Tarnybą baigusios merginos linkėjimas būsimiems šauktiniams: ,,Stiprybės, neimti visko į širdį ir save realizuoti visu šimtu procentų“

2016-09-13, kam.lt
Oro gynybos ir Husarų batalionų nuotrauka
Oro gynybos ir Husarų batalionų nuotrauka

Rugsėjo 12 dieną po 9 mėnesius trukusios tarnybos į atsargą iškilmingai išlydėti per 330 Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ir 50 Oro gynybos bataliono karių. Išleistuvių ceremonijose dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Sausumos pajėgų ir Karinių oro pajėgų, dalinių vadai, miesto valdžios atstovai ir karių artimieji.

Krašto apsaugos ministras J. Olekas padėkojo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams už jų pasiaukaujančią tarnybą Lietuvos valstybei ir pasiryžimą ginti Tėvynę, palinkėjo sėkmės kariams grįžus civilinį gyvenimą. Ministras taip pat pasveikino karius, kurie pasiryžo susieti savo ateitį su kariuomene ir toliau tęsti tarnybą. Husarų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Rolandas Putnikas geriausią šio šaukimo karį apdovanojo vardiniu peiliu, o dviem geriausiems Oro gynybos bataliono kariams įteikti Karinių oro pajėgų atminimo medalis „Už pavyzdingą tarnybą“ ir Lietuvos valstybės istorinė vėliava.

Netrukus į Husarų bataliono profesinės karo tarnybos karių gretas stosianti jaunesnioji eilinė Indrė Morkūnaitė siunčia linkėjimus jau spalio 3 dieną į Husarų batalioną po bazinio kario kurso Mokomajame pulke atvyksiantiems 2016 m. šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams: „Stiprybės, neimti visko į širdį ir save realizuoti visu šimtu procentų“.

Iš viso toliau tarnauti profesinėje karo tarnyboje norą pareiškė per šešiasdešimt šauktinių.

Karaliaus Mindaugo husarų ir Oro gynybos batalionuose kariai tarnauti pradėjo 2015 m. gruodį, per tarnybos laikotarpį baigė bazinių kario įgūdžių, šaulių, kulkosvaidininkų, granatsvaidininkų ir pėstininkų skyrių rengimo kursus, dalyvavo intensyviose kovinio rengimo pratybose Lietuvoje ir užsienyje.

Visi išleisti į atsargą kairiai įrašomi į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

Šią savaitę į atsargą bus išleisti dar trijuose Lietuvos kariuomenės daliniuose nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Klaipėdoje, Marijampolė ir Vilniuje baigę maždaug 200 karių. Tai bus paskutiniai į atsargą išleidžiami 2015 m. šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?