K. Komskis kol kas neketina palikti Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų

2016-10-18, Stasys BIELSKIS

Praėjusiame „Šilokarčemos“ numeryje rašėme, kad Seimo Pirmininko pavaduotojas bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmasis pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis spalio 13-ąją parašė pareiškimą dėl narystės šioje partijoje sustabdymo. O palikti Seimo vicepirmininko posto politikas kol kas nežada.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis teigia dar neketinantis trauktis iš šių pareigų parlamente, nors tai padaryti ir paragino Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė bei kiti valdybos nariai.

„Pasigirdus raginimams man trauktis ne tik iš partijos narių, bet ir iš Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų, priėmiau sprendimą kol kas to nedaryti, - penktadienį BNS sakė K. Komskis. - Nors suprantu ir prisiimu moralinę atsakomybę dėl iškilusio skandalo, tačiau jokio teisinio pagrindo tokiam žingsniui neturiu nei aš, nei kas nors kitas“.

K. Komskis, sustabdęs savo narystę „Tvarkos ir teisingumo“ partijoje, teigė, kad teisėsauga su juo iki šiol nėra susisiekusi, nėra kvietusi liudyti. „Nesu nei įtariamasis, nei liudytojas“, – pažymėjo politikas, dar kartą teigdamas nieko bendro neturintis su balsų pirkimo istorija Šilutėje ir ją vadinantis provokacija.

„Seimo rinkimų įstatymo spragos leidžia išeliminuoti stiprų konkurentą ar net visą partiją, surengiant lengviausiai surežisuojamą balsų pirkimo provokaciją, nes užtenka vos keleto asmenų liudijimų ir kandidatas ne tik sukompromituojamas, sugadinama jo reputacija, bet ir mandato gali netekti. Tokiai provokacijai nereikia net teismo, nes visi tave jau teisia, vos paminėjus tavo pavardę ir frazę „pirko balsus“, – piktinosi K. Komskis.

O štai Seimo pirmininkė L. Graužinienė yra kitokios nuomonės: „Jei iš tiesų tam yra pagrindo ir jis susispendavo partijoje, tai antrasis žingsnis turėtų būti paties K. Komskio atsistatydinimas iš vicepirmininkų. Tai turėtų būti nuosekliai daroma“. Aišku, jai pritaria ir kitas partijas atstovaujantys Seimo valdybos nariai - socialdemokratai Gediminas Kirkilas bei Algirdas Sysas, Seimo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius. „Tvarkiečių“ laikinasis vadovas Remigijus Žemaitaitis sakė rekomendavęs K. Komskiui nusišalinti nuo užimamų pareigų ne tik partijoje, bet ir atsistatydinti iš Seimo vicepirmininko posto.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris žiniasklaidai patvirtino, kad balsų pirkimas Šilutėje vyko partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai. Jo teigimu, ikiteisminis tyrimas pradėtas dar spalio 6-ąją, bet pats balsų pirkimas įvyko spalio 9-ąją, rinkimų dieną. „Tvarkietis“ K. Komskis Šilutės apygardoje tarp vienmandatininkų liko trečias su 15,34 proc. balsų ir į antrąjį balsavimo turą nepateko.

„Iki taip vadinamos Ramzio istorijos, apklausų duomenimis, Šilutės apygardoje tarp visų kandidatų buvau pirmas, o konkurentai neslėpė pripažįstantys mano pranašumą ir prognozavo man pergalę vienmandatėje kovoje. Tuo metu partija „Tvarka ir teisingumas“ peržengė 5 procentų ribą ir pateko į Seimą, nors buvo tikėtasi kitokio rezultato. Tai daug ką pasako“, - teigė K. Komskis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!