Pagėgiškis Antanas Merkevičius - pasaulio vicečempionas

2016-10-24, Stasio Bielskio fotoinformacija
Pritrūkus tik vieno tikslinio įvertinimo balo, A. Merkevičius netapo pasaulio čempionu.
Lenkijos Valbžycho mieste vykusiame laisvojo stiliaus imtynių veteranų pasaulio čempionate lietuviai iškovojo 2 medalius. Vienas iš jų – pagėgiškis Antanas Merkevičius.

Savo amžiaus grupėje, iki 55 metų, svorio kategorijoje iki 69 kilogramų, A. Merkevičius iškovojo antrąją vietą. Ketvirtfinalyje jis 5:0 nugalėjo Kazachstano atstovą. Pusfinalyje buvo nugalėtas Vengrijos atstovas 7:4. Finale A. Merkevičius susitiko su dar vienu Kazachstano atstovu, daugkartiniu pasaulio čempionu Seriku Sergazinu, kuriam po įtemptos kovos nusileido, nors rezultatas buvo lygus 8:8. Mat kazacho vienas tikslinis įvertinimas buvo didesnis.

A. Merkevičius laisvųjų imtynių varžybose dalyvauja jau nuo 16-os metų amžiaus. Dabar jis - Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos laisvųjų imtynių mokytojas. Laisvųjų imtynių treneriu dirba dešimt metų. Jo treniruojami vaikai Europos ir pasaulio čempionatuose yra pelnę pačius aukščiausius apdovanojimus.