Už tai, kad girtas bijojo močiutės, pelnė piniginę baudą

2016-09-15, Stasys BIELSKIS
Administracinė komisija prie Pagėgių savivaldybės tarybos šiemet posėdžiavo jau antrą kartą.
Administracinė komisija prie Pagėgių savivaldybės tarybos šiemet posėdžiavo jau antrą kartą.

Užvakar, rugsėjo 7-ąją, posėdžiavo Administracinė komisija prie Pagėgių savivaldybės tarybos. Svarstyta, kokią baudą skirti Lumpėnų kaimo gyventojui Žydrūnui Stanevičiui, kuris neįleido savo močiutės į jos pačios butą.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato tyrėja Kristina Toliušytė surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą. Jame teigiama, kad birželio 18 dieną, apie 19 val. 30 min., Ž. Stanevičius savavališkai, nesilaikydamas įstatymų nustatytos tvarkos, vykdė savo tariamą teisę, tai yra neįleido močiutės S. E. į jos butą, tyčia užrakindamas duris iš vidaus. Tokiais savo veiksmais Ž. Stanevičius pažeidė S. E. teisę į jai priklausančią nuosavybę.

Jaunas vyras įvykdė administracinį teisės pažeidimą pagal ATPK 188 straipsnį (savavaldžiavimas). Jam galėjo būti skirta piniginė bauda nuo 28 iki 57 eurų. Administracinė komisija – Sigitas Stonys (pirmininkas),  Dalia Šėperienė, Stasys Zakaras ir Pagėgių PK Prevencijos grupės vyresnysis tyrėjas Renatas Šimkus – skyrė Ž. Stanevičiui minimalią 28 eurų baudą.

Beje, protokole yra Ž. Stanevičiaus ranka įrašyti žodžiai: „Sutinku ir gailiuosi“. Administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo nagrinėjant bylą turėjo teisę susipažinti su bylos medžiaga, duoti paaiškinimus, pareikšti prašymus ir t. t. Pranešimas apie įvyksiantį komisijos posėdį jam buvo išsiųstas registruotu laišku, kuris negrįžo, vadinasi, Ž. Stanevičius jį gavo. Bet komisija bylą išnagrinėjo jam nedalyvaujant. Vyriškis į Savivaldybę atvyko pavėlavęs, jau pasibaigus komisijos posėdžiui.

Ž. Stanevičius šį administracinės komisijos nutarimą gali per 10 dienų apskųsti Klaipėdos apygardos administraciniam teismui. Bet to jis nedarys – su komisijos nutarimu sutiko, domėjosi, kur ir kaip gali sumokėti šią baudą. Tad komisijos nutarimas kaip ir įsiteisėjo.

S. Stonys „Šilokarčemai“ sakė, kad Administracinė komisija prie Pagėgių savivaldybės tarybos šiemet posėdžiavo jau antrą kartą. Prieš tai irgi buvo svarstytas pažeidimas pagal tą patį ATPK 188 straipsnį. Nagrinėtas skundas dėl pagėgiškių kaimynų nesutarimo.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?