tevyne, gimtajy krasta vien diel to kad vaikui duonos kasnio nebegales suteikti. Geriau bomzams alhoholikams doda o ne padoriom seimom kurios kabinasi y gyvenima. Tai ir liks mus lietuvoj vien tie kur prie parduotuviu sedi su "vyniuku"uz valstybes pinigus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?