Šventė „Pagėgiai - laiko labirintuose 2016“ – ir danguje, ir žemėje

2016-09-28, Stasys BIELSKIS

Rugsėjo 23-24 dienomis, kaip jau įprasta, paskutinį rugsėjo savaitgalį, pagėgiškiai ir svečiai dalyvavo krašto šventėje „Pagėgiai - laiko labirintuose 2016“. Šiemet ji nuo kitų anksčiau vykusių skyrėsi tuo, kad pats Rolandas Paksas su dviem kolegomis mojavo lėktuvų sparnais iš dangaus Pagėgių „tvarkiečiams“ ir visiems kitiems šventusiems.

Naujovės – lėktuvai ir „juodasis katinas“

Šiemet šventės naujovė buvo ir ant žemės – užsukti į svečius kvietė „Juodojo katino kiemas“. Tai nauja tradicija – prie Pagėgių kultūros centro šventės metu veikė Savivaldybės mero Virginijaus Komskio ir Vilkyškių pieninės generalinio direktoriaus Gintaro Bertašiaus inicijuota bei finansuota pramoga vaikams. Ją įgyvendino Pagėgių savivaldybės kultūros centro bei viešosios bibliotekos darbuotojos. Uždaroje, vaikams bei jų tėveliams skirtoje, zonoje smagiai laiką galėjo praleisti net išrankiausias mažasis kiemo svečias – buvo statomos smėlio pilys, paišomi veidai, ore skraidė didžiuliai muilo burbulai, skambėjo karaoke muzikos garsai, džiugino spektakliai ir pasirodymai, veikė kūrybinės dirbtuvėlės, mažųjų laukė dovanos ir gausybė visokių staigmenų.

Pagėgių krašto šventė kasmet išsiskiria iš kitų tuo, jog turi vis kitą temą, kurią kuo geriau stengiasi atspindėti renginio organizatoriai, seniūnijos ir bendruomenės.

Šį kartą dalyviai puikavosi savo vėliavomis, nes šventės tema – „Mes po savo vėliava“. Seniūnijų ir bendruomenių atstovai pateikė daug netikėtumų, kuriuos „padiktavo“ jų vėliavų simbolika, Štai Stoniškių seniūnija, kurios vėliavoje yra arklys, svečius pasitiko arklio tematika puoštame kiemelyje, visi čia apsilankiusieji buvo pasupti ant imituotų arklio balnų. Atsisėdę ant jų džiaugsmu tryško ir iš užsienio šalių atvykę žmonės.

Šiųmetėje šventėje didelis dėmesys buvo skiriamas savo metus mininčioms vietos bendruomenėms. Buvo pagerbtas didžiulis būrys šių visuomeninių organizacijų pirmininkų.

Šventiniai renginiai prasidėjo dar penktadienį Pagėgių pradinės mokyklos sporto aikštyne, kur jėgas galėjo išbandyti krepšininkai ir mažojo futbolo žaidėjai.

Pasibaigus sportinėms varžyboms savo profesinius metus mininti Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė į šventinę popietę „Mykolo Kleopo Oginskio metus išlydėjus“. Buvo pristatyta fotorefleksijų ir dokumentinės fotografijos darbų paroda, edukacinė paskaita „Ar spėjome pažinti Mykolą Kleopą Oginskį?“ bei knyga „Mykolas Kleopas Oginskis: sielos ir minčių tėvynė Lietuva“.

Pirmą Pagėgių krašto šventės dieną visi galėjo tapti ir Pagėgių kraštui istoriškai svarbaus įvykio liudininkais – paminėta miesto baseino statybos pradžia. Prie Pagėgių pradinės mokyklos vyko simbolinės baseino kapsulės įkasimas ateities kartoms.

Dalyvaujant garbingiems svečiams iš užsienio valstybių, Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Estijos Respublikos Kose savivaldybe bei Ukrainos Respublikos Ternopolio srities Zbaražo rajono valstybine administracija.

