Ar E. Masiulis rinkimuose nepakiš kojos šilutiškiui liberalui?

2016-09-15, Stasys BIELSKIS
R. Ambrozaitis
R. Ambrozaitis

Turbūt dar daugelis prisimename, kaip su didžiule pinigų suma sulaikytas liberalų lyderis Eligijus Masiulis tuomet žurnalistams pareiškė, kad apie visa tai jis papasakosiąs vėliau. Iš tiesų, ilgokai E. Masiulis galvojo, neatmetama galimybė, kad tarėsi ir su teisininkais, kol galų gale pasakė savo versiją apie neva gautą paskolą ir prašneko LRT televizijos laidoje. Pasidomėjome, ką apie tai mano Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis.

E. Masiulis „atsibudo“...

Dabar E. Masiulis teigia iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio gavęs 90 tūkst. eurų paskolą. Įdomu, kodėl apie jokią paskolą jis iškart, kai tik buvo sučiuptas, nekalbėjo?

Vakar koncerno „MG Baltic“ prezidentas D. Mockus viešai pareiškė, kad tai yra paties E. Masiulio asmeninė pozicija, kurios jis negali vertinti ar komentuoti. D. Mockus priminė, kad su kolega R. Kurlianskiu iki šiol nėra matęsis ar kalbėjęs, todėl jo veiksmų vertinti, remiantis trečiojo asmens žodžiais, negali.

D. Mockui ir R. Kurlianskiui teisėsauga uždraudė bendrauti, vykstant ikiteisminiam tyrimui dėl galimos politinės korupcijos.

Jame įtarimai prekyba poveikiu, kyšininkavimu ir neteisėtu praturtėjimu pareikšti E. Masiuliui, o R. Kurlianskis sulaukė įtarimų papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi.

Teisėsauga įtaria, kad E. Masiulis iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį. E .Masiulis prieš kelias dienas pareiškė iš R. Kurlianskio ėmęs 90 tūkst. eurų paskolą, už kurią ketino pirkti nekilnojamąjį turtą Nidoje ir verstis jo nuoma. Tačiau paskola nepatvirtinta notaro.

Įdomu tai, kad R. Kurlianskis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

Nesusitapatina su E. Masiuliu

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas R. Ambrozaitis „Šilokarčemai“ teigė, kad toks E. Masiulio poelgis neabejotinai pakenkė partijai.

„Lūkesčiai buvo visai kitokie, gyvenome kitokiomis nuotaikomis, - pasakojo R. Ambrozaitis. – Labai gaila, kad buvau išvykęs ir nemačiau pastarosios televizijos laidos, kurioje dalyvavo E. Masiulis. Todėl nedrįsčiau komentuoti. Ta paskola turbūt yra jo gynyba“.

Na, kai R. Ambrozaitis televizijos laidos nematė, ir negali apie tai nieko komentuoti, pasidomėjome, ar liberalų Šilutės skyriuje yra kas nors daroma, kad šios partijos reitingai nekristų bent jau pamario krašte. Arba, kad liberalų neištiktų toks pat likimas kaip ir „Naujosios sąjungos“, garsiai skelbusios: „Nusipelnėme gyventi geriau“.

R. Ambrozaitis teigė: „E. Masiulis nėra visa partija. Yra tokių partijų, kurių lyderis – ryški asmenybė. Jau buvo tokia, kai vienas žmogus pasitraukė ir partijos nebeliko – Rolandas Paulauskas iš „Naujosios sąjungos“. Liberalų sąjūdyje yra daug lyderių, visai kitaip mąstančių ir nusiteikusių dirbti ta linkme, kurią partija ir anksčiau vykdė. Jeigu bus įrodyta, kad vienas jų parklupo, tai nereiškia, kad visa partija yra tokia. Mūsų partijos viduje nuotaikos visai kitokios. Tai, kuo E. Masiulis kaltinamas, visi smerkia. Liberalų sąjūdis – ne vieno žmogaus partija. Štai ir Šilutėje yra šios partijos atstovai, kurių niekaip netapatiname su E. Masiuliu. Ar apie mūsų kandidatą į Seimo narius Algirdą Gečą galima pasakyti ką nors blogo? Tokiais pačiais kaltinimais jo negalima kaltinti, net nėra jokio pagrindo“.

Šilutiškių liberalų kandidatas į Seimo narius A. Gečas, pasidomėjus, ar E. Masiulio pasirodymas viešai gali pakenkti jo dalyvavimui rinkimuose, „Šilokarčemai“ atsakė: „Iš tiesų, klausimas labai sudėtingas. Aš manau, kad nepakenks, nes E. Masiulis dabar yra kaip privatus asmuo ir nieko bendro su Liberalų sąjūdžiu nebeturi. Savo veiksmų jis nederina su Liberalų sąjūdžiu. Manau, kad tie žmonės, kurie jau apsisprendė už ką balsuoti, laikysis savo pozicijos“.

Politikos apžvalgininkas mato kitokią perspektyvą

Politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris nemato tokios šviesios ateities kaip R. Ambrozaitis. „Jau dabar akivaizdu, kad atsilieps negerai, - sakė V. Bruveris. - Įdomiausia bus pamatyti sociologines apklausas, kurios kaip tik daromos šiomis dienomis. Bet tokiame buitiniame lygmenyje, socialiniuose tinkluose, kur gyvena liberalioji elektorato dalis, niekas netiki, visi juokiasi. Aš abejoju, kad tai bus naujas triuškinantis smūgis reitingams. Labai tikėtina, kad situacijos nepagerins ir gali tik dar šiek tiek pasmukdyti, arba dar tiksliau suvesti į nulį visas ligšiolines pastangas įgauti kažkokį naują pagreitį, atsigauti. Teko girdėti, kad aukščiausia liberalų vadovybė, suprasdama, jog apskritai E. Masiulio rodymasis televizijos ekrane, vėl grįžimas tarsi iš užmaršties yra savaime kenksmingas partijai, net nesvarbu, ką jis bekalbėtų“.

V. Briuveris patikslino, kad jis nebando pasakyti, kad čia bus naujas mirtinas smūgis liberalams. Apžvalgininkas nori akcentuoti, kad pastaruoju metu liberalų atsigavimas rodė kažkokius ženklus, kad jie Seimo rinkimuose rimtai gali kovoti dėl 5 proc. barjero ir net daugiau ar mažiau užsitikrinti pergalę. Todėl V. Bruveris mano, kad E. Masiulio pasirodymas TV ekranuose tuos šansus gerokai mažina. Pavyzdžiui, socialdemokratams tai naudinga jau vien tuo, kad nukreipia dėmesį nuo jų problemų.

„Ką E. Masiulis kitaip galėjo papasakoti? Jis papasakojo tipinę istoriją, kuri čia vienintelė tik ir yra įmanoma šioje situacijoje“, - apibendrino E. Masiulio aiškinimus V. Briuveris.


Straipsnio komentarai

ir dar jus žadat už tuos balsuot 2016-09-16
jum dar maža išvažiavusiu musu piliečiu jum dar maža pažadu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?