Kentriškė pagerino savo sodo obuolių rekordą

2016-09-16, Stasys BIELSKIS
Birutės Zakarauskienės obuolys šiemet užaugo 635 gramų svorio ir garantuotai tapo Kentrių kaimo čempionu.
Birutės Zakarauskienės obuolys šiemet užaugo 635 gramų svorio ir garantuotai tapo Kentrių kaimo čempionu.

Kentrių kaime gyvenanti Birutė Zakarauskienė pernai užaugino 490 gramų sveriantį obuolį, tikėjosi, jog tai yra Pagėgių krašto rekordas. Apie tai rašėme ir „Šilokarčemoje“. Bet šiemet ji nuo tos pačios obels nuskynė kitą „uždraustąjį“ vaisių ir pasvėrusi įsitikino, jog jis yra dar didesnis – svarstyklės parodė, jog sveria net 635 gramus. Juk tai – naujas rekordas!

Šis obuolys yra šiek tiek panašus į antaninių veislę. Jį padėjo atskirai nuo kitų – tai išsilaikė net iki kovo pradžios.

B. Zakarauskienė pernai užaugino ir dar vieną didžiulį augalą – 42 kilogramus sveriantį moliūgą. Šiais metais moliūgai suvešėjo dar labiau. Jie perėjo vienuolika bulvių vagų ir nukeliavo į pievą. Moters vyras Juozas paklausė juokais – gal paskolinti traktoriaus priekabą? Ir kažin, ar tilptų, jeigu reikėtų juos parvežti?..

Kentriuose, prie akmenų mandelos, prieš Visus šventus vyksta nuostabi Moliūgų šventė. Žinoma, ji neprilygsta Švėkšnoje rengiamoms tokioms pat šventėms – juk ten ir gyventojų yra žymiai daugiau. Pasak B. Zakarauskienės, Kentriuose ji nesieks kokių nors rekordų, bet šiųmetis renginys turėtų būti gražu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?