Neregėtus mokymosi horizontus atvers išmanioji klasė

2016-09-09, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Visiems buvo smagu išbandyti naujuosius kompiuterius.
Visiems buvo smagu išbandyti naujuosius kompiuterius.
Pasitinkant naujuosius mokslo metus Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje įrengta pirmoji mieste „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasė. Naujuosius edukacinius metodus ugdymo įstaigos bendruomenė išbandė paskutinę rugpjūčio mėnesio dieną.

Į neįprastos klasės pristatymą atskubėjo ne tik penktokai, bet ir mokytojai, Šilutės rajono savivaldybės atstovai, projekto kūrėjai.

Pamario pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Bendžius sveikino susirinkusiuosius, prisiminė pirmuosius kompiuterius, kurie tais laikais atnešė daug džiaugsmo mokiniams. Vadovas neslėpė – jam malonu matyti šypsenas vaikų veiduose, kai jie sprendžia užduotis.

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis įsitikinęs, kad naujosios technologijos - neišvengiama mūsų gyvenimo kasdienybė. Jis pasidžiaugė, kad Šilutė tapo pirmąja ne didmiesčio savivaldybe, kurios mokykloje įrengta „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasė.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pažadėjo, kad tokių klasių Šilutės rajone bus įrengta ir daugiau. 

Nieko nelaukę mokiniai kartu su svečiais išbandė naujuosius kompiuterius spręsdami įvairias užduotis. Manoma, jog naujovė atvers neregėtus mokymosi horizontus.

Dauguma, prisimenantys savo mokymosi metus, nustebtų pamatę, kaip galės mokytis šių laikų mokiniai.

Vietoje knygų ant mokyklinių suolų pūpso planšetiniai kompiuteriai. Juose patalpinti elektroniniai vadovėliai, pratybos, sąsiuviniai, duomenų apie mokinį saugykla, taip pat begalė įvairiausių mokymosi programų ir sistemų. Šioje klasėje nereikalinga ne tik makulatūra, bet ir kreida, nes čia kabo išmanioji lenta.

Lietuvoje šiuo metu veikia tik 13 naujausiais edukacijos metodais ir technologijomis paremtų klasių.

„Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasės projektą Lietuvos mokykloms bendromis pajėgomis sukūrė „Teo“, „TAMO grupė“, „Microsoft Lietuva“ ir BMK. Vieną klasę sudaro išmanioji lenta, 30 planšetinių „Hewlett-Packard“ (HP) kompiuterių su klasės valdymo programine įranga, „Microsoft“ programinė įranga, „TAMO grupės“ elektroninis mokymo(si) turinys ir e.dienynas bei visa tai apjungiantis spartus belaidis „Teo“ internetas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?