Valgai košę – pasisemi jėgų ir geros nuotaikos

2016-10-20, Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Valgis, o ypač sveikas, yra labai svarbus augančio vaiko savijautai ir sveikatai. Sveikai  valgantis vaikas – tas, kuris valgo kuo įvairesnį natūralų, šviežią maistą, ant jo stalo yra įvairių daržovių, vaisių, uogų- nedaug druskos ir cukraus, bet daug įvairių košių.

Spalio 10 d. mokyklos-darželio mokinukai dalyvavo Pasaulinės košės dienos renginyje, valgė sveiką košę ir kalbėjo apie tinkamą mitybą. Jau antri metai ugdymo įstaiga dalyvauja įmonės „Malsena“ organizuojamame projekte.

Šiemet mokiniai ir mokytojai gavo ne tik greitai paruošiamos avižinių dribsnių košės su braškių gabaliukais ir bananais, bet ir informacinę knygelę apie sveiką maitinimąsi. Klasių mokytojos supažindino vaikus su sveikos mitybos taisyklėmis – rekomendavo valgyti kuo įvairesnį, šviežią, natūralų  maistą, grūdinius produktus, laiku valgyti, atsisakyti saldumynų ir „nelaužyti“ mitybos režimo. Ne vieną kartą girdėję ir matę, mokiniai dar kartą analizavo  sveikos mitybos piramidę.

Projekto metu, valgant košę, daugiausia buvo kalbama apie grūdus ir juose esančius  angliavandenius, vitaminus, baltymus ir skaidulas. Vaikai vardino rugių, kviečių, miežių, grikių pavadinimus,  pasakojo, kad iš jų galima virti košę, kepti konditerinius gaminius, duoną.

Dalyvaudama šiame projekte, mokykla-darželis siekia keisti mokinių požiūrį į sveiką mitybą, ugdo sveiką gyvenimo būdą, stengiasi sužinoti, kas naudinga augančiam organizmui, pabandyti įtikinti ugdytinius, kad sveikas maistas gali būti ir yra skanus.

Gera, pagardinta avižinė košė – pagrindas sveikai ir sočiai pradėti dieną, suteikti savo organizmui energijos, kūnui jėgų ir proto galvai.

Skanaus, valgant gardžią avižų košę.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?