Žemaičių Naumiestyje sumažėjo pavojingų medžių

2014-12-07, Gerda BELOKOPYTOVA
Iš viso miestelyje bei kapinėse nupjauti 5 medžiai, vieno ąžuolo šakos apgenėtos bei sutvirtintos, dar 3 medžiai apgenėti.
Iš viso miestelyje bei kapinėse nupjauti 5 medžiai, vieno ąžuolo šakos apgenėtos bei sutvirtintos, dar 3 medžiai apgenėti.

Paskutiniąsias lapkričio savaites Žemaičių Naumiestyje ir jo apylinkėse vyko sujudimas, o einantieji pro šalį pastebėję ant plonyčių medžio šakų besidarbuojančius žmones aikčiojo iš nuostabos. Seniūnijoje vyko išties sudėtingas darbas – pavojingų medžių šalinimas, šakų apgenėjimas bei sutvirtinimas.

Ne paslaptis, kad Žemaičių Naumiestyje, kaip ir kiekvienoje seniūnijoje, yra daugybė medžių, kurie dėl savo būklės kelia pavojų gyventojams bei jų turtui. Deja, jų pašalinimas kainuoja milžiniškus pinigus, o jų seniūnijos, žinia, neturi. Vis dėl to Žemaičių Naumiesčio seniūnijos darbuotojams iš Gamtos apsaugos specialiojo fondo pavyko gauti lėšų medžių pašalinimui, šakų apgenėjimui bei sutvirtinimui. Anot Žemaičių Naumiesčio seniūnijos specialistės Vaidilutės Dūdienės, iš viso miestelyje bei kapinėse nupjauti 5 medžiai, vieno ąžuolo šakos apgenėtos bei sutvirtintos, dar 3 medžiai apgenėti. „Tokių medžių, kuriuos reikia pjauti, mūsų seniūnijoje yra labai daug. Daug jų yra ir mūsų kapinėse. Tačiau ten yra viena bėda – sunkus priėjimas. Vis dėlto pavyko ir kapinėse keletą medžių sutvarkyti. Juk jie kėlė pavojų ne tik žmonėms, bet ir paminklams“, - pasakojo seniūnijos darbuotoja.  Žemaičių Naumiestyje pavojingus medžius tvarkė tuo užsiimanti įmonė „Arbovita“.

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?