Švėkšnoje kiekviena gali pasijausti kilmingųjų luomo atstove

2016-09-26, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Švėkšnos neįgaliųjų draugijos „bitutės“ nenustoja stebinti savo darbštumu, originaliomis idėjomis bei tęsiamomis idėjomis.

Kilimus įamžino fotografai

Šiemet ir vėl draugijos nariai visus subūrė kurti floristinį meno kūrinį. Kasmet jie iš gėlių žiedų audė kilimus. Šiemet jo plotas - 3 metrai, o ilgis – 6 metrai. Jame tarsi pasakų šalyje - iš ąsočio veržiasi įvairiaspalvis vanduo. Taip nedrąsiai bandyta prisiminti prieš dešimtmetį vykusį didžiulį gaisrą Švėkšnoje. Anot draugijos pirmininkės Ingritos Riterienės, šis stilizuotas vandens ąsotis turėtų nebeleisti išsiplieksti jokiam gaisrui Švėkšnoje. 

 Kilimui karkasą padarė, atvežė smėlio ir dovanojo daržo plėvelę Švėkšnos seniūnija.

Miestelio fotografai Violeta Astrauskienė, Danutė Gailiuvienė, Jonas Girskis bei Vytautas Marcinkevičius sugalvojo nustebinti draugijos komandą – surinko visų „austų“ kilimų nuotraukas. V. Astrauskienė sumaketavo plakatą, kurio plotis  - 0,60 centimetrų, ilgis - 1 metras ir 80 centimetrų, o jį atspausdino V. Marcinkevičius. Jis padovanotas draugijai, kad visi matytų, kokie kilimai buvo padaryti.

Imasi sudėtingesnių darbų

Pernai  pasaulį išvydo ir gražuolė gulbė. I. Riterienės iniciatyva šiemet imtasi dar sudėtingesnių darbų – iš jurginų ir astrų žiedų bei samanų „numegzti“ grafaitės apdarai. Todėl kiekviena dama gali jais „apsivilkti“ ir pasijusti tikra kilmingųjų luomo atstove.

Suknelei karkasą suvirino ir rado lėšų metalui švėkšniškis Remigijus Bernotas. Ant jo buvo uždėta tinklinė viela, o ant šios gabalėliais pritvirtinta oazė, kurią dovanojo Jolanta Paldauskienė. Taip viską sutvirtinus ir prasidėjo kūrybinis procesas.

Nuo pat saulėto trečiadienio ryto darbai užtruko net penkias valandas. Raštus sukūrė I. Riterienė. Kiek sunaudota gėlių žiedų, neskaičiavo. Kasmet iš anksto gėlėmis stengiasi pasirūpinti draugijos moterys. Jos dar pavasarį drauge aptaria, kokių žiedų prireiks. Jei kažkuriai daigeliai neišdygta, draugiškai dalijasi tos, kurioms jie sėkminga sudygsta.

Skintų gėlių žiedų kompozicijas švėkšniškių draugija kuria jau penkerius metus. Todėl kiekvieną rudenį šalia bažnyčios gimsta vis naujas kūrinys, kuris atneša daug džiaugsmo ne tik miestelio gyventojams, bet ir svečiams.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?