Turime kitokios veiklos ir be tos tvoros

2014-12-07, Žydrūnė Tarozienė, lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ tarybos pirmininkė

Lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ darbuotojai ir dauguma ugdytinių tėvelių žino, kiek daug reikia pastangų, kad pavyktų susitvarkyti įstaigos kieme. Kiekvienas bendruomenės narys gali išvardinti konkrečių darbų, ką yra padaręs, ir laisvai išsakyti savo nuomonę. Pedagogai su vaikais tvarkosi žaidimų aikštelėse. Pagal galimybes įsijungia ugdytinių tėveliai: dalyvauja akcijose sodinant augalus, gėles, papildomai sumeistrauja staliukus, lesyklėles, inkilus paukšteliams ir kt.

Lopšelio-darželio administracija dėkinga įmonėms „Šilutės kelių tarnyba“, ‚Šilutės durpės“, „Žibai“, „Šilutės automobilių keliai“, Šilutės seniūnijos vadovams, kurių dėka minimaliai sutvarkytas kiemas, užtaisytos duobės, įrengtas pėsčiųjų takas vaikams. Vertiname darbuotojų iniciatyvą skirti įstaigos reikmėms gyventojų pajamų mokesčio paramą. Pasitelkiant viešųjų darbų programą, „Šilutės baldai“, „Solvingė“, „Vigesta“ rėmėjų lėšas įgyvendinome veiksmų planą „Aplinka ir mes“, atliktas laiptinių remontas,  atnaujintos grupės ir koridorių edukacinės erdvės. Darome viską, kad sudarytume sąlygas aktyviam vaikų judėjimui, užtikrintume jų saugumą. Stengiamės, kad vaikų aikštelėse, teritorijoje vyrautų tvarka ir švara. Mūsų įstaigos bendruomenė yra už tuos reiškinius aplinkoje, kurie  rodo vaikams teigiamą pavyzdžio galią. Kiek to teigiamo pavyzdžio yra, spręskime patys.

Išdėstytos mintys žiniasklaidoje: „Kokio vilko bijo Šilutės „Raudonkepuraitė“?“, „Lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“ tapo „konclageriu“?“, sukelia įvairias emocijas, parodo fasadinę mūsų gyvenimo pusę visuomenei. Tai savotiška reklama įstaigai, bet gal raskime  kitokių išsireiškimo žodžių nei „konclageris“ ar „koncentracijos stovykla“?

Kur kas įdomiau skaityti tokį straipsnį, kuriame aprašytos  diskusijos, įvairių žmonių pasisakymai, rėmėjų pagalba, kas, kada, kam, kiek ir kaip padeda. Išmokime pastebėti įdomius ir vertingus dalykus. Tai ne pikti, emocingi straipsniai, kuriuos žmonės perskaitė ir pamiršo. Mes turime teisę paklausti kiekvieno politiko, valdžios atstovo, ką jie planuoja, daro ar padarys dėl Šilutės gyventojų, įstaigų? Malonu būtų išgirsti politikų – tikrų šeimininkų rajone, mieste nuomonę, nes kai kurie iš jų tikrai žino esmę, padėtį, geba paaiškinti žmonėms.

Lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ administracija kasmet kreipiasi dėl tvoros ir kiemo dangos patvarkymų į Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorių. Problemos žinomos. Kol kas Savivaldybė neturi ir negali skirti tiek lėšų, kiek jų reikėtų įstaigai susitvarkyti teritoriją pagal reikalavimus. Tačiau mes turime vilties ateičiai. Dideli darbai prasideda nuo mažų. Taigi, šiandien tvarkomės kieme patys pagal galimybes. Patys planuojame žemiškus darbus, kuriuos pajėgiame įgyvendinti. Mūsų bendruomenės narių darbai yra kuklūs, bet labai svarbūs. Darome iš antrarūšių medžiagų, todėl įrengimai tarnauja neilgai. O jeigu dar jie piktybiškai suniokojami aplinkinių, tai iš viso nebekyla rankos kažką gero daryti. Šiais mokslo metais bendruomenė sutarė pavasarį, žiniasklaidoje „reklamuotos“ tvoros pusę, apsodinti eglaitėmis, atnaujinti tradicijų kiemelį. Tam kiekviena grupės bendruomenė modeliuoja, pasigamins ir pastatys pagal grupės simbolius ir susitarimus suoliukus tradicijų kiemelyje. Talkose, kaip visada, dalyvausime visi: darbuotojai, vaikai, tėvai. Visi kartu atliekame prasmingą darbą vaikų labui. Skundais bendruomeniškumo nesuformuosi. Reikia veikti, bandyti klysti, drįsti pasakyti, keistis ir darysis visiems geriau. Viskas tuo ir pasakyta. Kviečiame rašyti apie gerus pavyzdžius ir darbus. Žmonės gali pamiršti, ką jie pasakė, padarė, bet jie niekada nepamirš, kaip jie pasijuto, kai buvo vertinami jų atlikti darbai, kurie iš esmės gali daug pokyčių padaryti įstaigoje ir be didelių įdėjimų.

 

Reklama: stogulinija.lt

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!