Rinkimų rezultatai vienmandatėse apygardose – Šilutėje ir Pagėgiuose

2016-10-10, „Šilokarčemos“ informacija

Sekmadienį vyko rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Dabartinės valdančiosios daugumos – LSDP - atstovai smarkiai nukentėjo ne tik daugiamandatėse apygardose. Vienmandatėse rinkėjai ne vienam dabartiniam Seimo nariui parodė, ko, jų nuomone, vertas pastarųjų darbas.

Šilutės rajone

Šilutės rinkimų apygardoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Alfredas Stasys Nausėda, gavęs 24,27 procentus balsų, aplenkė konservatorę Sandrą Tamašauskienę, kuri surinko 17,71 procentus. Trečias liko „tvarkietis“ Kęstas Komskis. Jam pasitikėjimą išreiškė 15,34 procentai atėjusiųjų balsuoti šilutiškių. Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Artūras Skardžius surinko 12,90 procentų balsų.

Balsuodami daugiamandatėje rinkimų apygardoje šilutiškiai taip pat pirmenybę suteikė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai –24,49 procentai tądien balsavusiųjų palaikė „valstiečius“. Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams savo pasitikėjimą išreiškė 18,11 procentų balsavusiųjų. Trečioje vietoje liko socialdemokratai. Jie surinko 12,83 procentus balsų.

Pietų Žemaitijos vienmandatėje rinkimų apygardoje, į kurią patenka dalis Šilutės rajono teritorijos, į antrąjį turą pateko partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas Remigijus Žemaitaitis bei konservatorius Stasys Šedbaras.

Pagėgių savivaldybėje

Seimo rinkimų pirmajame ture nepaaiškėjo, kuris iš kandidatų vienmandatėje Jurbarko-Pagėgių rinkimų apygardoje taps Seimo nariu. Daugiausia balsų surinko jurbarkiečiai – Daivaras Rybakovas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), surinkęs 17,31 proc. rinkėjų balsų) ir Ričardas Juška (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis) – 16,87 proc. Dabartinis Seimo narys Bronius Pauža liko trečioje vietoje, už jį balsavimo 16,83 proc. rinkėjų – pritrūko tik 6 balsų, kad jis galėtų dalyvauti antrame balsavimo ture ir tikėtis vėl tapti Seimo nariu.

Pagėgiškis Kęstutis Komskis (partijos Tvarka ir teisingumas atstovas) gavo 11,52 proc. balsų ir atsidūrė penktoje vietoje. Iš viso šioje apygardoje dalyvavo devyni pretendentai į Seimo narius.

Lietuvoje

Šalies vienmandatėse apygardose, norint užsitikrinti pergalę, reikėjo surinkti 50 procentų ar daugiau balsų. Tad į antrąjį turą išėjo 41 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys, 42 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai, 21 socialdemokratas ir 11 liberalų.

Išsamiau apie rinkimų rezultatus skaitykite antradienio „Šilokarčemos“ numeryje.


Straipsnio komentarai

Viktoras2016-10-11
Vistėk žmoniu gyvenimo nepakeis šendi Medijoja sužinojau bloga naujeina kuris žmogus serga ar turi stubaro ligas gaves procedūru tik bedos 2 masažus o kitus teks pirkti vėnas masažas kainoja 6eaurai taip žmonis sunkei gyvena ir nėkas ligoniu nebegydis reikės mokėti pinigus tai kam rinkom nauja valčia jei žlugdo žmonis! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tiesa2016-10-11
sugrįžo žemgrobiai,žmonių kankintojai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ooo2016-10-11
Super gera naujiena! O toj partijoj tvarka ir teisingumas, is tikruju, nei tvarkos, nei teingumo. Seimos nariai patys varo kontrabandas , o kiti padeda Komentaras patinka Komentaras nepatinka
žemietė2016-10-11
Pagaliau Šilutė prabudo iš hipnozės. Ir Pagėgiai kartu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka