Šilutiškę stebina morkų forma

2016-10-13, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šiemet visos V. O. Kuisienės morkos – susisukusios.
Šiemet visos V. O. Kuisienės morkos – susisukusios.
Senovės Romos mąstytojai morką vadino daržovių karaliene. Vitaminų gausumu morkos pranoksta ne tik visas daržoves, bet ir pieno bei mėsos produktus. Morka – daržovė, kurias visada augina šilutiškė Valė Ona Kuisienė. Tačiau šiųmetis derlius ją itin nustebino. „Dar tokio nesu turėjusi“, - teigė ji.

Užėjusi į redakciją skaitytoja turi truputį žemės netoli Šilutės. Ten ji itin daug laiko praleidžia. Augina įvairiausias daržoves – morkas, kopūstus, bulves, svogūnus ir daugybę kitų. Čia net vaistažolės turi savo vietą. „Turiu visko, ko tik reikia valgymui. Ir gyvulius mėsai auginu. Viską pati užauginu“, - atviravo senjorė.

Senolė šiemet morkomis apsėjo dvi penkių metrų ilgio lysves. Tačiau, kaip niekad, ji tai darė Šv. Morkaus dieną, mat dukra patarė. „Danguolė perskaitė straipsnį, kad morkas geriausia sodinti Morkaus dieną, nes derlius tada bus geras. Kai jos užaugo, nustebau. Tokių dar nesu turėjusi. Jos įvairiausių dydžių, bet visos susipynusios. Tik kelios morkos buvo tiesios. Su pažįstamomis kalbėjau, diskutavome, kodėl taip nutiko. Nutarėme, kad morkos susipynusios todėl, kad mano žemėje itin darbavosi kurmiai. Jie turėjo geras sąlygas rausti, nes ji rudenį išdirbama, pavasarį vėl ariama. Todėl yra minkšta ir kurmių mėgiama“, - svarstė pašnekovė.

Ji neketina morkų išmesti. Sako valgys tokias, kokios užaugo. „O, ką daryti? Savo užsiaugini ir žinai, ką valgai, kad jos be trąšų, chemikalų. Turguje nusiperki, bet nežinai, kaip jos užaugintos“, - įsitikinusi 73 metų moteris. Ji visą gyvenimą stengiasi viską užsiauginti pati. Anot senjorės, vien iš pensijos išgyventi neįmanoma.

 

 


Straipsnio komentarai

Am2016-10-14
Visų gėjų svajonė - morka su peniu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tikriausiai kalta sėkla2016-10-13
Šiemet ir mano draugė skundėsi,kad visos morkos šakotos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?