Panemunės čigonė iškeikė ir sumušė muitinės pareigūnę

2016-10-24, Stasys BIELSKIS
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Šiandien šiai istorijai sukanka jau vieneri metai. Ir tikėtina, kad mažiausiame Lietuvos mieste – Panemunėje - gyvenanti pensininkė Vanda Aleksandravičienė tai, ką ji padarė prieš metus, prisimins visą likusį savo gyvenimą. Įvykis tikrai nemalonus, pasibaigęs teisiamųjų suole.

Praėjusių metų spalio 21 dieną apie 13 val.52 min. Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste, pėsčiųjų praleidimo tako asmens apžiūros patalpoje, įvyko incidentas. Kelio posto inspektorei J. R. atliekant iš Rusijos Kaliningrado srities parėjusios senyvo amžiaus romų tautybės V. Aleksandravičienės asmens apžiūrą, iš po šios moters megztinio iškritus devyni lapeliai vaistų „Citramon P“.

V. Aleksandravičienė pradėjo keikti necenzūriniais žodžiais bei grasinti inspektorei, šaukdama „kūrva“, „būsi invalidė“. Apžiūra buvo nutraukta ir V. Aeksandravičienės paprašyta eiti į pagrindines muitinės patalpas. Panemuniškė, palikusi pėsčiųjų tako patalpą ir eidama vartelių link, toliau grasino inspektorei, kad sulaužys rankas bei kojas, padarys invalide, o eidama pro vartelius kartą kumščiu trenkė inspektorei į krūtinę.

Tęsiant atidesnę V. Aleksandravičienės apžiūrą muitinės posto viršininko pavaduotojo kabinete, ji vėl ėmė grasinti ir įžeidinėti inspektorę, šaukdama „būsi invalidė“, „jabat tibia būdėt chui“. Priėjusi prie inspektorės, kartą trenkė jai kumščiu į pilvą, tačiau inspektorė spėjo atsitraukti. Tęsiant apžiūrą, ji aktyviais veiksmais priešinosi apžiūrai, t. y. atsisakinėjo nusivilkti megztinį, vėliau nusivilkusi nuolat jį draskė, atsisakinėjo pakelti rūbus, nuolat įžeidinėjo inspektorę necenzūriniais žodžiais, rodydama įžeidžiančius rankų gestus. Tokiais savo veiksmais V. Aleksandravičienės pasipriešino valstybės tarnautojai.

3 klasių išsilavinimą teturinti, anksčiau neteista kaltinamoji V. Aleksandravičienė kaltę pripažino visiškai. Paaiškino, kad, kai įvykio metu muitinės pareigūnė atliko jos apžiūrą, nenorėjusi, kad ją tikrintų. Buvo susinervinusi, streso būklės, todėl galimai pareigūnės atžvilgiu pasakė įžeidžiančius necenzūrinius žodžius. Kai pareigūnė norėjo apieškoti, ją atstūmė nuo savęs, tada galėjusi jai suduoti. Teigia, kad gerai įvykio aplinkybių neprisimena. Dėl padaryto nusikaltimo gailėjosi, atsiprašė muitinės pareigūnų.

Nukentėjusioji J. R. ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad tą dieną dirbo Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste, 16-oje darbo vietoje, pėsčiųjų take. Prie muitinės prekių ir daiktų deklaravimo langelio priėjo V. Aleksandravičienė, grįždama iš Sovetsko miesto, žodžiu deklaravo, jog deklaruojamųjų prekių neturi. Tikrinimo patalpoje apžiūrėjo jos pateiktus daiktus, kur jokių neleistinų daiktų nebuvo.

