Dėl dūmtraukių nepriežiūros jau dega namai, ar tai girtų asmenų „nuopelnas“?

2016-10-17, Stasys BIELSKIS
Ugniagesiai mano, kad šis namas sudegė dėl netvarkingo dūmtraukio.
Ugniagesiai mano, kad šis namas sudegė dėl netvarkingo dūmtraukio.

Spalio 7-ąją, 6 min. po vidurnakčio, Pagėgių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje Bendrojo pagalbos centro telefonu 112 gautas pranešimas, kad Būbliškės kaime (Pagėgių sen.) dega dviejų galų medinis gyvenamasis namas.

Atskubėję ugniagesiai gelbėtojai pamatė jau degantį 16x6 m dydžio gyvenamąjį medinį namą atvira liepsna. Laimei, visi namo gyventojai jau buvo išbėgę į lauką, kai vienas po kito sprogo viduje buvę trys buitinių dujų balionai.

Pasak Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Alvydo Mikašausko, tiriama viena iš gaisro kilimo priežasčių - netvarkingas, nevalytas dūmtraukis. Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba pastarąją savaitę jau ne kartą skubėjo į suodžių gaisrus bei šildymo katilų avarijas.

„Kai užsidega suodžiai dūmtraukyje, tai tūkstantį laipsnių viršijantis karštis bei išlėkusios kibirkštys gali uždegti mansardoje sudėtas degias medžiagas ir namo konstrukcijas, - teigė A. Mikašauskas. - Paprastai negyvenami ir nenaudojami individualių namų antrieji aukštai ir mansardos yra paversti sandėliais drabužiams, padangoms, buitinių dujų balionams, baldams sudėti. Ugniagesiai ragina gyventojus tinkamai pasiruošti artėjančiai žiemai - išvalyti dūmtraukius, juos tinkuoti ir balinti. Taip pat būtina išnešti visus degius daiktus iš mansardų. Kritiškai įvertinti savo krosnių būklę ir saugumą - kiekvieno šeimininko pareiga“.

O štai internetinėje žiniasklaidoje, paskelbus pranešimą apie šį gaisrą, pasirodė ir komentaras apie kitokią gaisro kilimo versiją. Viena moteris rašo, kad apie neva namo padegėjus gali paliudyti tie, kurie tą naktį neįsileido dviejų čia atsibasčiusių vyriškių. „Šilokarčema“ išsiaiškino, kad į kitą namą, esantį tame pačiame kaime, irgi beldėsi du vyriškiai. Ten gyvenantys žmonės girdėjo, kaip vienas iš atėjūnų šaukė: „Atidaryk durys, Stroly!“. Mat tame bute gyvena Darius Strolys. Jie nekviestų svečių neįsileido. Niekas nežino, dėl ko jie atėjo, gal išgerti norėjo, nes šaukė: „Parneškite man iš kur norite“. O po maždaug dešimties minučių užsidegė kitas namas, kuriame gyvena Marius Strolys ir Rimvydas Dirškus.

M. Strolys telefonu „Šilokarčemai“ prisipažino tą naktį tikrai kietai miegojęs ir nieko į savo butą negalėjo įsileisti. Jis pasakojo: „Kaimynas vėliau teigė, kad pas jį buvo užėję du vyriškiai. Jie norėjo išgerti, buvo atsinešę butelį. Bet ten tikrai negėrė. Nežinau, ar jie galėjo išeidami padegti tą namą, - yra daug visokių versijų“.

Tad gal gaisro priežastį nustatinėjantys pareigūnai pasidomės ir kitų namo gyventojų parodymais?

Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius „Šilokarčemai‘ sakė, kad šitame name buvo du butai, kuriuose gyveno du asmenys. Abu – vidutinio amžiaus vyrai, socialinių pašalpų gavėjai. Pasak seniūno, problemų, kur sudegus namui jie toliau gyvens, nėra – visi iškeliavo į savo tėvų butus.

Pagėgių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Daiva Banienė sakė, kad jau sudegusiame name gyvenę vyriškiai jokių nuosavybės teisių į ten esančius butus neturėjo, glaudėsi kaip benamiai.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?