Iš artėjančių pokyčių pedagogai nieko gero nesitiki

2016-09-08, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja B. Tekorienė mano, kad pedagogai nelabai pajaus pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo pakeitimo naudą.
Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja B. Tekorienė mano, kad pedagogai nelabai pajaus pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo pakeitimo naudą.
Švietimo ir mokslo ministerija mokytojų algoms didinti nuo rugsėjo 1 dienos papildomai skyrė 8 milijonus eurų. Todėl neva nauji mokslo metai atneš palankių pokyčių pedagogams.

Rado lėšų

Daliai mokytojų didės atlyginimų koeficientai. Tai numato švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės įsakymu patvirtintas Pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo pakeitimas.

„Radome lėšų pagerinti mažiausiai uždirbančių mokytojų padėtį. Iki šiol visų pedagogų atlyginimai buvo skaičiuojami pagal tris skirtingus koeficientus: minimalų, vidutinį ir maksimalų. Nuo rugsėjo 1 dienos, skyrus papildomų lėšų, minimalių koeficientų neliks, visi bus pakelti bent iki vidurkio. Pokytį pajus tie pedagogai, kurių algos iki šiol buvo skaičiuojamos pagal mažesnį nei vidutinį koeficientą“, - sakė švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Minimalūs koeficientai didės ne tik mokytojams. Todėl didesnius darbo užmokesčius gaus ir auklėtojos, priešmokyklinio ugdymo pedagogai, specialieji pedagogai, socialiniai darbuotojai, švietimo įstaigose ir psichologinėse pedagoginėse tarnybose dirbantys psichologai, specialieji ir socialiniai pedagogai.

Auklėtojams, vykdantiems ikimokyklinio ugdymo programą, ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams, siekiant jų atlyginimus artinti prie bendrojo ugdymo mokytojų darbo užmokesčio, dar 3 proc. didinami jų maksimalūs tarnybinių atlyginimų koeficientai.

Skaičiuojama, kad atlyginimų koeficientai iki 5 proc. augs 41 proc. mokytojų, 22 proc. auklėtojų ir 35 proc. pagalbos mokiniui specialistų.

Nori supriešinti visuomenę

Šilutės pirmosios gimnazijos darbo tarybos pirmininkė Daiva Strazdauskienė sakė, kad iš artėjančių pokyčių bus mažai naudos. „Bendras laimėjimas yra, bet naudos – labai mažai. Kalba, kad atlyginimai turėtų didėti nuo sausio 1 dienos. Bet tai bus labai maži pinigai. Kiekvienam žmogui atskirai tai bus niekiniai pinigai. Čia niekinis padidinimas. Yra tik kalbos. Nori supriešinti dar ir visuomenę. Varijuoja tokiais skaičiais... Aštuoni milijonai, o naudos jokios. Čia burbulas. Žmonės galvoja, kad štai mokytojams - gerai. Bet taip nebus. Ateityje mokytojai kažką darys. Šitiek metų kalba, kad prioritetas yra švietimas, mokytojų kvalifikacijos kėlimas. Bet tam niekuomet nebūna pinigų, o jų reikia“, - teigė D. Strazdauskienė.

Anot pašnekovės, į mokyklas turėtų ateiti nemaži pinigai, tačiau jų tiek nelieka, nes Savivaldybė turi galimybę tuos pinigus perskirstyti.

Neatmetama galimybė, jog ateityje mokytojai vėl streikuos. Pedagogė mano, kad dabar kalbama apie koeficientų padidinimą, tačiau to gali ir nelikti po būsimųjų rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą. 

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė taip pat mano, kad pakeitus pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašą, Šilutės rajono mokytojai nelabai pajaus naudą. „Turime labai nedaug įstaigų, kur buvo minimalusis koeficientas. Ten bus jis pakeltas iki vidurkio. Visiems kitiems pinigai buvo skaičiuoti nuo metų pradžios. Pasakykite, kas gali pasikeisti, jeigu papildomai pinigų niekas neskiria? Labai norėtųsi, kad atlyginimai mokytojams padidėtų. Bet iš tiesų realybė yra tokia. Nelabai jausis tas pagerėjimas“, - kalbėjo Savivaldybės darbuotoja.


Straipsnio komentarai

Ką daro laikas2016-09-12
Tekorienė paseno. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?