Traktorininkai, nepaisydami nei girtumo, nei teisių neturėjimo, skubėjo nudirbti žemės darbus

2016-09-22, Tauragės AVPK informacija

Antradienį, rugsėjo 13 d., Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskr. VPK) pareigūnai aptarnaujamoje teritorijoje nustatinėjo Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimus.

Šį kartą pareigūnams įkliuvo 3 KET taisyklių nepaisę traktorininkai. Visi jie sustabdyti Pagėgių savivaldybėje. Vienam 51-erių metų vyriškiui buvo nustatytas lengvas (0,17 prom. alkoholio) girtumas. Pažymėtina, kad traktorių vairuotojams, nustačius didesnį nei 0,00 prom. neblaivumo laipsnį, gresia administracinė atsakomybė. Šiuo atveju, traktorininko laukia bauda nuo 144 iki 289 eurų. Kitam jaunam traktoriaus vairuotojui nustatytas didesnis – 1,67 prom. alkoholio girtumas. Šiam 21-erių metų vaikinui gresia bauda nuo 579 iki 868 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų. Dar vienas rudeninius žemės darbus skubėjęs nudirbti vyras, traktorių vairavo tam neturėdamas teisės. Už šį pažeidimą numatyta bauda, siekianti 434 eurus arba administracinis areštas.

KET pažeidimų būta ir daugiau. Jaunas 22 metų vaikinas, sustabdytas Šilutės r., neturėdamas teisės vairuoti, važiavo mopedu. Vaikinui toks pasivažinėjimas turėtų būti pamoka, nes bauda už tokį pažeidimą ne iš mažųjų, ji siekia net 434 eurus. Kitam Šilutės r. sustabdytam 44-erių metų vyriškiui buvo nustatytas lengvas (0,68 prom. alkoholio) girtumas. Neblaiviam vairuotojui gresia ne tik bauda nuo 289 iki 434 eurų, bet ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 m. iki 1 m. 6 mėn. Dar vienam Pagėgiuose sustabdytam 61-erių neblaiviam (2,41 prom. alkoholio) vairuotojui tai jau nebe pirmas kartas. Vyras ir anksčiau įkliuvo pareigūnams, už tokio pobūdžio pažeidimą ir jau buvo netekęs teisės vairuoti transporto priemones. KET pažeidėjui už tokį pasivažinėjimą gresia bauda nuo 1 158 iki 1 448 eurų su transporto priemonės konfiskavimu arba administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu. 
Tauragės apskr. VPK pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis KET taisyklių, nesėsti už automobilio vairo vartojus alkoholinius gėrimus ir neleisti to daryti kitiems apsvaigusiems asmenims, neviršyti leistino greičio ir būti atsakingiems eismo dalyviams.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?