Juknaitiškis su traukiniais susigyveno lyg su draugais

2016-10-21, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Jubiliatas E. Toliušis džiaugėsi jam parodytu dėmesiu.
Jubiliatas E. Toliušis džiaugėsi jam parodytu dėmesiu.
Juknaitiškis Edvardas Toliušis spalio 10-ąją atšventė garbingą jubiliejų. Tai žmogus, kurio gyvenimas visuomet buvo susietas su geležinkeliu. Apie tai jis galėtų pasakoti valandų valandas.

Gražiai dukters prižiūrimas senolis gimimo dieną sulaukė būrelio sveikintojų. Atskubėjo ne tik artimieji, bet ir Juknaičių seniūnijos, Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus atstovai. Jubiliatas neslėpė džiaugsmo jam parodytu dėmesiu, net susigraudino.

Edvardas gimė Šilalės rajone. Būsimą žmoną Oną jam pripiršo piršlys. Tuomet metais jaunesnę moterį jis išsirinko iš trijų seserų. Atšokę vestuves,  apsigyveno Juknaičiuose. Sutuoktiniai visuomet gerai sutarė -  savo žmoną vadindavo tiesiog Onyte. Susilaukė Toliušiai dviejų  dukterų.

Edvardas visą gyvenimą dirbo geležinkelininku. Apie šį darbą jis gali kalbėti nesustodamas. Tuo įsitikino visi susirinkusieji. Senolis pamena kiekvieną smulkmeną apie savo darbą – kada ir koks traukinys atvažiuodavo, kur jis važiuodavo, kiek apskritai jų važiuodavo. Pašnekovas su traukiniais susigyveno lyg su draugais.

Dabar kasdien E. Toliušis klausosi radijo. Tai yra jo mėgstamiausias užsiėmimas, nes jau prastai mato.

Šiuo metu jubiliatas gyvena pas dukrą Oną Ašmonienę. Čia įsikūrė po mylimos žmonos mirties, kuri šį pasaulį paliko, būdama aštuoniasdešimt šešerių. Anot dukters, tėvas visuomet buvo griežtas, bet teisingas.

Senolis džiaugiasi savo penkiais anūkais ir septyniais proanūkiais. Visuomet laukia visų sugrįžtančių į namus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?