Lietuviškos spanguolės laukia pripažinimo

2016-09-26, lrt.lt

Kauno botanikos sode renkamas spanguolių derlius. Šių uogų lietuviškus pavyzdžius tyrinėjantys mokslininkai tikisi, kad bent keli mūsų šalies pelkėse surinktų spanguolių pavyzdžiai bus pripažinti pirmosiomis lietuviškomis veislėmis.

Spanguolėms šie metai labai palankūs. Gal kiek trūko šilumos, bet drėgmės užteko, sako Kauno Botanikos sode vaisinių ir uoginių augalus tyrinėjantis profesorius Remigijus Daubaras. Derliumi besidžiaugiantis mokslininkas dalį surinktų uogų išvežė į Lenkiją. Ten, Centrinėje naudojamųjų augalų veislių bandymų tarnyboje, baigiami testuoti 5 genofondinės lietuviškų pelkinių spanguolių kolekcijos pavyzdžiai. 

„Esame atrinkę 5 mūsų pelkėse surinktus paprastosios spanguolės klonus, kurie šiuo metu yra testuojami Lenkijoje ir mes turime tokią gražią viltį, kad galbūt jie bus įteisinti kaip naujos lietuviškos paprastosios spanguolės veislės“, – teigė R. Daubaras.

Lietuviškas spanguoles tyrinėjantis mokslininkas džiaugiasi, kad botanikos sode apsilankantys kolegos iš kitų šalių giria lietuviškas uogas. Jos esą kur kas kvapnesnės ir skanesnės už pasaulyje populiarias amerikietiškų spanguolių veisles. 

„Mūsų paprastoji spanguolė užaugina derlių ant tų pačių ūglių kuriais ir plinta, ir mechanizuotai nurinkti kol kas dar nėra sugalvota kaip, bet jeigu lygintume skonio savybes, tai mūsų spanguolė yra labai aromatinga, ir visi kas ragavo – ir Lietuvos, ir užsienio svečiai – pripažįsta, kad, iš tiesų, mūsų spanguolė yra labai aromatinga ir labai skani“, – sakė profesorius.

Ar lietuviškos pelkinės uogos taps pirmosiomis lietuviškomis spanguolių veislėmis paaiškės vėlyvą rudenį.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?