Geriausia Pagėgių krašto melžėja tapo... Ričardas Čiužas

2016-09-28, Stasys BIELSKIS
2016 metų melžėjų varžytuvių laimėtojas Pagėgių krašte R. Čiužas.
2016 metų melžėjų varžytuvių laimėtojas Pagėgių krašte R. Čiužas.

Pagėgių krašte jau devintą kartą įvyko respublikinis šviečiamasis renginys „Geriausia melžėja 2016“. Melžėjų varžytuvėse, surengtose žemės ūkio bendrovėje „Bajėnai“, dalyvavo aštuoni keturių didžiausių ūkių atstovai.

Į konkursą po du samdomus melžėjus atsiuntė ŽŪB „Bajėnai“, žemės ūkio kooperatyvas „Lumpėnų Rambynas“, ūkinė kooperatinė bendrovė „Šilgaliai“ ir ūkininkas Stasys Sudeikis. Pasidžiaugta, kad varžytis su patyrusiomis melžėjomis pasiryžo ir vienas naujas melžėjas – ŪKB „Šilgaliai“ darbuotojas Mindaugas Milkeris. Iki šiol melžėjų konkurse dalyvaudavo tik vienintelis vyras – Ričardas Čiužas iš ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“.

Konkurso dalyvius sveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Dalyviams jis įteikė atminimo dovanėles, dėkojo pagrindiniam šių varžybų iniciatoriui - Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo technologijų centrui ir Pagėgių savivaldybės Žemės ūkio skyriui, kuris, kartu su Pagėgių kultūros centru, jau devintus metus imasi šio renginio organizavimo.

Vertinimo komisijai vadovavęs mokslų daktaras, Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės technologijų fakulteto lektorius Saulius Tušas pagyrė pagėgiškius, geriausiai Lietuvoje plaunančius melžimo aparatus. Konkurso dalyviams teko atsakyti į dvidešimt teorinių klausimų, sanitariškai apdoroti melžtuvę, pasiruošti melžimui. Buvo vertinamas primelžto pieno švarumas, nustatomas somatinių ląstelių kiekis.

Pirmąją vietą šiemet iškovojęs ir geriausiu Pagėgių krašto melžėju tapęs „Lumpėnų Rambyno“ darbuotojas R. Čiužas į šią pergalę ėjo šešerius metus. Kaime užaugęs, savo ūkyje karves pradėjo melžti nuo mažens. Ričardas teigė, jog dabar jau niekas nesistebi, kad karves melžia vyrai. Kadangi tai sunkus darbas, užsienyje melžėjais dažniausiai jie ir dirba.

R. Čiužas pasakojo, kad jo žmonos brolis karves melžia Danijoje. Ričardas kartą jam pajuokavo, kad tą galėtų daryti ir Lietuvoje, bet šis atšovė, jog Lietuvoje per maži atlyginimai. R. Čiužas jo dydžiu nesiskundžia, netgi šypsodamasis pasakė: „Kooperatyvo vadovas Remigijus Kelneris už pergalę konkurse pažadėjo visus metus mokėti 100 eurų priedą“.

Antrąją vietą melžėjų varžytuvėse šiemet iškovojo ŽŪB „Bajėnai“ melžėja L. Vaičikauskienė, nuo nugalėtojo atsilikusi 1 balu ir pernykštį rezultatą pagerinusi 1,5 balo. Jos kolegė L. Snegiriovienė liko trečia.

S. Tušas džiaugėsi, kad Pagėgiai dar kartą įrodė, kad jų krašto melžėjai yra patys profesionaliausi. „Šio krašto melžėjus mes visada rodome kaip pavyzdį konkursų kituose rajonuose dalyviams“, – teigė S. Tušas.

ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“ vadovas, LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus pirmininkas R. Kelneris nujautė, kad ateinančiais metais dešimtąsias, jubiliejines, melžėjų varžytuves gali tekti rengti jo ūkyje, ir neapsiriko.

R. Čiužas surinko 143,5 balo. Pernai L. Vaičikauskienė geriausia melžėja Lietuvoje tapo per varžytuves surinkusi 141 balą. Tad yra tikimybė, jog Ričardas šiemet bus pripažintas geriausiu melžėju Lietuvoje.

Beje, R. Čiužas - ne vienintelis vyras, šalyje laimėjęs melžėjų varžytuves. Praėjusią savaitę gretimame Jurbarko rajone vykusiame tokiame pat renginyje nugalėtoju tapo Zigmas Andriuškevičia, tik jo surinktų balų kraitis gerokai kuklesnis.

 


Straipsnio komentarai

gardas2016-10-04
Kas čia per rašliava,jei vyras tai melžėjas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ta proga2016-10-02
mašinos raktelius - į studiją... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?