Šilutėje darbuojasi „Auksinės rankelės“

2016-09-11, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Peržiūrėjus vaizdo įrašą matėsi, kaip ši moteris dėjo sukneles į didelę juodą rankinę.
Peržiūrėjus vaizdo įrašą matėsi, kaip ši moteris dėjo sukneles į didelę juodą rankinę.

Retoje policijos įvykių suvestinėje nebūna pranešimų apie vienokią ar kitokią vagystę. Anksčiau dauguma jų būdavo įvykdytos prekybos centruose. Dabar vis dažniau nekviesti svečiai užsuka į dėvėtų drabužių ir komiso parduotuves. Viena verslininkė itin išradingai pamokė pričiuptas vagiles, kaip galima daryti gerus darbus...

Vagilę atpažino

Praėjusią savaitę iš dėvėtų rūbų parduotuvės, esančios Šilutėje, Lietuvininkų g. 26-1, moteris pavogė septynias sukneles. Vagystė pastebėta tada, kai ant stovų rastos net septynios tuščios pakabos. Parduotuvės savininkė Zita Žeglinskienė, parsinešusi vaizdo įrašą į namus, kantriai žiūrėjo kiekvienos dienos įrašus. Tik penktadienį darytų įrašų nežiūrėjo, mat tądien į parduotuvę buvo užėjusios tik kelios moterys ir visos atrodė labai tvarkingos. Tačiau dukra nutarė, jog reikia ir tos dienos įrašą peržiūrėti. Ir neklydo – pamatė, kaip buvo įvykdyta vagystė jų parduotuvėje.

Paskelbus įrašą internete, viena šilutiškė vagišę atpažino. Ji pastarąją pamatė valgančią su dviem romų tautybės žmonėmis vienoje miesto kavinėje. Neabejinga moteris tuoj pat iškvietė policiją, kuri įtariamąją ir sulaikė.

Z. Žeglinskienė su vagile bendravo policijoje. Ji įsitikinusi, tai yra ta pati moteris, kuri matosi vaizdo įraše. Pasak pašnekovės, galima vagilė pakeitė šukuoseną – nudažė šviesiai ir plaukų  šaknis, nes įvykio metu buvo šviesios tik galūnės.

Sulaikytoji policininkams nepripažino savo kaltės.  Sakė, kad net jos rankinė ne juoda, o balta. Nepripažino ir tai, jog į Šilutę atvyksta su romų tautybės žmonėms. Tačiau verslininkė pastebėjo, kad net batai, kuriuos ji tądien avėjo, buvo tokie patys, kokie matosi vaizdo įraše.
Zita pati puikiai matė, kaip ji, išėjusi iš policijos, pėsčiomis  patraukė į Verdainę, kur įsėdo į automobilį. Jame jos laukė būtent tamsesnio gymio asmenys. Šie, pastebėję, kad yra stebimi iš paskui važiuojančio automobilio, dideliu greičiu nulėkė Pagėgių link. „Matyt, kai įeina romų tautybės žmonės, jie žino, kad mes juos stebime, todėl juodus darbus atliko pasišviesinusi plaukus moteris. Į ją pažiūrėjus nesuprasi, kad ir ji - tos pačios tautybės. Tik policijoje pastebėjau, kad jos akys juodos kaip smala.  Pasakiau jai: „Jūs gi taip pat romė“. Tai kompanija, grįžusi iš užsienio. Jų mašina su angliškais numeriais“, - dėstė verslininkė.

Girdėjo ji ir tai, kad ta pati moteris siautėjo ir Šilutės turguje - bandė pavogti pinginę.

Aukojo ne savo noru

Minėtoji parduotuvė buvo apvogta jau ne pirmą kartą. Anksčiau pavogtos penkios sukneles. Neseniai dar tris sukneles nugvelbė dvi jaunos šilutiškės. Verslininkė išsiaiškino, kas jos, o šios pripažino savo kaltę, prašė atleidimo. Zita atleido. Tačiau tik su sąlyga, jog jos turės padaryti gerą darbą. Todėl visos trys nuėjo į kredito uniją, kur vagilės pervedė 100 eurų į Mamų unijos sąskaitą vėžiu sergantiems vaikams. „Darbuojasi auksinės rankelės“, - pokalbį baigė Z. Žeglinskienė.

Šilutės policijos viršininkas Artūras Mikalauskas teigė, kad įtariama vagyste moteris atvyko iš Jurbarko. Vaizdo stebėjimo kamerų įraše užfiksuota vagianti moteris iš pažiūros labai panaši į sulaikytąją.

Anot A. Mikalausko, daug vagiama iš prekybos centrų. Pasraruoju metu sulaukiama pranešimų ir apie vagystes dėvėtų drabužių parduotuvėse, o to anksčiau nebūdavo. Tai pareigūnams yra naujiena. Pasak viršininko, nemažai parduotuvių jau yra įsirengę vaizdo sistemas. „Tačiau reikia jas stebėti. Jei peržiūri tik vėliau, nepamatai iš karto vagystės. Prekybos centruose yra apsaugos darbuotojai. Bet ir jie nesusitvarko – įvykdoma daug vagysčių. Jie nedaug vagių sulaiko gyvai. Peržiūrėję vaizdo sistemą jie pamato, kad kažkas slepia, išneša prekes. Tik tada apie tai mums pranešama“, - kalbėjo viršininkas.


Straipsnio komentarai

zd2016-09-12
valdzia rodo pavyzdi kad vogti jau yra norma vagia tukstanciais ir ziuri kiauliu akimis liauziai meluoja. o cia skudurus pavoge pamanykit Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Boba turi talentą2016-09-12
Tik tuo talentu nepasigirsi ir artimiesiems užtrauksi gėdą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Angliski numeriai2016-09-12
Cigonai vazinejasi lietuviskais ,rumuniskais, ypac daug lenkiskais numeriais i Rietavo turgu atvaziuoja,kitu numeriu ,net suprasti neina. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
antiek smukt 2016-09-12
yra tokiu žmoniu kurie net apatinukus vagia juodas nusmukimas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?