Traksėdžiams – 380 metų!

2016-09-06, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Buvo daug norinčių save išbandyti įvairiose sportinėse varžybose.
Buvo daug norinčių save išbandyti įvairiose sportinėse varžybose.

Traksėdžių kaimas šiemet šventė savo garbingą jubiliejų. Todėl visi buvo kviečiami dalyvauti itin ilgai planuotoje šventėje, kurioje netrūko besivaržančių ir gerą nuotaiką sėjančių žmonių.

Prisiminė istoriją

Šventė prasidėjo nuo ankstyvo ryto kamuolio bumsėjimu krepšinio aikštelėje. Vėliau visi pakviesti į parodos „Aukštumala - pelkėtyros lopšys“ Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale pristatymą. Jo metu susirinkusiųjų širdis virpino Karolinos Degutytės gitaros garsai. Niekas neskubėjo skirstytis, mat daugelis dar norėjo prie kavos puodelio pasikalbėti apie praeitį.

Renginio vedėja Valerija Daukantienė pirmiausia visiems priminė Traksėdžių istoriją. „Vokiškai vadinosi Trakseden. Jie minimi 17-ame amžiuje, 1636 metais. Vėliau pavadinti Traksėdžiu. Pirmoji pradinė mokykla įsteigta dar 1822 metais“, - dėstė ji.

Sveikino visus ir būrys svečių – Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis bei niekada neatsisakantis padėti bendruomenei Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Traksėdžių bendruomenės „Traksėdžių viltis“ pirmininkė Eglė Paulauskienė džiaugėsi, kad daug žmonių nutarė drauge paminėti kaimo jubiliejų. Ji dėkojo bendruomenei už pagalbą ir linkėjo toliau išlikti vieningais, mylinčiais savo kraštą, puoselėjančiais vertybes, tausojančiais ir norinčiais gražinti savo kraštą.

Šiemet Traksėdžiuose gausiai užderėjo naujagimių. Todėl neliko be dėmesio ir mažiausieji bendruomenės nariai. Šį pasaulį išvydo Vytautė Žaldokaitė, Kotryna Žičkutė, Eva Čelevičiūtė, Leonardas Arnašius, Domantas Adomavičius, Domantas Jonelis, Faustas Kačinskas, Denas Budrikas, Erikas Lelėnas, Gabijus Dabulskis, Armandas Dyglys bei Gvidas Petraška.

Dovanojo skulptūrą

Šilojų gatvėje, šalia parko, pastatyta širdies formos skulptūra. Tai Manto Laužiko dovana Traksėdžiams. Meno kūrinį gamino Algimantas Jurkus. Už dovaną bendruomenė įteikė medaus, kad energija, idėjos bei tikslai siekiant pagerinti bendruomenės gyvenimą, neišblėstų ir vakarais ramiai pasisaldinęs arbatą pailsėtų nuo skubių bei neatidėliotinų Traksėdžių bendruomenės darbų.

Daug padėkos žodžių ištarta gerai visiems žinomiems ne tik pamario krašte, bet ir pasaulyje sportininkams – rankų lenkikei Eglei Vaitkutei bei boksininkui Evaldui Petrauskui.

Nuoširdus ačiū ištartas ir bendruomenės narei Editai Starkutienei, kuri rūpinosi, kad būtų sutvarkyta aplinka po šventės. Dar daugiau padėkų skirta bendruomenės pirmininkei E. Paulauskienei.

Renginio metu vyko ir šiupinio virimo čempionatas. Jame dalyvavo septynios komandos. „Kuršių piratai“ tapo nugalėtojais. Todėl jiems įteiktas didžiulis katilas. Garbingą antrąją vietą užėmė „Pragaro katilas“, o trečiąją – „Kruopelytė“.

Vyko košės valgymo varžybos. Neįveikiamas buvo Egidijus.

Šachmatų varžybose pergalę šventė Domantas Prozoraitis, šaškių - Merūnas Dubickas ir Edvinas Prozoraitis.

Rankos lenkimo varžybose antruoju liko Gintaras Stončius. Pergalę šventė Kęstas Žmuida.           

Krepšinio varžybose pirmąją vietą iškovojo Saugų komanda, tinklinio – komanda „Šilagėlė“.

Padėkos ir šakočiai įteikti atlikėjams, kurie labai pagyvino renginį -  Jonui Jurkšui, Jolitai Lileikienei, Liepai Liatukaitei, Nidui Pečkiui, Juozui Pleikiui bei Violetai Vilniškytei. 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

čia ne viemos kiemas yra o bendra aplinka 2016-09-17
jai pačiai patinka tai nereiškia kad aplinkiniams patinka ir tinka o gal su aplinkiniais gyventojais reikia pasitart o ne vienai pitmininkei nusprert ir statyt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.....as2016-09-13
Ei traksediskiai ! Ko putojates? Kulturingi ir besirupinantys zmones pakviete visus i svente, o jus kaip visada nepatenkinti. Ar negeda? Viskas jums netinka. Yra tokie keli vargo pisuokliai ir gadinat visa traksedziu ivaizdi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaip suprast 2016-09-10
kas pakels uždega jai ne pats tai čia ta širdis kaip isimylėjusiems ar traksėdžiu gimtadienio proga Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nu jo2016-09-09
Kai patys be fantazijos,tai niekas ir netinka.(skiriu ankstesniems komentatoriams) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
traksai2016-09-06
pritariu del skulpturos ..nei sudas nei pasikta.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
380 m o tai prie ko ta širdis nei vienas nei du 2016-09-06
bent koki akmeni išskaptuot galėjo ir kuriais metais traksėdžiai isikurė ir kiek metu suėjo bet toks nemąstimas išvis ir dar sako pinigu tokiem vėjo mėtimam truksta
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?