Į Nacionalinės krepšinio lygos čempionatą - su trenksmu

2016-10-15

„Šilutės” vyrų krepšinio komanda, kuria treniruoja A. Kuncaitis (vyr. treneris) ir Laimonas Eglinskas (treneris) savaitgalį startavo Nacionalines krepšinio lygos 2016-2017 metų čempionate. Penktadienį išvykoje, pačių jonaviškių sirgalių akivaizdoje, šilutiškiai įveikė „Sporto klubo“ komandą 64:79. Šeštadienį vyko pirmosios rungtynės namuose. Žaidimas, apie kurį dar bus kalbama tikriausiai visą savaitę, baigėsi netikėtai, bet laimingai. „Šilutė“ vos vienu tašku įveikė Raseinių komandos „Rasai“ krepšininkus 80:79.

Pirmasis pergalės skonis

Nieko nėra maloniau, kai startas taip sėkmingai pavyksta. „Šilutės“ krepšininkai daug jėgų atidavė vasaros metu - treniruotės, įvairūs draugiški turnyrai Lietuvoje, Italijoje, Kinijoje, pasirodo, buvo į naudą. Penktadienį, spalio 7 dieną, kai Šilutės sporto mokykla minėjo 60-metį, kai kas liejo prakaitą aikštelėje („Šilutės“ komandoje žaidžia ir buvę mokyklos auklėtiniai), ir nebe reikalo. Jonavos „Sporto klubas“ su mūsiškiais pirmame kėlinyje demonstravo panašų žaidimą, po pirmo kėlinio rezultatas - 18:22, keturiais taškais pirmavo A. Kuncaičio treniruojama komanda.

Antrame kėlinyje šilutiškiai taikliau atakavo varžovų krepšį, o jonaviškių dauguma metimų skriedavo pro šalį taip ir nepasiekdami tikslo. Tuo šilutiškiai tik naudojosi ir toliau krovė savo taškų kraitį. Po keturių kėlinių rezultatu 64:79 pergale džiaugėsi „Šilutės“ krepšininkai.

16 taškų komandai pelnė ir pernai „Šilutės“ garbę gynęs Modestas Žauneriūnas, nemažai taškų pridėjo naujokai Justas Nausėdas bei Simonas Raupys (po 13). Po 10 taškų pelnė ir Aurelijus Pukelis bei Brianas Wanamakeris.

Kai stebuklas aplanko prieš Kalėdas

Stebuklas! Taip pavadinti galėtumėme antrąsias „Šilutės” rungtynes, kurios vyko spalio 8 dieną Gluosnių g. esančioje salėje su svečių komanda iš Raseinių. Žiūrovų susirinko kaip niekada daug. Visiems buvo įdomu pamatyti naujai „iškeptą“ „Šilutės” komandą. Nors visą žaidimą jiems sekėsi gana sunkiai. Varžovai vis vienu (galima sakyti - net dviem) žingsniais buvo priekyje. O šilutiškiai tik stengdavosi labai nuo jų nenutolti ir mažino esamą skirtumą.

Šis žaidimas tęsėsi iki pat paskutinių rungtynių sekundžių. Kai liko žaisti mažiau nei minutę, aikštelėje užvirė tikras chaosas. Raseinių „Rasai” dar šauniai pirmavo 79:74, ir gal per anksti patikėję pergale pradėjo klysti, o „Šilutės” žaidėjai suspėjo tuo pasinaudoti.

Justas Nausėdas realizavo baudos metimus sušvelnindamas rezultatą iki 76:79. Vėliau varžovas Kajus Okmanas suklydo, o tuo pasinaudojęs Augustas Šuliauskas skirtumą sumažino iki minimumo. Ir viso to įgyvendinimui jiems prireikė tik 10-ies sekundžių.

Iki mačo pabaigos likus 30 sekundžių Raseinių snaiperis Šarūnas Vingelis bandė gelbėti savo komandą mesdamas tritaškį, bet jis tikslo nepasiekė, o mūsiškis Simas Raupys pasinaudojo proga ir  pelnęs dvitaškį išvedė „Šilutę“  į priekį.

Dar buvo likusios 9 sekundės svečiams, bet jie nepasinaudojo šia proga, jų mestas dvitaškis skriejo pro šalį ir antra pergale iš eilės džiaugėsi „Šilutės“ krepšininkai - 80:79.

Namų rungtynėse 16 taškų komandai pridėjo Aurelijus Pukelis, Justas Nausėdas - 14, Darius Kibildis ir Modestas Žaunieriūnas - po 11 taškų.

„Šilutės“ komanda jūsų laukia kito savaitgalio (penktadienio, spalio 14 d.), kai krepšinio salėje jie susitiks su Palangos krepšininkais.