Šilutės sporto mokykla paminėjo savo 60 metų jubiliejų

2016-10-15, „Šilokarčemos“ informacija

Spalio 7 dieną kultūros ir pramogų centre Šilutės sporto mokykla minėjo savo 60-mečio jubiliejų. Prieš iškilmingosios dalies pradžią visi susirinkusieji galėjo pasigrožėti fojė išdėliotais trofėjais. Kiekviena mokyklos sporto šaka įkūrė po jaukų kampelį, kur puikavosi medaliai, taurės ir net senoviškos aprangos bei įvairus senovinis inventorius, pradėti rinkti dar nuo 1956 metų, kada Šilutės sporto mokykla ir įsikūrė.  

Mokykla vadovai

Anuomet, kai šviesios atminties Izidorius Žilinskas tapo pirmuoju sporto mokyklos direktoriumi, ši įstaiga buvo vadinama Šilutės vaikų ir jaunimo sporto mokykla. Joje Izidorius dirbo net 32 metus, po jo gilias tradicijas mokykloje apsiėmė tęsti Romualdas Stauskis (vadovavo 3 metus), vėliau - Lialia Mačernienė (1 m.), Antanas Atutis (2 m.), Bronislava Bartušienė (1 m.), Paulius Naruševičius (1 m.), Ervinas Kuncaitis (8 m.), o šiandien galime pasidžiaugti dabartiniu direktoriumi Aivaru Lileikiu, kuris jau 12 metų puikiai laiko mokyklos šturvalą.

Sporto mokykloje kultivuojamos aštuonios sporto šakos: krepšinis, lengvoji atletika, sunkioji atletika, baidarių bei kanojų irklavimas, boksas, rankų lenkimas, dziudo ir stalo tenisas. Iš viso mokykloje šiemet sportuoja 346 auklėtiniai, kuriuos moko 17 trenerių.

Jei pradėtume kalbėti, kiek per tuos metus išugdyta garsių sportininkų, neužtektų vietos laikraštyje, nes apie kiekvienam iš jų būtų galima skirti mažiausiai vieną puslapį. Bet šį kartą gal tik trumpai paminėsime kelis sportininkus. Laima Baikauskaitė 1988 metais Seulo (Pietų Korėja) olimpinėse žaidynėse bėgdama 800 metrų pelnė sidabro medalį, 2000-ųjų olimpinėse žaidynėse šilutiškis Mindaugas Timinskas, kartu su Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjais, pasipuošė bronzos medaliais. Vinco Murausko auklėtinis, traksėdiškis Evaldas Petrauskas Londono olimpinėse žaidynėse 2012 metais iškovojo bronzos medalį. Europos moksleivių čempionato sidabras atiteko Edgarui Skurdeliui (2007 m.). Po dvejų metų Edgaras tapo Baltijos šalių jaunių čempionu, o pasaulio jaunių čempionate Turkijoje 2011-aisiais trečiąją vietą iškovojo Austėja Auciūtė. Šiemet Rusijoje Europos jaunių čempionato sidabro medalis atitekoVytautui Balčiui.

Sunkiosios atletikos treniruočių pradininku buvo Bronius Mačernis, dabar vaikus treniruoja Liudas Čičirka ir Laimis Li-čin-chai. Jų auklėtinai daugumai labai gerai žinomi - tai Tomas Li-čin-chai, trys broliai Anuškevičiai, jaunieji ir dabar džiuginantys savo pasiekimais Lukas Kordušas, Rokas Radavičius.

Rankų lenkimo treneris Aleksandras Pancerovas taip pat turi kuo didžiuotis - tai daugkartine Lietuvos, Europos ir pasaulio čempione Egle Vaitkute. Gerais pasiekimais džiugina jaunieji dziudo mėgėjai (treneris Rimvydas Lukošius) bei stalo tenisininkai (treneris Artūras Silius). Krepšininkus ruošia patyrę treneriai Petras Jonikas, Kęstas Šernius, Alius Rauluševičius, Laimonas Eglinskas bei Loreta Stančiauskienė.

60-mečio minėjimas

Kultūros ir pramogų centro salėje rinkosi buvę Šilutės sporto mokyklos sportininkai bei dabartiniai auklėtiniai. Renginį vedė Marijus Budraitis, o pirmuosius šventinius akordus pradėjo orkestras ,,Pamarys“ bei šokėjų grupė ,,Pamarietė“.

Visus atvykusius pasveikino sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis. Po to prasidėjo sveikinimai jau pačiai sporto mokyklai. Pirmieji sveikinti ant senos užlipo šventės globėjas, Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Po jų nuskambėjo ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojo Artūro Skardžiaus sveikinimas. Į šventė atvyko ir daugiau politikų - šilutiškiai Algirdas Gečas, Arvydas Jakas, Sandra Tamašauskienė, naumiestiškis Arūnas Pupšys.

Ne tik gražūs žodžiai bet ir dovanos

Šilutės sporto mokyklai buvo sakomi ne tik gražūs sveikinimai bei palinkėjimai, bet ir įteiktas nemažas šūsnis dovanų (padėkos, suvenyrai, įvairūs prizai, paveikslai ir t. t.). Tai Savivaldybės bei Kūno kultūros ir sporto departamento dovanos.

Atvyko pasidžiaugti mokyklos gražiu jubiliejumi ir sporto federacijų atstovai - Bokso federacijos viceprezidentas Vilmantas Bobinas ir generalinis sekretorius Donatas Mačianskas, Lengvosios atletikos federacijos direktorius Aurelijus Žiedas. Pasveikino ir Sunkiosios atletikos federacijos viceprezidentas Vytautas Čepas bei generalinis sekretorius Vytautas Stašinskas. Atvyko ir Europos čempionas, olimpinių žaidynių prizininkas Aurimas Didžbalis.

Gražias padėkas lengvosios atletikos treneriams įteikė buvę mokyklos auklėtiniai, kuriuos treniravo Stasys Oželis. Tai Lietuvos sporto universiteto prorektorius Gediminas Mamkus, biomedicinos mokslų daktarai Viktoras Šilinskas ir Rita Sadzevičienė

Visas dovanas bei sveikinimus gauti buvo malonu, bet maloniausia mokyklai -  dovana-pažadas, kuris atkeliavo iš mero Vytauto Laurinaičio lūpų: „Sporto kompleksas Šilutėje išdygs jei ne kitąmet, tai 2019-aisiais“. Pagyvensim – pamatysim!

Sulaukta dar nemažai sveikinimų iš kitų mokyklų vadovų, ir ne vienas linkėjo taip laukiamo sporto komplekso. Tikėkimės, jog tai kada nors virs tikrove.

Šventės kulminacija tapo sporto klubo „Atėnė” šokėjų bei gatvės gimnastų grupės „Quatro“ nuostabus pasirodymas. O po jų į sceną užlipo buvęs sporto mokyklos auklėtinis Valdas Lacko, kurį sunkiosios atletikos treniravo Liudas Čičirka. Savo pasirodymą jis pradėjo nuostabiu, tik vakar sukurtu ketureiliu, o po to pradžiugino visus susirinkusius dainomis. Bet ir tai nebuvo pabaiga. Visų svečių, trenerių bei buvusių auklėtinių laukė smagus pabendravimas H. Šojaus konferencijų salėje prie vaišių stalo.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?