Trečiasis solidarumo bėgimas Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje

2016-09-29, Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Jau trečius metus Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ugdytiniai dalyvauja Solidarumo bėgime, kurį organizuoja nepolitinė, nevyriausybinė, nereliginė, už vaiko teises kovojanti organizacija „Gelbėkit vaikus“.

Organizuojant bėgimą, vaikams buvo paaiškinta, kad suaukotos lėšos padės kitiems vaikams, lankantiems dienos centrus Lietuvoje, parems programą „Būkim draugais“ (ši programa skirta ikimokyklinio amžiaus vaikų, patiriančių patyčias, skaičiui mažinti bei saugiai aplinkai sukurti) ir palengvins gyvenimą berniukams bei mergaitėms, gyvenantiems Zambijoje. Visi ugdytiniai buvo skatinami ieškoti rėmėjų – tėvelių, senelių ar kitų globėjų, - kurie sutiktų paremti šią bėgimo akciją, kiekvieną jų nubėgtą simbolinį kilometrą. 

Patys mažiausi darželio grupių ugdytiniai ir pradinukai, apsišarvavę sportine kantrybe, stojo rugsėjo 23 dieną, penktadienį, prie starto linijos. Vieni, pralenkdami draugus, kiti – kad ir lėčiau stengdamiesi įveikti atstumą, treti, mėgaudamiesi geru oru, įveikė savo pasirinktus Solidarumo bėgimo kilometrus. Kiekvienas bėgikas gavo organizuojamo projekto bėgiko kortelę, spalvingus lipdukus ir padėkas.

Šluostydami prakaitą, plačiai šypsodamiesi, apdovanoti bėgimo padėkomis ir ryžtingai žadėdami kitais metais dalyvauti Solidarumo bėgime, bėgikai grįžo į savo klases ir tęsė pamokas. Mokyklos-darželio ugdytiniai šiuo bėgimu parodė, kad jie pilietiški, aktyvūs ir iniciatyvūs. Mokinukai, suprasdami organizuojamo projekto reikalingumą ir svarbą, suaukojo 263,88 Eur.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?