Už du pavogtus alaus butelius – dveji metai belangėje

2016-09-06, Stasys BIELSKIS
Parduotuvėje „Po savo stogu“  įvykdytas nusikaltimas – nuteistajam skirta reali laisvės atėmimo bausmė.
Parduotuvėje „Po savo stogu“ įvykdytas nusikaltimas – nuteistajam skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Baudžiamąją bylą dėl įžūlios vagystės neseniai išnagrinėjo Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja  Nijolė Šimkienė. Teisiamųjų suole sėdėjo šilutiškis R. G., 9 klasių išsilavinimo, registruotas darbo biržoje, nevedęs, anksčiau du kartus teistas.

Š. m. gegužės 29-ąją, 12 val. 50 min., R. G. atkiūtino į parduotuvę „Po savo stogu“, esančią Šilutėje, priklausančią  UAB „Aidinga“. Priėjęs prie kasos paprašė parduoti du butelius alaus „Tradicinis Blindos“  1 l talpos, kiekvienas 1,15 eurų vertės, ir vieną pakelį cigarečių „Rothmans“ 2,50 eurų vertės. Prekių kainą suvedus į kasos aparatą, vyriškis paprašė pardavėjos paduoti iš lentynos dar vieną prekę, taip nukreipė jos dėmesį, ir smuko iš parduotuvės nesumokėjęs už „pirkinius“. Jų vertė - 4,80 eurų.

Kaltinamasis dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad gegužės pabaigoje, gali būti ir 29 dieną, tiksliai dienos neprisiminė, būdamas blaivus nuėjo į parduotuvę „Po savo stogu“. Norėjo parūkyti cigarečių bei išgerti alaus, tačiau  neturėjo pinigų, todėl ir nusprendė alaus ir cigarečių pavogti iš šios parduotuvės. R. G. nebeprisiminė, ar prašė paduoti degtinės, neatmeta galimybės, kad prašė. Neturėjo pinigų susimokėti už prekes ir jas pavogti jau buvo nusprendęs įeidamas į parduotuvę. Girdėjo kaip pardavėja šaukė: „Ką darai, užsimokėk už prekes“,  matė ir suprato, jog pavogė prekes, pardavėjai matant. Nuoširdžiai gailėjosi padaręs nusikalstamą veiką, žalą parduotuvei atlygino. Jis vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, buvo užsidėjęs žalios spalvos kepurę su snapeliu.

Parduotuvės vaizdo įrašo medžiagoje buvo matyti, kaip vyko ši nusikalstama veika.

Liudytoja byloje buvusi pardavėja pasakojo, kad atėjo du nepažįstami vyrai, vienas kurių vilkėjęs šviesiais marškinėliais, užsimovęs kepurę su snapeliu, paprašė paduoti 2 plastikinius butelius alaus, vieną pakelį cigarečių. Po to paprašė butelio pigiausios degtinės. Ji atsitraukė nuo prekystalio, kad paduotų degtinę, šis vyras tuo metu ir pabėgo iš parduotuvės.

Kaltinamojo R. G. atsakomybę lengvinanti aplinkybė buvo ta, kad jis prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, o jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistu.

Skiriant bausmę kaltinamajam atsižvelgta į nusikalstamos veikos pavojingumą, motyvus ir tikslus, kad jis padarė nusikalstamą veiką atlikdamas bausmę, paskutinį kartą teistas 2015 m. rugpjūčio 18-ąją, bet per bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį vėl padarė analogišką nusikalstamą veiką.

Nusikalstama veika padaryta dėl alkoholio ir cigarečių įsigijimo, o tai nėra būtina pragyvenimui. Teistumas neišnykęs, baustas administracinėmis baudomis, nedirba , darbo biržoje registruojasi, tačiau žalą atlygino, augina du nepilnamečius vaikus. Todėl atsižvelgiant į visas aplinkybes, kad iki šiol paskirtos bausmės jam nepadarė teigiamo poveikio, toliau daro analogiškas nusikalstamas veikas R. G., teismo manymu, skirtina minimali laisvės atėmimo bausmė.

Teismas nusprendė R. G. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos  baudžiamojo kodekso 178 straipsnį  2 dalį ir nuteisti laisvės atėmimu dvejiems metams. Bet bausmė sumažinta vienu trečdaliu, galutinę bausmę paskiriant laisvės atėmimą vieneriems metams keturiems mėnesiams.

Ši bausmė subendrinta su paskirta ir neatlikta bausme bei nustatyta galutinė - laisvės atėmimas dvejiems metams ir dviem mėnesiams. Nuteistasis jau atlieka bausmę pataisos namuose. Bausmės pradžia skaičiuojama nuo sulaikymo dienos.

Nuosprendis per 20 dienų galėjo būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, bet tai nebuvo padaryta.

 


Straipsnio komentarai

y2016-09-12
nu jau visai lai teiseja vaziuja i vilniu seimunus teisti kazi kiek metu duotu uz milijonu vagystes Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šimkienės braižas2016-09-11
Taip, šita teisėja tebetaiko savo komunizmo metodus. Jos braižas ir farbas nepasikeitė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
belekas2016-09-08
va yra taip su tais kurie neturi pinigu ,del 5 euru 2 metai belanges , o valdzia milijonus grobia ir jiems yra dafeniki, nes ju niekas nebaudzia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Siga2016-09-08
Taip ir turi buti ateina belamutai ir pardavėjoms soka liuks Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Au2016-09-08
Kaip Siaures Korejoj Komentaras patinka Komentaras nepatinka
visuomene2016-09-07
Reikėjo sakyti taip,kaip Masiulis sakė "paskolino be skolos raštelio'' ir nieko nebūtų.Juk 4,80 tai ne 90000

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2016-09-07
Jus pasiskaitykite straipsni jis jau turejo salyginuma Komentaras patinka Komentaras nepatinka
lukas2016-09-07
Ar jie durni yra tiek daug paskyre uz pora euru zalos, nusiritus ta lietuva. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
super2016-09-06
čia tik LIETUVOJ tokios nesamonės buna už žmogu nugalabijima 10 m o už buteli 2 m liuks istatymai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?