Praėję metai – ištisa istorija

2016-10-12, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Jubiliatas, džiaugėsi, kad nebuvo užmirštas ir sulaukė svečių iš Šilutės rajono savivaldybės, Švėkšnos seniūnijos.
Jubiliatas, džiaugėsi, kad nebuvo užmirštas ir sulaukė svečių iš Šilutės rajono savivaldybės, Švėkšnos seniūnijos.

Gražiame gamtos prieglobstyje gyvenantis Švėkšnos seniūnijos gyventojas Pranas Žąsytis spalio 3-ąją atšventė garbingą 90-ąjį jubiliejų.

Žmoną greit išsirinko

Jubiliejaus proga sveikino ne tik artimieji, bet ir Šilutės rajono savivaldybės, Švėkšnos seniūnijos atstovai. Svečiams jis mielai šiek tiek papasakojo apie save.

Gimė Pranas Birbalų kaime. Augo šeimoje penki vaikai – trys broliai ir dvi seserys. Tėvai ūkininkavo. Turėjo žemės, gyvulių. „Visą laiką gerai gyvenau, bėdos nebuvo“, - sakė senolis.

Jis yra baigęs keturias klases. Moka ir skaityti, ir rašyti. Iki šiol dažnai domisi, kas laikraštyje „Šilokarčema“ parašyta, nes jį vienintelį prenumeruoja.

Kolūkyje Pranas dirbo brigadininku. Vėliau iki pensijos ir bulius šėrė. Kalnalių kaime apsigyveno žmonos Barboros namuose. Ją pripiršo piršlys. „Greit išsirinkau, nes patiko jos ūkis“, - juokavo jubiliatas. Susilaukė pora trijų dukterų ir vieno sūnaus. Zina įsikūrusi Inkakliuose, Irena – Užlaukyje, o Regina - Rusnėje. Vienintelis sūnus Kazimieras pasirinko dvasininko kelią. Jis šiuo metu kunigauja Pajūralyje.

Senjoras turi 9 anūkus ir tiek pat proanūkių. Džiaugėsi jis, kad visi artimieji susirinko į gimtadienio šventę. Trūko tik vieno anūko, kuris dabar Amerikoje.

Mėgsta techniką

Sutuoktinę Pranas palaidojo prieš devynerius metus. Todėl savimi rūpinasi dažniausiai pats - namus susitvarko, valgyti pasigamina. Maisto ir kitų jam reikalingų dalykų pats nuvažiuoja nusipirkti į Švėkšną.

Patinka P. Žąsyčiui technika. Todėl neseniai įsigijo elektrinį skuterį.

Kad namie būtų šilta, kasdien krosnį kūrena. „Malkomis pats pasirūpinau. Jų turiu penkeriems metams. Pats prikapojau. Žolę taip pat pats nupjaunu“, - dėstė pašnekovas.

Koks ilgo gyvenimo receptas? Išgirdęs klausimą vyras tik nusišypsojo. Dukra Zina tuoj garsiai pagalvojo: „Nuo 6 valandos vakaro  nevalgo, anksti eina miegoti ir ilgai miega. Gal dėl to jis ilgaamžis“.

Moteris teigė, kad tėvas niekada nerūkė, nevartojo alkoholio. „Jei pasakė, tai ir turėjom padaryti. Ir dabar, jei sugalvoja organizuoti talką, turime mesti savo darbus ir atvažiuoti, nes kitaip supyksta“, - atviravo Zina.

Praėję P. Žąsyčio gyvenimo metai – ištisa istorija, o ji jam labai brangi, nes ją rašo ne tik jis pats, bet ir jam brangūs žmonės, kurie yra jo didžiausias turtas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?