Paprašė parodyti, ką ji turi striukės ir megztinių kišenėse. Moteris leido patikrinti jos rūbų kišenes, atlikti apžiūrą. Patikrinimo metu, V. Aleksandravičienei pakėlus megztinį, iš po jo iškrito devyni lapeliai ,,Citramon P“. Tada panemuniškė pradėjo kelti balsą, keiktis. Eidama pro vartelius, kumščiu trenkė inspektorei į krūtinę, pataikydama į saulės rezginį. Iškart pajuto didžiulį skausmą. Smūgis nebuvo labai stiprus, bet jis buvo taiklus. Įsikibusi į vartelius, laikėsi, kad nenugriūtų. Vyresnysis inspektorius R. L. pradėjo šaukti, kad muša pareigūnę. Tolesnę asmens apžiūrą buvo nuspręsta atlikti viršininko pavaduotojo kabinete: pakviestos dar dvi pasienio pareigūnės. Tik įėjus į kabinetą ir dar net nepradėjus atlikti apžiūros, V. Aleksandravičienė ėmė rėkauti, agresyviai elgtis, įžeidinėti ir keiktis lietuvių ir rusų kalbomis. Tuo pačiu metu trenkė kumščiu jai į pilvo sritį, tačiau pareigūnė spėjo sureaguoti ir atsitraukti, todėl smūgis nebuvo stiprus. Muitinės inspektorė toliau apžiūros nebeatliko, nes bijojo agresyviai besielgiančios moters. Apžiūrą atliko pasienio pareigūnės. V. Aleksandravičienė ir toliau elgėsi agresyviai, vis kartojo tuos pačius necenzūrinius žodžius jos atžvilgiu rusų kalba. Moters apžiūros metu po jos liemenėle buvo rastas vienas lapelis vaistų ,,Citramon P“. Tuomet buvo paprašyta pakelti sijoną, bet ji atsisakė, paskui pati iš kelnių ar kelnaičių ištraukė 20 lapelių ,,Citramon P“, surištų gumele ir susuktų į permatomą maišelį.

Kai panemuniškės apžiūra buvo baigta, ji kito pareigūno paprašė nueiti paimti vaistus, nes jautėsi negerai, krėtė drebulys, pykino. Už rastus nedeklaruotus vaistus  V. Aleksandravičienei buvo surašytas administracinio teisės  pažeidimo protokolas. Dėl patirtų sužalojimų medikai kviesti nebuvo, pati į šeimos gydytoją nesikreipė.

Taip pat liudijo ir penki šį įvykį matę liudytojai – pasienio bei muitinės pareigūnai. Tai patvirtino ir vaizdo stebėjimo kamerų įrašai.

Įvykio metu iš V. Aleksandravičienės buvo paimta iš viso 30 pakelių vaistų „Citramon P“.

Už neteisėtą vaistų gabenimą kontrabandos būdu V. Aleksandravičienė lapkričio 10 d. nutarimu nubausta pagal ATPK 210 str. 3d.

Teismas pripažino V. Aleksandravičienę kalta pagal BK 286 straipsnį ir paskyrė jai 24 MGL (903,84 eurų) dydžio baudą. Atsižvelgiant į sunkią jos turtinę padėtį, nustatytas 5 mėnesių terminas baudai sumokėti, skaičiuojant nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Pasak daugiabučio namo, kuriame gyvena nuteistoji, bendrijos pirmininkės Reginos Šedvytienės, V. Aleksandravičienė yra skolinga už komunalines paslaugas daugiau nei 1 000 eurų. Senatvės pensijos ji negauna, mokama tik socialinė 100 eurų parama. Tad akivaizdu, kad ji neturi galimybės sumokėti nei administracinę baudą, nei teismo paskirtąją už baudžiamąją veiką. Panemunėje ji retai kada pasirodo, daugiau laiko praleidžia Kaliningrado srityje. Nors jos vyras ir gyvena Panemunėje bei gauna apie 7 000 rublių pensijos, perskaičiavus - tai tik apie 100 eurų, tad naudos ir iš jo mažai.

Nors nusikaltimas padarytas jau prieš metus, teisiamasis posėdis įvyko tik dabar. R. Šedvytienė paaiškino, kad bylos nagrinėjimas užsitęsė todėl, kad, neatvykus kaltinamajai, posėdžius vis tekdavo atidėti. „Čigonai į teismus patys nevažiuoja, jie yra tokie žmonės, kad juos ten reikia nuvežti“, - tvirtino R. Šedvytienė.

Klaipėdos teritorinės muitinės atstovė ryšiams su visuomene Rasa Rentauskienė „Šilokarčemai“ sakė, kad tokių atvejų vis dar pasitaiko, bet jie nėra dažni.


Straipsnio komentarai

kas pakomentuos......2016-11-14
kodel yra ,,veikeju,, kurie kasdien nesa vaistus dideliais kiekiais ir muitines pareigunai to ,,nemato,, . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ne cigonas2016-10-25
neradus per apziura pas cigone ,nieko draudziamo, kokie turi būti pareiguno veiksmai ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
būrėjas2016-10-25
Jei čigonė užkeikė,viskas išsipildys su kaupu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kur2016-10-24
Moteriškės elgesys netoleruotinas, bet kur pareigūnės savigynos veiksmai?
Kiek lėšų iššvaistyta ir sugaišta laiko dėl kelių citramono pakelių? Ar verta?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?