5 015 moksleivių šiemet skubės į Šilutės rajono mokyklas

2016-09-07, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Mažieji kaip padėkos simbolį įteikė gėles savo mokytojoms.
Mažieji kaip padėkos simbolį įteikė gėles savo mokytojoms.
Rudenėjantys lapai vėl sukvietė moksleivius pradėti naujuosius mokslo metus. Vyriausiuosius  Rugsėjo 1-osios skambutis kviečia jau 12-ąjį, paskutinį, kartą, tuo metu kitiems tai tik graži pradžia.

Skaičius mažesnis nei pernai

Gražioji mokslo pradžios šventė suburia į vieną vietą visą mokyklos bendruomenę. Tądien mažieji moksleiviai su tėveliais skubėjo įsigyti gėlių, kurias kaip padėkos simbolį, įteikė savo mokytojoms. Gėlių tendencijos keičiasi mažai. Populiariausi išlieka kardeliai, kurie kartais didesni už pačius pirmokėlius. Moksleiviai nešėsi ir saulėgrąžų, rožių bei kitų gėlių.

Į mokyklas vaikai po vasaros atostogų grįžta išsiblaškę. Todėl prie mokyklų esančių ir miestų perėjų budi policijos pareigūnai bei policijos rėmėjai.

Rugsėjo 2-oji buvo paskutinė diena, kuomet Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriui ugdymo įstaigos pateikė duomenis apie tai, kiek šiais metais jos turės ugdytinių. Todėl jau aišku, kiek mokinių rajone krims mokslo šaknis. Šiemet šis skaičius šiek tiek mažesnis – 5 015 moksleivių. Praėjusiais mokslo metais skambutis kvietė 5 188 mokinius. „Vaikų kasmet mažėja. Ir gimstamumas yra mažesnis. Daug išvykstančių“, - sakė Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė.

Pirmą kartą mokyklos duris pravėrė 414 pirmokų, pernai jų buvo šiek tiek daugiau – 430.

Paskutinį kartą Rugsėjo pirmoji į mokyklas pakvietė 357 dvyliktokus. Praėjusiais metais jų skaičius buvo taip pat didesnis – 391.

Iš viso suformuoti 267 klasių komplektai. Šis skaičius gali ateityje keistis, mat rengiamas sprendimo projektas. Turėtų atsirasti vienas papildomas komplektas Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Šylių skyriuje. Vainuto gimnazijoje neliko dviejų komplektų, nes nebėra Bikavėnų skyriaus, o Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriuje atsiranda jungtinis komplektas. Kaip bus, paaiškės po to, kai Šilutės rajono savivaldybės taryba priims sprendimus.

Pernai buvo 279 komplektai. Rajono mokyklose dirba 604 pedagogai.

Autobusiuką užves tik blaivus vairuotojas

Paskutinę vasaros dieną šalies savivaldybėms perduoti 82 nauji „Volkswagen Crafter“ markės mokykliniai autobusai. Vienas jų atiteko Žemaičių Naumiesčio gimnazijai, kuri iki šiol turėjo keturias transporto priemones. Iš jų - vieną 2000 metais gamintą autobusiuką, vieną dar remontuotiną, vieną normalų bei vieną neberemontuotiną.

Ši ugdymo įstaiga kasdien iš aplinkinių kaimų į mokyklą veža apie 100 moksleivių. Jie vežami ir į Žemaičių Naumiesčio mokyklą- darželį, Šylių ir Degučių skyrius.

Ugdymo įstaigai perduotame autobusiuke įmontuotas stacionarus autoblokas, variklį leidžiantis užvesti tik blaiviam vairuotojui.

Pasak Mariaus Anusausko, bendrovės „Alkotesteris“ vadovo, svarbiausias alkoblokų privalumas tas, kad sistema vairuotojų blaivumą tikrina ne tik prieš jiems išvažiuojant. Mokykliniuose autobusuose įrengti alkoblokai prietaiso atmintyje įrašo informaciją apie visus nepavykusius neblaivaus vairuotojo mėginimus užvesti transporto priemonės variklį, mėginimus atjungti ar kitaip paveikti alkoholio matuoklį.

Nauji autobusai pirmiausia buvo skirti toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, priešmokyklinio ugdymo vaikams vežti, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, turėjusiems pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo ar pertvarkymo.

Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei patvirtinus Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašą, nuo rugsėjo 1-osios bus griežčiau reglamentuojamas mokinių vežimas geltonaisiais autobusais. Iki šiol tokio dokumento nebuvo, bendrus saugaus mokinių vežimo principus mokykliniu autobusu šiek tiek reglamentavo tik Kelių eismo taisyklės.

Dokumente nustatyta, kaip sudaryti saugų ir patogų maršrutą, numatyti saugias sustojimo vietas, kad vaikams nereikėtų pereiti kelio, už ką konkrečiai atsakingas mokyklos savininkas, vadovas, mokyklinio autobuso vairuotojas ir kt. Nauja tai, kad ikimokyklinukus ir negalią turinčius mokinius, negalinčius savarankiškai vaikščioti, visą kelią nuo autobuso iki mokyklos, taip pat nuo mokyklos iki autobuso turi lydėti suaugęs asmuo.

Šiuo metu rajono mokyklos turi 22 autobusiukus. 16 iš jų - geltonieji, gauti iš ministerijos, dar 6 - vadinamieji mokykliniai, kuriuos mokyklos įsigijo iš Savivaldybės ar rėmėjų lėšų.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?