Rugsėjo 23-osios vakaras buvo skirtas bendruomenėms – kraštiečiai savo gabiausiuosius narius parodė Pagėgių krašto bendruomenių vakaronėje–sueituvėse „Mūsų bendruomenės talentai“. Skambant dainoms ir šokiams Pagėgių kultūros centre iš gėlynų buvo pinamos seniūnijų vėliavos, kuriomis šeštadienį papuošta šventinė scena kultūros centro kiemelyje.

Antroji šventės diena, rugsėjo 24-oji, prasidėjo šv. Mišiomis Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčioje. Pasibaigus šioms mišioms, vyko bažnyčios šventinimas, kurį atliko Telšių vyskupas Jonas Boruta SJ.

 Na, o 14 valandą, nešini savo vėliavomis, lydimi mušamųjų instrumentų garsų, tradiciškai iš Pušyno gatvės pajudėjo šventės dalyviai. Per visą miestą žygiavę žmonės atkeliavo į Pagėgių savivaldybės kultūros centro aikštę.

Šventė prasidėjo. VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai vaišino koše, o kinologai padovanojo reginį su šunimis. Žuviene visus vaišino 2016 metų Tarptautinio žuvienės virimo čempionato absoliuti nugalėtoja - Pagėgių savivaldybės komanda „Senosios Gėgės žvejai“.

Savo pasirodymu savivaldybės gyventojus sveikino trijų akrobatinių lėktuvų grupė „Sparnas prie sparno“. Šventės dalyvius iš savo lėktuvo kabinos radijo ryšio pagalba sveikino europarlamentaras R. Paksas.

Sveikintojų linkėjimai

O kokia gi šventė be garbingų svečių? Pagėgiškiams įprastas svečias, Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis susirinkusiems kalbėjo: „Noriu pasveikinti su netradiciniais akcentais – 2016-aisiais minime Bendruomenių metus, čia smagu matyti labai daug bendruomenių, susirinkusių į šventę. Pagėgių savivaldybė elgiasi išmintingai ir visus akcentus šiandien sudėjo į vieną dieną. Džiaugiuosi, kad Pagėgiai gražėja ir žmonės darosi vis geresni. Tad geros jums nuotaikos!”.

Seimo narys Artūras Skardžius pasidžiaugė, kad labai malonu matyti pagėgiškius, susirinkusius į gražiausią rudens šventę. „Taip gausiai, su tokia gera nuotaika visi žygiavo miesto gatvėmis. Džiugu, kad šiandien galime matyti šviečiančią saulę. Pakeliui, vykstant iš Vilniaus, visą laiką lijo lietus. Todėl, manau, kad jūsų šventė bus puiki, skambės dainos, tariami gražūs žodžiai. Su švente!“.

Pagėgiškių šventėje dalyvavo ir Seimo narys Bronius Pauža. Jis kalbėjo: „Malonu matyti tokią gausią ir gražią publiką, garbingus šio krašto gyventojus ir svečius. Noriu padėkoti organizatoriams už šią gražią šventę, bendruomenėms, nes mačiau jūsų svetingus šventės kiemelius. Linkiu gražių prisiminimų, ir kad mes kartu dar galėtume susitikti ne vienoje šventėje“.

Šventės dalyvius taip pat sveikino didžiausios svečių delegacijos vadovas, Lenkijos Respublikos Ilavos savivaldybės meras, Estijos Respublikos Kose savivaldybės merė, Ukrainos Respublikos Ternopolio srities Zbaražo rajono bei kaimyninio Sovetsko miesto administracijų vadovai.

Seniūnijų kiemeliuose – linksmybės ir vaišės

Vienas gražiausių šventės akcentų buvo Pagėgių krašto seniūnijų kiemelių pristatymas. Jų šeimininkai originaliai užėmė, pavaišino kiekvieną į svečius užsukusį. Įdėtos pastangos nenuėjo veltui – geriausiai šventės temą atspindėjusi seniūnija apdovanota specialiuoju Pagėgių savivaldybės mero prizu „Krištoliniu obuoliuku“.

Kraštiečius bei svečius džiugino atlikėjo Romo Dambrausko, grupės „69 danguje“, „Božole“ choro, ansamblio „Vilniaus mušamieji“ koncertai. Renginį vainikavo šventiniai fejerverkai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

JO 2016-09-28
XUINE. Komentaras patinka Komentaras nepatinka