Prasidėjo atranka į studijas Lietuvos karo akademijoje

2016-10-04, kam.lt
I. Budzeikaitės nuotrauka
I. Budzeikaitės nuotrauka

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija – vienintelė Lietuvoje aukštoji karo mokykla, ruošianti karininkus, vadus Lietuvos kariuomenės daliniams. Norintys studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje jau gali pradėti registruotis LKA Atrankos centre ir laikyti profesinio tinkamumo testą. Tik išlaikę šį testą jaunuoliai įgyja teisę dalyvauti kituose priėmimo į studijas LKA etapuose.

Teigiamai išlaikyto testo pažymiai galioja 3 metus. Pradėti ruoštis studijoms Karo akademijoje ir bandyti įveikti pirmąjį atrankos etapą gali Lietuvos Respublikos piliečiai (vaikinai ir merginos) nuo 16 metų (bet ne vyresni kaip 25 metų), neteisti už tyčinius nusikaltimus.

Studijų privalumai: dviguba specialybė – studijų metu baigiamas civilinis aukštasis mokslas pagal pasirinktą studijų kryptį bei įgyjama būrio vado kvalifikacija. Įdomios studijos, karininko – lyderio rengimas, daug išbandymų, didelės galimybės, socialinės garantijos ir kt.

Kokios užduotys sudaro profesinio tinkamumo testą?

Jaunuoliai turi mokėti aktyviai dalyvauti diskusijoje, dirbti grupėmis be vado, atlikti planavimo ir vadovavimo užduotis. Taip pat gebėti dalyvauti individualiuose pokalbiuose, išlaikyti fizinio parengtumo testą – atlikti nustatytą skaičių atsispaudimų ir atsilenkimų, per nustatytą laiką nubėgti 3 km.

Kiekvienas kandidatas vertinamas atskirai, įvertinus individualius užduočių rezultatus ir visapusiškai aptarus jo elgesį testavimo metu (kaip bendravo, kaip dalyvavo grupės darbe, kiek rodė iniciatyvos, ar buvo aktyvus, ar turėjo įtakos grupės veiklai, kaip elgėsi stresinėse situacijose ir pan.). Galutinis įvertinimas priklauso nuo šių rezultatų ir pasirodymo viso testavimo metu.

Išlaikius profesinio tinkamumo testą jaunuoliams teks pasitikrinti sveikatą

Išlaikę testą kandidatai turės pasitikrinti sveikatą Karinėje medicinos ekspertizės komisijoje ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) (www.lamabpo.lt) pateikti prašymą studijuoti Karo akademijoje.

Visą informaciją apie atranką galima rasti Lietuvos karo akademijos interneto svetainėje www.lka.lt.

Norintys laikyti profesinio tinkamumo testą jaunuoliai kviečiami registruotis LKA Atrankos centro telefonais (8 5) 212 7092, (8 5) 210 3593, (8 5) 210 3589 darbo dienomis 8.00–12.00 val. ir 13.00–17.00 val. (penktadieniais – iki 15.45 val.).

Užsiregistravusiems bus nurodyta, kada jie turės atvykti į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją laikyti profesinio tinkamumo testo. Šis testavimas trunka dvi dienas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?