„Metų ūkis 2016“ nugalėtojai visą gyvenimą investuoja į ūkį

2016-09-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Vilija ir Robertas Peteraičiai sakė, kad darbų - daug, todėl dienos yra per trumpos.
Vilija ir Robertas Peteraičiai sakė, kad darbų - daug, todėl dienos yra per trumpos.

Šilutės rajono konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojai - katytiškiai Vilija ir Robertas Peteraičiai. Šiandien sutuoktiniai juokauja – iki pirmosios vietos ėjo net keliolika metų.

Sumontuota moderni įranga

Vilija kilusi iš netoli esančio Versmininkų kaimo, o Robertas – katytiškis. Todėl vienas kitą pažinojo nuo mokyklos laikų. Užaugino du vaikus – Indrę ir Roką. Džiaugiasi ir anūkėliu Neitonu, kuris šiemet pradėjo eiti į pirmą klasę.

Ūkį šeima įregistravo 2000-ųjų balandį. Abu yra įgiję žemės ūkiui reikalingas specialybes: šeimos galva – mechanikas, o Vilija – sodininkė, daržininkė.

Pasak šeimininkų,  jų šeimos šaknys Katyčiuose įleistos net maždaug nuo 1830-ųjų. Tuomet  čia kūrėsi proproseneliai.  Dabar drauge gyvena bei ūkininkauja ir sūnus Rokas. Padeda darbus dirbti ir dukra.

Samdytų darbuotojų ūkyje nėra.  Pasak pašnekovų,  kaime sudėtinga rasti norintį dirbti žmogų, o šalia pasamdyto žmogaus neverta šalia stovėti bei nuolat jam aiškinti, kaip ir ką turi daryti. Anot Roberto, greičiau patys viską padaro.  

Šeimos ferma įkurta netoli namų, kitoje kelio pusėje. Jos statybos darbai truko beveik dešimtmetį. Jie baigti tik prieš keletą metų. Šaltojo laikymo fermoje galima talpinti pusšimtį raguočių.

Dabar čia sumontuota moderni pieno melžimo, šaldymo įranga. Karvės laikomos palaidos. Neseniai sumontavo ir specialią joms masažavimo priemonę.

Dienos per trumpos

Aplink fermą - ūkininkams priklausančios pievos. Turi jie ir 50 hektarų nuosavos bei apie 30 hektarų nuomojamos žemės. Augina kviečius, kukurūzus, kvietrugius, avižas ir kitas grūdines kultūras tik pašarams. Praėjusios liūtys šiek tiek Peteraičių nuotaikas pagadino – derlius ne tik mažesnis, bet ir prastenės kokybės.

Robertas sakė, kad šiemet labai auga žolė. Todėl teks šienauti ją ir ketvirtą kartą.

Reikalingus padargus šeima turi, o drauge ūkininkaujantis sūnus šiemet ir naują traktorių nusipirko.

Ūkyje yra 74 galvijai. Iš jų – 43 melžiamos karvės. Dauguma jų - holšteinų veislės. Yra keletas ir mišrūnų. Šiltuoju metų laiku per dieną primelžia apie 1 200 kilogramų pieno, žiemą – 800-900 kilogramų. Už kilogramą nuo rugsėjo 1-osios gauna po 0,19 centų.

Pašnekovų diena prasideda 5 valandą ryto. „Dienos per trumpos. Yra tikrai daug darbų“, - kalbėjo Vilija. Vyras atviravo - jie visą gyvenimą viską investavo į ūkį, o žmona jo ne kartą klausė: „Gal jau reikia kažką skirti sau?“. Tačiau pašnekovas sutuoktinei po to primena, kad viskas liks sūnui. „Esu žmogus jautis – užsispyręs. Noriu parodyti sau, kad padarysiu“.

Klausėme, ar jie atostogauja? Peteraičiai vienas į kitą pažiūrėjo ir su šypsenomis atsakė: „O kas yra atostogos?“

Praėjusią savaitę katytiškius aplankė ir Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos komisija, renkanti pirmą kartą rajone surengto konkurso „Perspektyvus ūkininkas, tausojantis gyvūnus“ nugalėtojus. Šio konkurso nugalėtojai bus išrinkti iš 6 ūkių. 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!