Ginkluotas žioplys nušovė kontrabandininkų pėdsakais sekusį pasieniečių šunį

2016-09-28, bns.lt, lrytas.lt
lryrtas.lt nuotrauka
lryrtas.lt nuotrauka

Pagėgių savivaldybėje medžiotojas antradienį nušovė kontrabandininkų pėdsakais sekusį tarnybinį pasieniečių šunį, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai Pagėgių savivaldybės Šereitlaukio kaimo prieigose, prie Nemuno, aptiko įtartinų pėdsakų. Įtarta, kad čia galėjo būti neteisėtai kirsta Lietuvos siena su Rusija, kuri eina Nemunu.

Pasieniečiai pradėjo tikrinti aplinkines vietoves ir antradienį Šereitlaukio prieigose esančiame miške, maždaug už kilometro nuo Nemuno, aptiko septynias dėžes cigarečių, apvyniotas polietileno plėvele. Iš viso rasta 3,5 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos banderolėmis. Čia buvo palikta VSAT pareigūnų pasala.

Dieną į šią vietą atvažiavo automobiliai „Subaru Legacy“ ir „Škoda Octavia“. Pasieniečiai neabejoja, kad jie atvyko pasiimti kontrabandinio krovinio. Pasaloje buvę pasieniečiai vieną atvykėlių, 31-erių Pagėgių gyventoją, sulaikė, kai šis atėjo prie krovinio. Kiti trys vyrai spruko į mišką.

Jų paieškai buvo pasitelktas Bardinų užkardos kinologas su trejų metų belgų aviganiu Ramziu. Keturkojui buvo duota komanda sekti bėglių pėdsakais. Šuo juos užuodė ir mišku pasieniečius vedė apie tris kilometrus.

Vienoje vietoje pėdsakai dingo. Panaši situacija persekiojimų metu yra dažna, todėl tokiais atvejais tarnybiniams šunims duodama komanda judėti perimetru stengiantis vėl aptikti pėdsakus. Taip buvo ir šiuo atveju. Ramzis buvo su specialia šviesą atspindinčia liemene, ant kurios yra VSAT skiriamieji ženklai. Buvo šviesu, kai staiga belgų aviganiui judant miško keliuku pasigirdo šūvis.

Pirminiais duomenimis, jį į Ramzį iš medžioklinio šautuvo paleido vietinio būrelio medžiotojas, 56-erių Šilutės gyventojas. Pėdsekystę vykdęs šuo nuo vienintelio šūvio mirė iškart.

Kaip pranešė VSAT, kai kinologas, Ramzio šeimininkas, išgirdo šūvį ir pamatė kritusį augintinį, jis pamanė, kad šunį nušovė persekiojami kontrabandininkai. Pasienietis jau buvo išsitraukęs tarnybinį ginklą ir pasiruošęs ekstremaliai situacijai. Tačiau pamatęs medžiotoją, jis įvertino situaciją ir ginklo nepanaudojo.

Į incidento vietą buvo iškviesti Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Pagėgių agentūros darbuotojai.

Pagėgių rinktinės pasieniečiai pradėjo du ikiteisminius tyrimus – dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir dėl turto sunaikinimo.

Prie cigarečių sulaikytas pagėgiškis ir Ramzį nušovęs šilutiškis uždaryti į areštinę. Medžioklinis ginklas, cigaretės ir automobiliai „Subaru Legacy“ bei „Škoda Octavia“ saugomi Pagėgių rinktinėje.

Pasak VSAT, Ramzis buvo vienas geriausių ir perspektyviausių sieną su Rusija saugančios Pagėgių rinktinės tarnybinių šunų. Jis buvo puikiai paruoštas ir prieš metus išlaikęs aukščiausią pasieniečių šunims suteikiamą kategoriją. Šiemet Pagėgių rinktinės kinologų su tarnybiniais šunimis varžybose šis belgų aviganis iškovojo antrąją vietą. Dėl to Ramziui buvo patikėta rinktinę atstovauti visos VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionate.


Straipsnio komentarai

ar ne perdidelis sutapimas ir pasieniečiai toj pačioj vietoj ir KOMSKIS tipo medžioja toj pačioj vietoj 2016-10-03
tik nuo kada paseniečiai turi atsiklauts KOMSKIO kur jiem ka tikrint Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai kaip gaunasi 2016-10-03
kol PALANGOJ vadovavo ir turėjo nuosavybe KOMSKIS restorana ir poilsine SEKLYČIA viskas buvo tvarkoj o kai nebereikalingas ir nebepelningas tai jį reikia griaut ir iš musu kišeniu išskaičiuos du milijonus nuostoliu
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
netyčia gali but lovoj o ne tokį pasieniečiu šunelį nušaut 2016-10-03
tik jus pagalvokit ir butent ta pati vieta ir tuo pačiu laiku ir KOMSKIS ir pasieniečiai ka jis ten buria mat netyčia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
atsirado mat OHO kas aš 2016-09-30
visu pirma KOMSKIS turėtu padenkt visus nuostolius ir paminkla pastatyt o juolab ginklas iki grabo turėtu tokiam but atimtas su visu pažimėjimu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nes2016-09-30
Visi vaikai tevo Snuki turi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aha2016-09-28
Cia tai medziotojas,pamate suni apsisiko.kas butu buve,jei butu pamates vovere?infarktas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nesvarbu2016-09-28
Tai ir nusove kad nepagautu,juk seniai zinoma kad Komskei ir prisideda prie kontrobandos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vienas kita dankso tik jus balsuokit juk jie šventi 2016-09-28
jai mokitas šuo yra ant betko it bereikalo nepuls o kaip jam leidimo medžiot neatėmė jai jis prisidirbes iš ankščiau jaunuoli nušoves buvo ir viskas gerai ir nieko tokio tokiau šaudo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
zbignevas2016-09-28
O TAS ZIOPLYS TAI VIENAS IS KOMSKIU. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?